Mergi la conţinut
Autentifica-te  
  • postări
    676
  • comentarii
    113
  • vizualizări
    260.961

Gala Frm 2013 – Dupa Un Sezon Plin, Campionii Au Fost Premiaţi La Timişoara

green.kecske

465 vizualizări

Federaţia Româna de Motociclism şi-a premiat campionii în cadrul Galei Campionilor Naţionali, organizată în sediul Consiliului Judeţean Timiş. Evenimentul a fost organizat de FRM, MC Pascota Ioan Ilie din Timişoara şi Consiliul Judeţean Timiş.

blogentry-41220-0-12512400-1387108065_th

O să enumerăm pentru fiecare ramură primii trei clasaţi.

SUPERMOTO

Campionatul Naţional Individual al României de Supermoto 2013 Clasa Junior 65

1.HUNOR SZFARL -I Steaua General Turbo Bucureşti

2.ZOLTAN ORDOG – Steaua General Turbo Bucureşti

3.PASCOTA PATRICK – Pascota Ioan Ilie Timiş

CUPA FRM SUPERMOTO 2013 – Clasa Junior 85

1.ALEX CRISTIAN BACIU - Auto-Moto ISECO Târgu Mureş

2.VLAD NEAGA – C.S. Dumbrăviţa

Campionatul Naţional Individual al României de Supermoto 2013 Clasa SOPEN

1. SORIN TRĂISTARU – Arici Supermoto Arad

2. VLAD NEAGA – C.S. Dumbrăviţa

3. ANDRE GREGOIRE – Motobike Shop Timişioara

CUPA FRM SUPERMOTO 2013 – Clasa HOBBY

1. SARAFOLEAN OVIDIU – Lupo Racing Timiş

2. NAGY ISTVAN – Las Vegas Arad

3. GERGELY ATTILO – Arici Supermoto Arad

MOTOCROSS

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa 50 cc Automată

1.MANTA GEORGE JULIAN – Lido Câmpina

2.ORDOG ZOLTAN – Steaua General Turbo Bucureşti

3.COJANU AIDA – Vectra Zărneşti

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa 65 cc

1. POPONUȚ ANDREI-EMIL – Jitsu Zărneşti

2. STREJUȚ HORIA ANDREI – Vectra Zărneşti

3. MARINESCU CRISTIAN – Vectra Zărneşti

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa 85 cc

1. GRĂDINARU ALEXANDRU – C.S.M. Bucureşti

2. STAN IASMINA – Vectra Zărneşti

3. BLAGA BOTOND LEVENTE – Sugas Sfântul Gheorghe

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa MX1

1. STOICHESCU MIHAI – Moto Extrem Lugoj

2. MARIANOV CIPRIAN – Britmar Câmpina

3. STAICU CIPRIAN IONUT – Top Cross T.C.S. Otopeni

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa MX2

1. COJANU IONUȚ MARIUS – Vectra Zărneşti

2. FILIP ANDREI – Jitsu Zărneşti

3. CĂBĂL GEORGE – Vectra Zărneşti

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa MX2 Junior

1. MARCU VALENTIN – Vectra Zărneşti

2. SUCEA EUGEN – Jitsu Zărneşti

3. TOMPA ROBERT KRISZTIAN – Sugas Sfântul Gheorghe

CUPA MOTOCROS 2013 Clasa AMATORI

1. GIURGIUVEANU LUCIAN – Vectra Zărneşti

2. VISOIU MARCEL ROMEO – Lido Câmpina

3. TANASE LAURENTIU MIHAIL – Top Cross T.C.S. Otopeni

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa Veterani

1. PASCU MIHAI – Dementor Racing Codlea

2. ENCEANU ALEXANDRU – Smart Braşov

3. NAGY DANIEL – Steaua General Turbo Bucureşti

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa Quad

1. IRIMESCU RAZVAN – Speed Racing Timiş

2. BODEA SEBASTIAN – Speed Racing Timiş

3. SORBAN COSMIN – Speed Racing Timiş

ENDURO

Campionatul Naţional Individual al României de Enduro 2013 Clasa AE1

1. STROISTEANU VARTOLOMEI – M.T.P. Racing Târgu Mureş

Campionatul National Individual al Romaniei de Enduro 2013 Clasa AE2

1. ALEXANDRU GÂRBACEA – Vectra Zărneşti

2. SZILVESZTER MARTON – Vectra Zărneşti

3. SIMPF LASZLO RUDOLF – Transbuldex Valea Lui Mihai

Campionatul Naţional Individual al României de Enduro 2013 Clasa AE3

1. GYENES EMANUEL – Vectra Zărneşti

2. NEAGA GEORGE LUCIAN -Velox Enduro Racing Piteşti

3. BĂLEANU ALEXANDRU – C.S.U. Știinţa Bucureşti

Campionatul Naţional Individual al României de Enduro 2013 Clasa Juniori

1. ROGOJAN EMANUEL – Dirt Bike Riders Baia Mare

2. VARGA ZSOLT jr. – Zen World Extreme Bucureşti

3. SZAKACS ROBERT – Zen World Extreme Bucureşti

