rosbk

Membri
  • Conţinut creat

    161
  • Membru din

  • Ultima vizită

  • Timp online

    1h 20m 32s

1 Urmăritor

Despre rosbk

  • Data naşterii

Despre mine

  • Sunt
    Motociclist
  • Locatie
    Bucuresti

Metode de Contact

  • Pagina Web
    http://www.rosbk.ro
  • Yahoo
    www.fcp.ro

Vizitatori recenţi

767 vizualizări profil
  1. Calendar 2017 ROSBK 31.03 - 2.04 2017 Serres 2-4.06.2017 Pannoniaring 16-18.06.2017 Slovakiaring 6-9.07.2017 Brünn 1-3.09.2017 Motorpark Romania 20-22 .11 Rijeka - Croatia Vezi sursa
  2. motorsport

    Calendar 2017 ROSBK 31.03 - 2.04 2017 Serres 2-4.06.2017 Pannoniaring 16-18.06.2017 Slovakiaring 6-9.07.2017 Brünn 1-3.09.2017 Motorpark Romania 20-22 .11 Rijeka - Croatia Vezi sursa
  3. motorsport

    Calendar 2017 ROSBK 31.03 - 2.04 2017 Serres 2-4.06.2017 Pannoniaring 16-18.06.2017 Slovakiaring 6-9.07.2017 Brünn 1-3.09.2017 Motorpark Romania 20-22 .11 Rijeka - Croatia Vezi sursa
  4. Gala Campionilor Romanian Superbike a avut loc în acest an la doar câteva ore după ultima cursă și ultimul podium de la circuitul Motor Park România. Am putut astfel să fim alături de marea majoritate a piloților noștri, cărora le mulțumim pentru prestația avută în 2016 atât la ghidonul motocicletelor cât și ca sportivi, prieteni și oameni. Ei fac din campionatul nostru acea poveste frumoasă pe care ne dorim an de an să o ducem mai departe, să fim mai rapizi și din ce în ce mai mulți la toate clasele. RoSBK și ASL Racing mulțumesc Federației Române de Motociclism pentru colaborarea avută la ultima etapă comună, piloților CNMV și tuturor celor implicați în buna desfășurare a acestei etape de la Motor Park. Gala Campionilor RoSBK 2016 s-a desfășurat la Hotel Caro, sala Grand Ballroom, unde începând cu orele 21:00 și până târziu în noapte am celebrat, petrecut și discutat despre ce vrem să facem împreună anul viitor. Mulțumim prezentatorului nostru Marius Băcilă, editor al revistei Motobikes, care a acceptat invitația de a fi alături de campionii noștri la Hotel Caro. Au fost acordate ca în fiecare an medalii primilor zece concurenți de la fiecare clasă a RoSBK și dinstincții speciale primilor trei clasați. Iată punctajul și clasamentele finale ale RoSBK 2016: RoSBK Dunlop Romanian Superbike: 1 Ionut Mistode 150 2 Razvan Ponoran 113 3 Alex Szekely 105 RoSBK 600 Supersport: 1 Aron Romocea 136 2 Pap Bela 109 3 Eduard Socaci 93 Tiriac Superbike Challenge: 1 Ionut Mistode 88 2 Barda Gal 78 3 Ciro Leone 61 GP Racer Rookies 1000: 1 Ciprian Trifan Nectarie 102 2 Adrian Andronache 77 3 Laurentiu Stoiculescu 71 GP Racer Rookies 600: 1 Bogdan Buleandra 95 2 Ghitea Cristian 81 3 Eli Elhasid 75 Ne revedem în 2017 :) Vezi sursa
