Mergi la conţinut
Autentifica-te  

X-Enduro Club Sportiv

http://www.x-enduro.ro
[font="Arial"][size="2"]Pionieratul a inceput in primavara anului 2005 cand, 3 posesori de enduro touring (Dan, Ovidiu, Orestte), ne-am intalnit si am decis sa facem prima iesire in offroad, desi pana atunci nici unu dintre noi nu avea experienta necesara in acest sens.

Traseul s-a consumat in aprximativ 90 km de offroad incluzand: padure, drumuri satesti, terenuri agricole, dealuri, vai, albii de rau.

Dupa prima experienta de acest gen, am decis, sa iesim cu motocicletele in fiecare weekend.

In anii ce au urmat grupul a inceput sa se inmaulteasca la fel si numarul de iesiri in offroad.

Dupa numai 2 ani, in 2007, am inceput sa ne achizitionam primele motociclete hard enduro ( yamaha wr, ktm exc ) si odata cu acestea incercarea de a ne perfectiona cat mai mult in acest sport cu motor.

Din anul 2008 am inceput sa participam oficial sub numele de X-ENDURO, la concursuri enduro din diferite orase (Rm. Valcea, Sibiu, Mc. Ciuc, Gheorgheni), unde unii dintre noi au reusit sa lase o impresie placuta chiar daca eram la inceput de drum.

Incepand din toamna aceluias an, am inceput sa organizam in Iasi concursuri prietenesti de enduro sub denumirea de X-ENDURO.

Speram sa ramanem acceasi "echipa" cu acelsi entuziasm si pasiune ca si prima data cand ne-am cunoscut.[/size][/font]

Link To

• Link Statistics

• Links
      417
    • Comentarii
      13
    • Hits
      261.359
    • Views
      386.303

LATEST LINK
    De Noni,