Campionatul Naţional Individual al României de Enduro 2013 Clasa Veterani

1. GAGYI PETER – Las Vegas Arad

2. FIELTERMAISTER ZSOLT – Csiki Enduro & Mx Harghita

3. DOMOKOS CSABA – Bastya Lăzarea

CUPA FRM ENDURO 2013 Clasa B

1. PAUNAS ADRIAN – Zen World Extreme Bucureşti

2. HUBALAU SORIN – Zen World Wxtreme Bucureşti

3. IVASC FLORIN – Vectra Zărneşti

CUPA FRM ENDURO 2013 Clasa C

1. PISICA ADRIAN TEODOR – Velox Enduro Racing Piteşti

2. MALISEVSCHI OVIDIU – C.S.U. Stiinţa Bucureşti

3. BAGI LASZLO – Comexim Lupeni

CUPA FRM ENDURO Clasa ECHIPE A

1. BALEANU ALEXANDRU – C.S.U. Ştiinţa Bucureşti

SARDARESCU RADU

2. BUTUZA MARCEL – Vectra Zărneşti

GYENES EMANUEL

SZILVESZTER MARTON

3. SZAKACS ROBERT – Zen World Extreme Bucureşti

VARGA ZSOLT jr.

CUPA FRM ENDURO Clasa ECHIPE B

1. HUBALAU SORIN ANDREI – Zen World Extreme Bucureşti

PAUNAS ADRIAN

CUPA FRM Enduro Clasa ECHIPE C

1. CRISTOCEA OCTAVIAN – Velox Enduro Racing Piteşti

GRIGORAS GABRIEL

PISICA ADRIAN

2. CHIRITA BOGDAN – C.S.U. Ştiinţa Bucureşti

MUNTEAN STEFAN

MALISEVSCHI OVIDIU

3. MOLDOVEANU RARES – 2 Race Cluj

ENDURO CROSS

Campionatul Naţional Individual al României de Endurocross 2013 Clasa A

1. GYENES EMANUEL – Vectra Zărneşti

2. SZILESZTER MARTON – Vectra Zărneşti

3. GÂRBACEA ALEXANDRU – Vectra Zărneşti

CUPA FRM Endurocross 2013 Clasa B

1. ROGOJAN EMANUEL – Dirt Bike Baia Mare

2. NICOLAE DANIEL – Jitsu Zărneşti

3. DASCALU VLADIMIR – Zen World Extreme Bucureşti

CUPA FRM Endurocross 2013 Clasa C

1. KISS AKOS – George Racing Ojdula

2. SLĂBESCU ȘERBAN C-TIN – M.T.P. Racing Târgu Mureş

3. BODIS BOTOND – Dirt Bike Baia Mare

Campionatul Naţional Individual al României de Endurocross 2013 Clasa Veterani

1. DOMOKOS CSABA – Bastya Lăzarea

2. GAGYI PETER – Las Vegas Arad

3. SĂCEANU MARIAN – M.T.P. Racing Târgu Mureş

CUPA FRM Endurocross 2013 Clasa QUAD

1. TUDOR ALEXANDRU – Speed Racing Team Timiş

2. BODEA SEBASTIAN – Speed Racing Team Timiş

3. JERCA ANDREI – Transcarpatic Braşov

CUPA FRM Endurocross 2013 Clasa ATV

1. MOHORA MARC MIHAI – Adventure Ride Bucureşti

2. COSTEA DANIEL FLORIN – Speed Racing Team Timiş

3. TAVREA CLAUDIU – So-Moto Bistriţa

HARD ENDURO

Campionatul Naţional Individual al României de Hardenduro 2013 Clasa A

1. BALEANU ALEXANDRU – C.S.U. Ştiinţa Bucureşti

2. SZAKACS ROBERT – Zen World Extreme Bucureşti

3. VARGA ZSOLT jr. – Zen World Extreme Bucureşti

CUPA HARDENDURO 2013 Clasa B

1. JOZSA NORBERT-LEVENTE – Zen World Extreme Bucureşti

2. ROGOJAN EMANUEL – Dirt Bike Riders Baia Mare

3. SARDARESCU RADU – C.S.U. Ştiinţa Bucureşti

CUPA HARDENDURO 2013 CLASA C

1. BARTALESI LUCA – Dual Racing Team Bucureşti

2. MARINESCU COSMIN – Dual Racing Team Bucureşti

3. DASCALU VLADIMIR – Zen World Extreme Bucureşti

RALLY RAID

CUPA RALLY RAID 2013: CLASA MOTO A

1.MITRACHE ALEXANDRU – Transcarpatic Braşov

2. BADOI ILIE CATALIN – Transcarpatic Braşov

3. DUMITRACHE RAZVAN – Gerularacing Bucureşti

CUPA RALLY RAID 2013: CLASA MOTO HOBBY

1. SOMODEAN RARES CRISTIAN – So-Moto Racing Bistriţa

CUPA RALLY RAID 2013: CLASA QUAD

1. JERCA ANDREI – Transcarpatic Braşov

2. BAN MIHAI GAVRIL – So-Moto Racing Bistriţa

CUPA RALLY RAID 2013: CLASA ATV

1. SANDOR MIHAI LUCIAN – So-Moto Racing Bistriţa

DIRT TRACK

Campionatul Naţional Individual al României de Dirt-Track 2013 Clasa Juniori

1. COMANESCU GABRIEL – C.S.T.A. Bucureşti

2. VALEANU IONEL – C.S.M. Brăila

3. TUDOR CRISTIAN – C.S.T.A. Bucureşti

Campionatul Naţional Individual al României de Dirt-Track 2013 Clasa Seniori

1. POPA FĂNEL – C.S.M. Brăila

2. TOMA ALEXANDRU – C.S.M. Brăila

3. GHEORGHE MARIAN – C.S.T.A. BUCUREŞTI



0 comentarii


Recommended Comments

Nu există comentarii.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare
×