  5. Gala Campionilor Romanian Superbike a avut loc în acest an la doar câteva ore după ultima cursă și ultimul podium de la circuitul Motor Park România. Am putut astfel să fim alături de marea majoritate a piloților noștri, cărora le mulțumim pentru prestația avută în 2016 atât la ghidonul motocicletelor cât și ca sportivi, prieteni și oameni. Ei fac din campionatul nostru acea poveste frumoasă pe care ne dorim an de an să o ducem mai departe, să fim mai rapizi și din ce în ce mai mulți la toate clasele. RoSBK și ASL Racing mulțumesc Federației Române de Motociclism pentru colaborarea avută la ultima etapă comună, piloților CNMV și tuturor celor implicați în buna desfășurare a acestei etape de la Motor Park. Gala Campionilor RoSBK 2016 s-a desfășurat la Hotel Caro, sala Grand Ballroom, unde începând cu orele 21:00 și până târziu în noapte am celebrat, petrecut și discutat despre ce vrem să facem împreună anul viitor. Mulțumim prezentatorului nostru Marius Băcilă, editor al revistei Motobikes, care a acceptat invitația de a fi alături de campionii noștri la Hotel Caro. Au fost acordate ca în fiecare an medalii primilor zece concurenți de la fiecare clasă a RoSBK și dinstincții speciale primilor trei clasați. Iată punctajul și clasamentele finale ale RoSBK 2016: RoSBK Dunlop Romanian Superbike: 1 Ionut Mistode 150 2 Razvan Ponoran 113 3 Alex Szekely 105 RoSBK 600 Supersport: 1 Aron Romocea 136 2 Pap Bela 109 3 Eduard Socaci 93 Tiriac Superbike Challenge: 1 Ionut Mistode 88 2 Barda Gal 78 3 Ciro Leone 61 GP Racer Rookies 1000: 1 Ciprian Trifan Nectarie 102 2 Adrian Andronache 77 3 Laurentiu Stoiculescu 71 GP Racer Rookies 600: 1 Bogdan Buleandra 95 2 Ghitea Cristian 81 3 Eli Elhasid 75 Vezi sursa
  6. Podiumul cursei cicliste organizate de RoSBK, parte a Grand Prix-ului pe 2 Roti din 11 Septembrie 2016: 1. Leonard Barbu - 55:19.189 - 5:46.966 2. Mihnea Cristescu - 56:04.895 - 5:52.390 3. Petrisor Radoi - 56:05.395 - 5:53.165 Restul cicliștilor clasați au avut următorii timpi totali obținuți: 4. Marc Sandu -56:07.114 5. Catalin Ciolan - 56:24.325 6. Ana Maria Coteata - 56:24.549 7. Catalin Paunoiu - 56:34.088 8. Ionut Mistode - 56:35.601 9. Bogdan Ciorneii - 58:12.144 10. Roxana Radu Sandu - 1:02:29.938 11. Ana Maria Dobre Calman - 1:02:29.983 12. Adrian Teodorescu - 1:02:30.006 13. Bogdan Vrajitoru - 1:02:30.081 14. Liviu Boros - 2 ture 15. Iasmina Stan 16. Mihai Potorac 17. Nichifor Silvio Nicolae Clasamentul separat al fetelor participante