Mergi la conţinut
Autentifica-te  
  • postări
    1.163
  • comentarii
    0
  • vizualizări
    37.146

Sfantu Gheorghe – CNIR MX Et. IV – Sugas 17-18.10.2020

Autentifica-te  
FRM

41 vizualizări

03 C43A0732 122Clubul Sportiv Sugas Sfantu Gheorghe organizeaza etapa a a IV-a a Campionatului National de Motocros al Romaniei. Competitia va avea loc la Sugas (Sfantu Gheorghe), intre 17 si 18 octombrie 2020.

Vor concura clasele: 50cc Jun II + III; 65cc; 85cc; MX2; MX2 Jun; MX1; Amatori MX1 si MX2; Veterani 1 si 2; Fete si 2T.

Sportivii au obligația să poarte mască în zona de secretariat și să evite aglomerația. Accesul spectatorilor nu este permis.

Program Sambata 17.10.2020:

05 C43A0477 00310:00 – 12:00 SECRETARIAT ȘI REVIZIE TEHNICĂ
12:10 ORG ȘEDINȚĂ ORGANIZATOR
12:30 – 12:45 AMA MX1+MX2 AMATORI MX1+MX2 – ANTRENAMENT LIBER – 15 MIN.
12:50 – 13:05 VET 1+2+FETE+2T VETERANI 1+2+300+FETE – ANTRENAMENT LIBER – 15 MIN.
13:10 – 13:20 50cc J2 + J3 50CC J2+J3 – ANTRENAMENT LIBER – 10 MIN.
13:25 – 13:40 85cc + 65cc 85cc + 65cc – ANTRENAMENT LIBER – 15 MIN.
13:45 – 14:00 MX1+MX2+MX2J MX1+MX2+MX2 JUN – ANTRENAMENT LIBER – 15 MIN.
14:05 – 14:25 AMA MX1+MX2 AMATORI MX1+MX2 – ANTRENAMENT OFICIAL – 15 MIN. + 5 MIN. PROBE START
14:30 – 14:50 VET 1+2+FETE+2T VET1+2+300+FETE – ANTRENAMENT OFICIAL – 15 MIN. + 5 MIN. PROBE START
14:55 – 15:10 50cc J2 + J3 50cc J2+J3 – ANTRENAMENT OFICIAL – 10 MIN. + 5 MIN. PROBE START
04 C43A2556 08915:15 – 15:35 85cc + 65cc 85cc + 65cc – ANTRENAMENT OFICIAL – 15 MIN. + 5 MIN. PROBE START
15:40 – 16:00 MX1+MX2+MX2J MX1+MX2+MX2 JUN – ANTRENAMENT OFICIAL – 15 MIN. + 5 MIN. PROBE START
16:00 – 16:30 TOATE PAUZĂ + PREGĂTIRE TRASEU
16:30 AMA MX1+MX2 AMATORI MX1+MX2 – ÎNCHIDERE ZONĂ DE AȘTEPTARE
16:35 – 16:50 AMA MX1+MX2 AMATORI MX1+MX2 – MANȘA 1 (12 MIN + 2 TURE)
16:55 VET 1+2+FETE+2T VETERANI 1+2+300+FETE – ÎNCHIDERE ZONĂ DE AȘTEPTARE
17:00 – 17:15 VET 1+2+FETE+2T VETERANI 1+2+300+FETE – MANȘA 1 (12 MIN + 2 TURE)
17:20 – 17:35 50cc J2 + J3 50cc J2+J3 – MANȘA 1 (8 MIN + 2 TURE)

Program Duminică 18.10.2020:

04 C43A1682 01108:30 – 08:45 AMA MX1+MX2 AMATORI MX1+MX2 – ÎNCĂLZIRE – 15 MIN.
08:50 – 09:05 VET 1+2+FETE+2T VETERANI 1+2+300+FETE – ÎNCĂLZIRE – 15 MIN.
09:10 – 09:20 50cc J2 + J3 50CC J2+J3 – ÎNCĂLZIRE – 10 MIN.
09:25 – 09:40 85cc + 65cc 85cc + 65cc – ÎNCĂLZIRE – 15 MIN.
09:45 – 10:00 MX1+MX2+MX2J MX1+MX2+MX2 JUN – ÎNCĂLZIRE – 15 MIN.
10:00 – 10:30 TOATE PAUZĂ + PREGĂTIRE TRASEU
10:30 85cc 85cc – ÎNCHIDERE ZONĂ DE AȘTEPTARE
10:35 – 10:55 85cc 85cc – MANȘA 1 (15 MIN + 2 TURE)
11:00 65cc 65cc – ÎNCHIDERE ZONĂ DE AȘTEPTARE
11:05 – 11:20 65cc 65cc – MANȘA 1 (10 MIN + 2 TURE)
03 C43A4498 08111:25 MX1+MX2+MX2J MX1+MX2+MX2 JUN – ÎNCHIDERE ZONĂ DE AȘTEPTARE
11:30 – 11:55 MX1+MX2+MX2J MX1+MX2+MX2 JUN – MANȘA 1 (20 MIN + 2 TURE)
12:00 AMA MX1+MX2 AMATORI MX1+MX2 – ÎNCHIDERE ZONĂ DE AȘTEPTARE
12:05 – 12:20 AMA MX1+MX2 AMATORI MX1+MX2 – MANȘA 2 (12 MIN + 2 TURE)
12:25 VET 1+2+FETE+2T VETERANI 1+2+300+FETE – ÎNCHIDERE ZONĂ DE AȘTEPTARE
12:30 – 12:45 VET 1+2+FETE+2T VETERANI 1+2+300+FETE – MANȘA 2 (12 MIN + 2 TURE)
12:50 – 13:05 50cc J2 + J3 50cc J2+J3 – MANȘA 2 (8 MIN + 2 TURE)
13:10 85cc 85cc – ÎNCHIDERE ZONĂ DE AȘTEPTARE
13:15 – 13:35 85cc 85cc – MANȘA 2 (15 MIN + 2 TURE)
13:40 65cc 65cc – ÎNCHIDERE ZONĂ DE AȘTEPTARE
001 C43A1232 71113:45 – 14:00 65cc 65cc – MANȘA 2 (10 MIN + 2 TURE)
14:05 MX1+MX2+MX2J MX1+MX2+MX2 JUN – ÎNCHIDERE ZONĂ DE AȘTEPTARE
14:10 – 14:35 MX1+MX2+MX2J MX1+MX2+MX2 JUN – MANȘA 2 (20 MIN + 2 TURE)
15:00 TOATE CEREMONIE DE PREMIERE

