Mergi la conţinut
Autentifica-te  
  • postări
    877
  • comentarii
    0
  • vizualizări
    7.885

Final de campionat la Supermoto si Viteza Juniori – 2016

Autentifica-te  
FRM

122 vizualizări

poza articol smDoi frati castiga la clasele mari SM Open si SM Hobby din CNIR Supermoto 2016

Etapa 4 din CNIR Supermoto si Viteza Juniori care s-a desfasurat in perioada 20-21.08.2016 pe circuitul SpeedPark – Bacau a reprezentat runda finala din campionat.

Castigatorul etapei la clasa SM Open a fost Benjamin Onodi – Ungaria urmat de Sorin Traistaru – Arici Supermoto Arad si Vlad Neaga – CS Dumbravita.

In clasamentul general al CNIR Supermoto  la clasa SM Open Sorin Traistaru – Arici Supermoto Arad  castiga al 4-lea titlu de campion national cu 162 puncte.13996127_1151102391613450_2518154970931021435_o

Vicecampion national  este sportivul Ovidiu Sarafolean – Lupo Racing Timisoara cu 142 puncte iar pe locul 3 este Vlad Neaga – CS Dumbravita cu 136 puncte.

Pentru clasa SM Hobby ultima etapa a fost castigata de Alexandru Szekely – CS Dumbravita urmat de Florin Traistaru – Arici Supermoto Arad si de Sorin Flonta – Arici Supermoto Arad.

In clasamentul general castigator al Cupei Federatiei Romane de Motociclism  este Florin Traistaru – Arici Supermoto Arad cu 163 puncte , locul doi fiind obtinut de Alexandru Szekely – CS Dumbravita cu 150puncte si locul trei de sportivul Andrea Lelli – Moto Extrem Lugoj cu 150 puncte.

Aici clasament CNIR SMOpen&Hobby etapa 4 Bacau 20-21.08

La clasele mici SM 65  castigatorul ultimei etape de la Bacau este Daniel Babescu – Taifun Racing urmat de Szasz Martin – Steaua Bucuresti.

babescuIn clasamentul general al CNIR SM 65 titlul de campion national este castigat de Daniel Babescu – Taifun Racing TM, vicecampion este Zoltan Ordog – Dementor Racing Codlea  iar pe locul 3 se afla Martin  Szasz – Steaua Bucuresti.

La clasa SM 85 podiumul ultimei etape a fost castigat de Szasz Oliver – Steaua Bucuresti urmat de Ganescu Daria Teodora – Taifun Racing TM  si de Alexandru Singiorzan – Steaua Bucuresti.

In clasamentul general al CNIR SM 85 titlul de campion national ii revine sportivului Szasz Oliver – Steaua Bucuresti, vicecampion este Alexandru  Singeorzan – Steaua Bucuresti iar pe locul trei Ganescu Daria Teodora – Taifun Racing Timisoara.

Aici clasament CNIR SM85&65 etapa 4 Bacau 20-21.08

La clasa Juniori III ultima etapa a fost castigata de Szasz Martin- Steaua Bucuresti urmat de Benczedi Zoltan – Csiki Enduro & MX Harghita si de Szabo – Neamtu Alexandru – Steaua Bucuresti.

In clasament general titlul de campion national la Viteza Juniori III ii revine sportivului Szasz Martin  – Steaua Bucuresti si vicecampion este Szabo – Neamtu Alexandru – Steaua Bucuresti iar pe locul trei Mark Luca Iovita – Moto Extrem Lugoj.

Aici clasament CNIR Viteza JUN III etapa 4 Bacau 20-21.08

14054469_1151103011613388_3529536675651071546_o

La clasa Juniori II ultima etapa de la Bacau a fost castigata de Hosciuc Jacopo Adrian – Italia, urmat de Filimon Andrei – Las Vegas Arad si de Ganescu Daria Teodora – Taifun Racing Timisoara.

14068576_1151102944946728_8630414997973586613_oIn clasamentul general la Juniori II titlul de campion national este castigat de Andrei Filimon – Las Vegas Arad iar tilul de vicecampion este castigat de Ganescu Daria Teodora – Taifun Racing Timisoara iar pe locul trei sportivul Szasz Oliver.