la cursa noastră ciclistă din 11 septembrie 2016: 1. Ana Maria Coteata 2. Roxana Radu Sandu 3. Ana Maria Dobre Calman Clasamentul final al Grand Prix-ului pe 2 Roti din 11 Septembrie 2016, pe baza rezultatelor cumulate din cursa ciclistă și timpii obținuți cu motocicleta: 1. Ionuț Mistode 2. Cătălin Păunoiu 3. Adrian Teodorescu Începând din anul 2017 vom încercat afilierea etapei noastre cicliste din Grand Prix-ului pe 2 Roti la Federația Română de Ciclism Vezi sursa
  7. Podiumul cursei cicliste organizate de RoSBK, parte a Grand Prix-ului pe 2 Roti din 11 Septembrie 2016: 1. Leonard Barbu - 55:19.189 - 5:46.966 2. Mihnea Cristescu - 56:04.895 - 5:52.390 3. Petrisor Radoi - 56:05.395 - 5:53.165 Restul cicliștilor clasați au avut următorii timpi totali obținuți: 4. Marc Sandu -56:07.114 5. Catalin Ciolan - 56:24.325 6. Ana Maria Coteata - 56:24.549 7. Catalin Paunoiu - 56:34.088 8. Ionut Mistode - 56:35.601 9. Bogdan Ciorneii - 58:12.144 10. Roxana Radu Sandu - 1:02:29.938 11. Ana Maria Dobre Calman - 1:02:29.983 12. Adrian Teodorescu - 1:02:30.006 13. Bogdan Vrajitoru - 1:02:30.081 14. Liviu Boros - 2 ture 15. Iasmina Stan 16. Mihai Potorac 17. Nichifor Silvio Nicolae Clasamentul separat al fetelor participante la cursa noastră ciclistă din 11 septembrie 2016: 1. Ana Maria Coteata 2. Roxana Radu Sandu 3. Ana Maria Dobre Calman Clasamentul final al Grand Prix-ului pe 2 Roti din 11 Septembrie 2016, pe baza rezultatelor cumulate din cursa ciclistă și timpii obținuți cu motocicleta: 1. Ionuț Mistode 2. Cătălin Păunoiu 3. Adrian Teodorescu Începând din anul 2017 vom încercat afilierea etapei noastre cicliste din Grand Prix-ului pe 2 Roti la Federația Română de Ciclism Vezi sursa
  8. Rookies 1000: Loc - Pilot - Puncte acumulate - Record personal 1. Forma Yaniv 25 - 1:47.923 2. Alexandru Serban 20 - 1:47.879 3. Cristian Guta 16 - 1:47.272 4. Fabrizio Broggi 13 - 1:49.663 5. Ciprian Trifan Nectarie 11 - 1:49.553 6. Eddy Ninja 10 - 1:50.340 7. Adrian Andronache 9 - 1:50.240 8. Victor Chirita 8 - 1:51.101 9. Laurentiu Stoiculescu 7 - 1:52.781 10. Andrei Petcu 6 - 1:55.797 11. Liviu Tudosie 5 - 2:02.089 Clasament Debutanți 1000 cumulat cu FRM: Loc - Nr - Competitor - Timp total - Difer timp - Record - Tură - Viteză medie 1 141 Atanas Neychev 21:41.319 0.000 12 1:46.364 12 139.75 km/h 2 23 Harel Guy 21:42.487 1.168 12 1:47.210 12 138.648 km/h 3 666 George Negrea 21:43.461 2.142 12 1:47.688 12 138.032 km/h Rookies 600: Loc - Pilot - Puncte acumulate - Record personal 1. Daniel mazilu 20 - 2:01.178 2. Ghitea Cristian 16 - 2:08.198 Bogdan Buleandra DNF Eli Elhasid DNF Clasament Debutanți 600 cumulat cu FRM: Loc - Nr - Competitor - Timp total - Difer timp - Record - Tură - Viteză medie 1 77 Giorgio Versaci 18:37.395 0.000 10 1:50.286 9 134.78 km/h 2 525 Catalin Manea 18:43.177 5.782 10 1:50.562 8 134.444 km/h 3 177 Catalin Marin 19:27.092 49.697 10 1:55.572 5 128.616 km/h Vezi sursa