Clasament General CNIR Motocros 2020 – dupa 3 Etape

Program si Reg. Particular CNIR MX E4 SF. GHE – 17-18.10.2020


Autentifica-te  


0 comentarii


Recommended Comments

Nu există comentarii.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

  • Conținut Similar

    • De mau
      Noutatea acestui sezon care începe pe 8-9 Aprilie la Serres o reprezinta schimbarea formatului: de acum inainte se vor disputa doua curse de Campionat la fiecare intalnire, una Sambata si una Duminica, in total 10 curse!
      Taxa fixa pentru 3 zile pe circuit: 150 EUR

      Vezi programul de concurs si regulamentul particular in articol:
      http://www.frm.ro/cine-va-iesi-campion-al-romaniei-in-acest-sezon/
       
      Iar aici pagina de Facebook a cursei:
       
      https://www.facebook.com/events/620250611498064/
       

    • De Noni
      Federatia Romana de Motociclism a dat publicitatii calendarul competitional provizoriu pentru anul 2015.
       
      Sezonul va fi deschis de competitiile de hard-enduro, Cupa King of the Hill Arad, etapa la care in anul 2014 au participat aproape 300 de piloti din europa si Africa de Sud si
      Cupa Apuseni Enduro Trophy programate pentru a treia decada a lunii martie 2015.
       
      Luna aprilie ne aduce in prim plan etapele de motocros, enduro si dirt-track iar in luna mai pasionatii curselor de viteza si supermoto vor fi alaturi de favoritii lor. Din calendarul FRM nu lipsesc nici etapele de rally-raid.
       
      Desigur, avem etape in Campionatul Est European, in Campionatul Mondial dar si in Campionatul European unde etapa de la Piatra Neamt conteaza si pentru Campionatul National Individual al Romaniei, programata in perioada 26-28 iunie 2015.
       
      Cea mai grea competitie hard-enduro din lume revine la Sibiu. Red Bull Romaniacs ne va tine cu sufletul la gura intre 14-18 iulie 2015.
       
       
       
       
      Pentru a viziona calendarul competitional provizoriu 2015 va invitam sa dati click mai jos in atasament
      FRM-Calendar-provizoriu-201522-dec..pdf
    • De MOTOBOOM
      In weekend-ul viitor, 300 de sportivi sunt pregatiti sa ia startul in cea de a cincea etapa a Campionatului National de Hard Enduro. Competitia incepe vineri, 29 august cu un prolog de 10 km urmat, sambata si duminica, de un traseu total de aproximativ 180 km.

      Clubul Sportiv Ride Competition Timisoara, organizatorul evenimentului Regiment 13 Hard Enduro, a pregatit pentru aceasta ultima etapa a anului un traseu care cu siguranta va face diferenta intre primii clasati si restul plutonului.

      Se asteapta o competitie dura intre sportivii din fruntea clasamentului general la toate clasele, dificultatile anuntate in traseu putand aduce rasturnari de clasament pana in ultimile secunde ale competitiei.

      Mai jos aveti clasamentul general (top 3) dupa primele 4 etape ale sezonului 2014:

      Clasa A:

      1. KOVACS ERVIN ZSOLT - BGS MOTORSPORT BUC. - 363 p
      2. JOZSA NORBERT LEVENTE - BGS MOTORSPORT BUC. - 326 p
      3. VARGA ZSOLT(JR) - BGS MOTORSPORT BUC. - 274 p

      Clasa B:

      1. NICOLAE DANIEL - JITSU ZARNESTI - 340 p
      2. CYPRIAN ZDENEC - SLOVACIA - 330 p
      3. SARDARESCU RADU - CSU STIINTA BUC. - 292 p

      Clasa C:

      1. COSTACHE VICTOR IONUT - ADVENTURE RIDE BUC. - 233 p
      2. MARINESCU COSMIN MIHAI DUAL RACING TEAM BUC. - 221 p
      3. BARTALESI LUCA - DUAL RACING TEAM BUC. - 166 p


      Sursa
×