Mergi la conţinut

Recommended Posts

va salut...am si eu o intrebare la voi..sper ca am postat unde trebuie...mi-am cumparat azi din targ un amortizor reglabil de motocicleta cu gandul de al adapta pe spate la o dacie 1100 am in gand asta de ceva timp....acest amortizor m'i sa parut cat de cat ok...problema e ca nu stiu dupa ce motor provine...aveti vreo idee??..va'si fi recunoscator...vreau sa aflu dupa ce motor provine pentru ca mi'ar mai trebuii inca unul pe partea cealalta....aveti idee daca mai gasesc?

post-40161-0-07847200-1362336044_thumb.j

post-40161-0-43221000-1362336052_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

e tare greu de zis de pe ce mobra provine doar asa vazand doua poze... dar de ce vrei sa pui amortizor de moto pe auto? In primul rand o sa fie cocosat doar de greutatea caroseriei, fara sa mai adaugi pasageri+ bagaje+ forte in timpul mersului... Parerea mea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e cam barca pe spate..+ ca are si motorul si e destul de greu spatele...am zis ca astea de moto sunt mai tari..ma chinui sa il apas cu mana si abea de il apas 1 cm....

Salutare din nou

Pai daca masina e barca pe spate cu amortizoarele ei (chiar daca sunt vechi) cum crezi ca o sa fie cu cele moto? Gandeste-te ca doua amortizoare moto tin o motocicleta de, sa zicem, 250kg + 2 pasageri inca 100= 350 kg. Masina ta e si cu motor pe spate, pe amortizoarele moto apasa cam 800kg fara pasageri si bagaje deci or sa fie solicitate maxim si la cap de cursa asa ca mai bine nu te chinui sa faci adaptarea, pierzi si timp si bani si nici nu aduci ceva in plus ci dimpotriva, poti face mai rau. Mai bine cauta amortizoare pentru modelul tau la producatorii de amortizoare auto si eventual schimba arcurile cu unele mai tari... Parerea mea :)

Stima,

Mircea

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...