  9. Rookies 1000: Loc - Pilot - Puncte acumulate 1. Forma Yaniv 25 2. Alexandru Serban 20 3. Cristian Guta 16 4. Fabrizio Broggi 13 5. Ciprian Trifan Nectarie 11 6. Eddy Ninja 10 7. Adrian Andronache 9 8. Victor Chirita 8 9. Laurentiu Stoiculescu 7 10. Andrei Petcu 6 11. Liviu Tudosie 5 Rookies 600: Loc - Pilot - Puncte acumulate 1. Daniel mazilu 20 2. Ghitea Cristian 16 Bogdan Buleandra DNF Eli Elhasid DNF Vezi sursa
  10. Rezultatele celei de a doua curse a clasei Supersport - duminică 11.09.206 - Motor Park România: Loc - Nr - Competitor - Timp total - Difer timp - Record - Tură - Viteză medie 1 1 Ionel Pascota 21:19.879 0.000 12 1:44.649 10 142.041 km/h 2 25 Emil Draghici 21:35.958 16.079 12 1:46.343 5 139.778 km/h 3 96 Adrian Petrovici 21:37.415 17.536 12 1:45.701 12 140.627 km/h 4 138 Aron Romocea 21:41.879 22.000 12 1:46.818 10 139.156 km/h 5 134 Dan Mainescu 21:44.655 24.776 12 1:47.492 7 138.284 km/h 6 211 Adrian Ciujdea 21:55.696 35.817 12 1:47.821 5 137.862 km/h 7 19 Vlad Bar 21:55.777 35.898 12 1:48.243 5 137.324 km/h 8 48 Mitica Calaigiu 22:06.008 46.129 12 1:48.338 11 137.204 km/h 9 073 Adrian Teodorescu 22:09.748 49.869 12 1:49.261 5 136.045 km/h 10 53 Victor Mihailescu 22:45.826 1:25.947 12 1:52.526 7 132.097 km/h 11 29 Silvio Muzzalupo 22:52.166 1:32.287 12 1:52.575 6 132.04 km/h DNF 22 Eduard Socaci 9:25.371 0.000 5 1:49.306 2 135.989 km/h DNS 81 Bogdan Ungheanu 0.000 0.000 - 0.000 - - DQ 13 Bela Pap 23:03.074 0.000 12 1:46.335 10 139.788 km/h Rezultate primei curse a clasei Supersport - 10.09.2016 - Motor Park România: 1. Aron Romocea 2. Bela Pap 3. Mitică Calaigiu 4. Vlad Bar 5. Eduard Socaci 6. Victor Mihăilescu 7. Bogdan Buleandră 8. Silvio Muzzalupo 9. Bogdan Ungheanu 10. Daniel Mazilu Rezultate finale combinate ale RoSBK pentru curselor de sâmbătă și duminică la clasa Supersport: Pilot - Puncte acumulate în ambele curse 1 Aron Romocea 45 2 Mitica Calaigiu 32 3 Emil Draghici 25 4 Victor Mihailescu 24 5 Pap Bela 20 6 Silvio Muzzalupo 20 7 Eduard Socaci 13 8 Bogdan Buleandra 10 Vezi sursa