Aici clasament CNIR Viteza JUN II etapa 4 Bacau 20-21.08

Vezi clasament general Final CNIR Supermoto+ Viteza Juniori 2016

Felicitari tuturor !

Ne vedem in sezonul competitional 2017


Vezi sursa

Autentifica-te  


0 comentarii


Recommended Comments

Nu există comentarii.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

  • Conținut Similar

    • De mau
      Noutatea acestui sezon care începe pe 8-9 Aprilie la Serres o reprezinta schimbarea formatului: de acum inainte se vor disputa doua curse de Campionat la fiecare intalnire, una Sambata si una Duminica, in total 10 curse!
      Taxa fixa pentru 3 zile pe circuit: 150 EUR

      Vezi programul de concurs si regulamentul particular in articol:
      http://www.frm.ro/cine-va-iesi-campion-al-romaniei-in-acest-sezon/
       
      Iar aici pagina de Facebook a cursei:
       
      https://www.facebook.com/events/620250611498064/
       

    • De Noni
      Federatia Romana de Motociclism a dat publicitatii calendarul competitional provizoriu pentru anul 2015.
       
      Sezonul va fi deschis de competitiile de hard-enduro, Cupa King of the Hill Arad, etapa la care in anul 2014 au participat aproape 300 de piloti din europa si Africa de Sud si
      Cupa Apuseni Enduro Trophy programate pentru a treia decada a lunii martie 2015.
       
      Luna aprilie ne aduce in prim plan etapele de motocros, enduro si dirt-track iar in luna mai pasionatii curselor de viteza si supermoto vor fi alaturi de favoritii lor. Din calendarul FRM nu lipsesc nici etapele de rally-raid.
       
      Desigur, avem etape in Campionatul Est European, in Campionatul Mondial dar si in Campionatul European unde etapa de la Piatra Neamt conteaza si pentru Campionatul National Individual al Romaniei, programata in perioada 26-28 iunie 2015.
       
      Cea mai grea competitie hard-enduro din lume revine la Sibiu. Red Bull Romaniacs ne va tine cu sufletul la gura intre 14-18 iulie 2015.
       
       
       
       
      Pentru a viziona calendarul competitional provizoriu 2015 va invitam sa dati click mai jos in atasament
      FRM-Calendar-provizoriu-201522-dec..pdf
    • De MOTOBOOM
      In weekend-ul viitor, 300 de sportivi sunt pregatiti sa ia startul in cea de a cincea etapa a Campionatului National de Hard Enduro. Competitia incepe vineri, 29 august cu un prolog de 10 km urmat, sambata si duminica, de un traseu total de aproximativ 180 km.

      Clubul Sportiv Ride Competition Timisoara, organizatorul evenimentului Regiment 13 Hard Enduro, a pregatit pentru aceasta ultima etapa a anului un traseu care cu siguranta va face diferenta intre primii clasati si restul plutonului.

      Se asteapta o competitie dura intre sportivii din fruntea clasamentului general la toate clasele, dificultatile anuntate in traseu putand aduce rasturnari de clasament pana in ultimile secunde ale competitiei.

      Mai jos aveti clasamentul general (top 3) dupa primele 4 etape ale sezonului 2014:

      Clasa A:

      1. KOVACS ERVIN ZSOLT - BGS MOTORSPORT BUC. - 363 p
      2. JOZSA NORBERT LEVENTE - BGS MOTORSPORT BUC. - 326 p
      3. VARGA ZSOLT(JR) - BGS MOTORSPORT BUC. - 274 p

      Clasa B:

      1. NICOLAE DANIEL - JITSU ZARNESTI - 340 p
      2. CYPRIAN ZDENEC - SLOVACIA - 330 p
      3. SARDARESCU RADU - CSU STIINTA BUC. - 292 p

      Clasa C:

      1. COSTACHE VICTOR IONUT - ADVENTURE RIDE BUC. - 233 p
      2. MARINESCU COSMIN MIHAI DUAL RACING TEAM BUC. - 221 p
      3. BARTALESI LUCA - DUAL RACING TEAM BUC. - 166 p


      Sursa
×