  11. Rezultatele celei de a doua curse a clasei Supersport - duminică 11.09.206 - Motor Park România: Loc - Nr - Competitor - Timp total - Difer timp - Record - Tură - Viteză medie 1 1 Ionel Pascota 21:19.879 0.000 12 1:44.649 10 142.041 km/h 2 25 Emil Draghici 21:35.958 16.079 12 1:46.343 5 139.778 km/h 3 96 Adrian Petrovici 21:37.415 17.536 12 1:45.701 12 140.627 km/h 4 138 Aron Romocea 21:41.879 22.000 12 1:46.818 10 139.156 km/h 5 134 Dan Mainescu 21:44.655 24.776 12 1:47.492 7 138.284 km/h 6 211 Adrian Ciujdea 21:55.696 35.817 12 1:47.821 5 137.862 km/h 7 19 Vlad Bar 21:55.777 35.898 12 1:48.243 5 137.324 km/h 8 48 Mitica Calaigiu 22:06.008 46.129 12 1:48.338 11 137.204 km/h 9 073 Adrian Teodorescu 22:09.748 49.869 12 1:49.261 5 136.045 km/h 10 53 Victor Mihailescu 22:45.826 1:25.947 12 1:52.526 7 132.097 km/h 11 29 Silvio Muzzalupo 22:52.166 1:32.287 12 1:52.575 6 132.04 km/h DNF 22 Eduard Socaci 9:25.371 0.000 5 1:49.306 2 135.989 km/h DNS 81 Bogdan Ungheanu 0.000 0.000 - 0.000 - - DQ 13 Bela Pap 23:03.074 0.000 12 1:46.335 10 139.788 km/h Rezultate complete prima cursă a clasei Supersport - 10.09.2016 - Motor Park România: 1. Aron Romocea 2. Bela Pap 3. Mitică Calaigiu 4. Vlad Bar 5. Eduard Socaci 6. Victor Mihăilescu 7. Bogdan Buleandră 8. Silvio Muzzalupo 9. Bogdan Ungheanu 10. Daniel Mazilu Rezultate finale combinate ale curselor de sâmbătă și duminică la clasa Supersport: Pilot - Puncte acumulate în ambele curse 1 Aron Romocea 45 2 Mitica Calaigiu 32 3 Emil Draghici 25 4 Victor Mihailescu 24 5 Pap Bela 20 6 Silvio Muzzalupo 20 7 Eduard Socaci 13 8 Bogdan Buleandra 10 Vezi sursa
  12. Rezultate cursa a doua a clasei Superbike - duminică 11.09.206 - Motor Park România: Loc - Nr - Competitor - Timp total - Difer timp - Record - Tură - Viteză medie 1 95 Robert Muresan 23:47.447 0.000 14 1:40.098 2 148.498 km/h 2 21 Catalin Cazacu 24:18.136 30.689 14 1:42.402 2 145.157 km/h 3 68 Dimitar Mitov 24:35.875 48.428 14 1:44.101 8 142.788 km/h 4 89 Gal Barda 24:46.613 59.166 14 1:45.207 8 141.287 km/h 5 30 Bogdan Vrajitoru 24:46.696 59.249 14 1:45.355 8 141.089 km/h 6 026 Alexandru Szekely 24:59.098 1:11.651 14 1:45.544 11 140.836 km/h 7 077 Andrei Novaceanu 25:07.321 1:19.874 14 1:44.402 7 142.377 km/h 8 131 Daniel Vargolici 25:28.011 1:40.564 14 1:46.070 7 140.138 km/h 9 22 Iuliu Mihai 25:31.132 1:43.685 14 1:48.247 13 137.319 km/h 10 9 Cosmin Costescu 25:37.053 1:49.606 14 1:48.310 4 137.239 km/h 11 112 Stefan Marinescu 23:53.197 1 lap 13 1:47.097 9 138.794 km/h 12 33 Razvan Ponoran 23:59.323 1 lap 13 1:48.928 3 136.461 km/h DNF 37 Eduard Alexandrescu 18:44.667 0.000 10 1:49.104 4 136.241 km/h DNF 227 Alexandru Moldovan 13:09.323 0.000 7 1:49.134 6 136.203 km/h DNF 124 Iosif Ureche 7:50.297 0.000 3 0.000 - - Rezultate complete prima cursă RoSBK clasa Superbike - 10.09.2016 - Motor Park România: 1. Cătălin Cazacu 2. Dimitar Mitov 3. Alexandru Szekely 4. Gal Barda 5. Iuliu Mihai 6. Iosif Ureche 7. Atanas Neychev 8. George Negrea 9. Stefan Marinescu 10. Fabrizio Broggi 11. Ciprian Trifan 12. Serban Alexandru 13. Yaniv Forma 14. Andrei Petcu Răzvan Ponoran DNF Rezultate finale combinate ale RoSBK pentru curselor de sâmbătă și duminică la clasa Superbike: Pilot - Puncte acumulate în ambele curse 1 Catalin Cazacu 50 2 Alex Szekely 40 3 Mihai Iuliu 29 4 Stefan Marinescu 21 5 Andrei Novaceanu 16 6 Iosif Ureche 13 7 Cosmin Costescu 11 8 Ciprian Trifan 10 9 Razvan Ponoran 9 Vezi sursa
  13. Rezultate cursa a doua a clasei Superbike - duminică 11.09.206 - Motor Park România: Loc - Nr - Competitor - Timp total - Difer timp - Record - Tură - Viteză medie 1 95 Robert Muresan 23:47.447 0.000 14 1:40.098 2 148.498 km/h 2 21 Catalin Cazacu 24:18.136 30.689 14 1:42.402 2 145.157 km/h 3 68 Dimitar Mitov 24:35.875 48.428 14 1:44.101 8 142.788 km/h 4 89 Gal Barda 24:46.613 59.166 14 1:45.207 8 141.287 km/h 5 30 Bogdan Vrajitoru 24:46.696 59.249 14 1:45.355 8 141.089 km/h 6 026 Alexandru Szekely 24:59.098 1:11.651 14 1:45.544 11 140.836 km/h 7 077 Andrei Novaceanu 25:07.321 1:19.874 14 1:44.402 7 142.377 km/h 8 131 Daniel Vargolici 25:28.011 1:40.564 14 1:46.070 7 140.138 km/h 9 22 Iuliu Mihai 25:31.132 1:43.685 14 1:48.247 13 137.319 km/h 10 9 Cosmin Costescu 25:37.053 1:49.606 14 1:48.310 4 137.239 km/h 11 112 Stefan Marinescu 23:53.197 1 lap 13 1:47.097 9 138.794 km/h 12 33 Razvan Ponoran 23:59.323 1 lap 13 1:48.928 3 136.461 km/h DNF 37 Eduard Alexandrescu 18:44.667 0.000 10 1:49.104 4 136.241 km/h DNF 227 Alexandru Moldovan 13:09.323 0.000 7 1:49.134 6 136.203 km/h DNF 124 Iosif Ureche 7:50.297 0.000 3 0.000 - - Rezultate complete prima cursă clasa Superbike - 10.09.2016 - Motor Park România: 1. Cătălin Cazacu 2. Dimitar Mitov 3. Alexandru Szekely 4. Gal Barda 5. Iuliu Mihai 6. Iosif Ureche 7. Atanas Neychev 8. George Negrea 9. Stefan Marinescu 10. Fabrizio Broggi 11. Ciprian Trifan 12. Serban Alexandru 13. Yaniv Forma 14. Andrei Petcu Răzvan Ponoran DNF Rezultate finale combinate ale curselor de sâmbătă și duminică la clasa Superbike: Pilot - Puncte acumulate în ambele curse 1 Catalin Cazacu 50 2 Alex Szekely 40 3 Mihai Iuliu 29 4 Stefan Marinescu 21 5 Andrei Novaceanu 16 6 Iosif Ureche 13 7 Cosmin Costescu 11 8 Ciprian Trifan 10 9 Razvan Ponoran 9 Vezi sursa
  14. Iată ordinea timpilor obținuți vineri de piloții RoSBK și FRM în funcție de clasa în care au fost încadrați: Clasa A Nr.crt - Nr. concurs - Competitor - Diferență timp - Număr ture - Record timp - Cel mai bun tur - Record viteză 1 131 Daniel Vargolici 0.000 7 1:46.900 7 139.05 km/h 2 91 Cosmin Costescu 0.101 4 1:47.001 4 138.918 km/h 3 25 Emil Draghici 0.677 4 1:47.577 3 138.175 km/h 4 0077 Andrei Novaceanu 1.031 5 1:47.931 3 137.721 km/h 5 26 Alexandru Szekely 3.875 8 1:50.775 5 134.186 km/h 6 138 Aron Romocea 4.188 8 1:51.088 4 133.807 km/h 7 89 Gal Barda 4.202 7 1:51.102 7 133.791 km/h 8 33 Razvan Ponoran 4.229 7 1:51.129 5 133.758 km/h 9 022 Iuliu Mihai 5.167 4 1:52.067 3 132.639 km/h 10 0024 Iosif Ureche 5.376 7 1:52.276 3 132.392 km/h 11 106 Cristian Guta 5.954 6 1:52.854 3 131.714 km/h 12 40 Laurentiu Mocanu 6.403 5 1:53.303 4 131.192 km/h 13 22 Eduard Socaci 6.556 8 1:53.456 7 131.015 km/h 14 30 Bogdan Vrajitoru 6.715 5 1:53.615 3 130.831 km/h 15 73 Adrian Teodorescu 7.065 5 1:53.965 4 130.43 km/h 16 134 Dan Mainescu 7.391 5 1:54.291 2 130.057 km/h 17 44 Bela Pap 8.034 6 1:54.934 6 129.33 km/h 18 26 Adrian Zelca 8.079 6 1:54.979 3 129.279 km/h 19 5 Ciprian Trifan 8.150 7 1:55.050 7 129.199 km/h 20 08 Alex Moldoveanu 8.866 6 1:55.766 3 128.4 km/h 21 077 Giorgio Versaci 11.697 3 1:58.597 1 125.335 km/h 22 23 Harel Guy 12.615 7 1:59.515 6 124.373 km/h 23 29 Silvio Muzzalupo 12.705 6 1:59.605 6 124.279 km/h 24 16 Andrei Guta 12.742 4 1:59.642 2 124.241 km/h 25 7 Adrian Andronache 13.200 2 2:00.100 1 123.767 km/h Clasa B 1 114 Fabrizio Broggi 0.000 3 1:54.541 2 129.774 km/h 2 327 Lucian Buga 0.718 1 1:55.259 1 128.965 km/h 3 46 Victor Mihailescu 2.753 4 1:57.294 2 126.728 km/h 4 51 Serban Alexandru 3.346 4 1:57.887 4 126.09 km/h 5 64 Yaniv Forma 7.316 3 2:01.857 2 121.982 km/h 6 36 Vlad Neaga 7.602 3 2:02.143 1 121.697 km/h 7 84 Eddy Ninja 7.750 3 2:02.291 3 121.549 km/h 8 016 Andrei Petcu 8.982 3 2:03.523 3 120.337 km/h 9 23 Harel Guy 11.614 2 2:06.155 2 117.826 km/h 10 56 Eli Elhasid 11.737 3 2:06.278 1 117.712 km/h Clasa C 1 31 Cristian Ramniceanu 0.000 5 2:05.259 4 118.669 km/h 2 230 Antal Zoltan Daczo 0.341 7 2:05.600 5 118.347 km/h 3 43 Radu Craciun 6.063 6 2:11.322 2 113.19 km/h 4 12 Daniel Mazilu 8.121 7 2:13.380 2 111.444 km/h 5 050 George Badea 9.540 4 2:14.799 3 110.271 km/h 6 231 Bogdan Ciumpiliac 13.458 5 2:18.717 4 107.156 km/h 7 024 Eugen Dinu 14.222 5 2:19.481 2 106.569 km/h 8 3 Catalin Paunoiu 16.805 3 2:22.064 1 104.632 km/h 9 45 Cristian Ghitea 16.941 3 2:22.200 2 104.532 km/h 10 031 Marius Motoc 17.649 5 2:22.908 5 104.014 km/h 11 27 Grigore Geana 22.456 5 2:27.715 3 100.629 km/h Vezi sursa
  15. Iată ordinea timpilor obținuți vineri de piloții RoSBK și FRM în funcție de clasa în care au fost încadrați: Clasa A Nr - Competitor - Număr ture - Diferență timp - Record timp - Cel mai bun tur - Record viteză 1 131 Daniel Vargolici 0.000 7 1:46.900 7 139.05 km/h 2 91 Cosmin Costescu 0.101 4 1:47.001 4 138.918 km/h 3 25 Emil Draghici 0.677 4 1:47.577 3 138.175 km/h 4 0077 Andrei Novaceanu 1.031 5 1:47.931 3 137.721 km/h 5 26 Alexandru Szekely 3.875 8 1:50.775 5 134.186 km/h 6 138 Aron Romocea 4.188 8 1:51.088 4 133.807 km/h 7 89 Gal Barda 4.202 7 1:51.102 7 133.791 km/h 8 33 Razvan Ponoran 4.229 7 1:51.129 5 133.758 km/h 9 022 Iuliu Mihai 5.167 4 1:52.067 3 132.639 km/h 10 0024 Iosif Ureche 5.376 7 1:52.276 3 132.392 km/h 11 106 Cristian Guta 5.954 6 1:52.854 3 131.714 km/h 12 40 Laurentiu Mocanu 6.403 5 1:53.303 4 131.192 km/h 13 22 Eduard Socaci 6.556 8 1:53.456 7 131.015 km/h 14 30 Bogdan Vrajitoru 6.715 5 1:53.615 3 130.831 km/h 15 73 Adrian Teodorescu 7.065 5 1:53.965 4 130.43 km/h 16 134 Dan Mainescu 7.391 5 1:54.291 2 130.057 km/h 17 44 Bela Pap 8.034 6 1:54.934 6 129.33 km/h 18 26 Adrian Zelca 8.079 6 1:54.979 3 129.279 km/h 19 5 Ciprian Trifan 8.150 7 1:55.050 7 129.199 km/h 20 08 Alex Moldoveanu 8.866 6 1:55.766 3 128.4 km/h 21 077 Giorgio Versaci 11.697 3 1:58.597 1 125.335 km/h 22 23 Harel Guy 12.615 7 1:59.515 6 124.373 km/h 23 29 Silvio Muzzalupo 12.705 6 1:59.605 6 124.279 km/h 24 16 Andrei Guta 12.742 4 1:59.642 2 124.241 km/h 25 7 Adrian Andronache 13.200 2 2:00.100 1 123.767 km/h Clasa B 1 114 Fabrizio Broggi 0.000 3 1:54.541 2 129.774 km/h 2 327 Lucian Buga 0.718 1 1:55.259 1 128.965 km/h 3 46 Victor Mihailescu 2.753 4 1:57.294 2 126.728 km/h 4 51 Serban Alexandru 3.346 4 1:57.887 4 126.09 km/h 5 64 Yaniv Forma 7.316 3 2:01.857 2 121.982 km/h 6 36 Vlad Neaga 7.602 3 2:02.143 1 121.697 km/h 7 84 Eddy Ninja 7.750 3 2:02.291 3 121.549 km/h 8 016 Andrei Petcu 8.982 3 2:03.523 3 120.337 km/h 9 23 Harel Guy 11.614 2 2:06.155 2 117.826 km/h 10 56 Eli Elhasid 11.737 3 2:06.278 1 117.712 km/h Clasa C 1 31 Cristian Ramniceanu 0.000 5 2:05.259 4 118.669 km/h 2 230 Antal Zoltan Daczo 0.341 7 2:05.600 5 118.347 km/h 3 43 Radu Craciun 6.063 6 2:11.322 2 113.19 km/h 4 12 Daniel Mazilu 8.121 7 2:13.380 2 111.444 km/h 5 050 George Badea 9.540 4 2:14.799 3 110.271 km/h 6 231 Bogdan Ciumpiliac 13.458 5 2:18.717 4 107.156 km/h 7 024 Eugen Dinu 14.222 5 2:19.481 2 106.569 km/h 8 3 Catalin Paunoiu 16.805 3 2:22.064 1 104.632 km/h 9 45 Cristian Ghitea 16.941 3 2:22.200 2 104.532 km/h 10 031 Marius Motoc 17.649 5 2:22.908 5 104.014 km/h 11 27 Grigore Geana 22.456 5 2:27.715 3 100.629 km/h Vezi sursa