Mergi la conţinut
Autentifica-te  
Oaspete

Etapa a IV-a a Campionatului National de SuperMoto

Recommended Posts

Oaspete

PRO-BIKE va invita la Etapa a IV-a a Campionatului National de SuperMoto ce se va tine in Bucuresti in acest weekend (3-4 Septembrie 2005). Sub organizarea Clubului Sportiv Dual Racing Team, etapa se va desfasura pe circuitul de karting din Tunari (www.amckart.ro). Pentru prima data, etapa va avea si concurs pentru amatori unde deja se pare ca numarul celor doritori depaseste cu mult asteptarile...

Program de desfasurare:

Sambata

13:00 Inchiderea parcului

13:30 - 14:30 Revizia tehnica

14:30 Sedinta tehnica(prezenta obligatorie)

14:45 - 15:05 Antrenament liber

15:05 - 15:15 Antrenament liber clasa amatori

16:00 - 16:20 Antrenament liber

17:20 - 17:40 Antrenament oficial

17:40 - 17:55 Antrenament oficial clasa amatori

17:55 INCHIDEREA TRASEULUI

18:00 Sedinta tehnica(prezenta obligatorie)

Duminica

10:00 - 10:15 Warm up

10:20 - SuperPole

11:30 - 11:50 Mansa I

12:00 - 12:10 Mansa I clasa amatori

13:20 - 13:40 Mansa II

13:45 - 13:55 Mansa II clasa amatori

Relatii: George Surugiu - 0723.687.927

Va asteptam....

Locatia:

Soseaua de Centura Nr.5, Comuna Tunari

Tel: 0741 100 700

Email: office@amckart.ro

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Voi prezenta pe scurt atmosfera pentru cei ce nu au putut ajunge la eveniment prin intermediul unor poze. In rest, astept eventuale poze de la cei ce au fost prezenti.

Bafta si asfalt uscat !

:beer:

post-3290-1125858651_thumb.jpg

post-3290-1125858652_thumb.jpg

post-3290-1125858701_thumb.jpg

post-3290-1125858703_thumb.jpg

post-3290-1125858736_thumb.jpg

post-3290-1125858738_thumb.jpg

post-3290-1125858808_thumb.jpg

post-3290-1125858810_thumb.jpg

Link la postare
Oaspete

asta seara, cel tarziu maine dimineata vor aparea pe albumul foto poze de la acest eveniment. Daca mai aveti poze va rog trimiteti-le pe nonibanacu@gmail.com si am sa le adaug si pe acelea..

Link la postare

Salut! Am vazut evenimentul partial...organizare buna, imi pare rau ca nu am stat pana la final duminica. Am doua intrebari:

1. Cine e tipu' care a castigat mansa de amatori duminca ..mansa din perioada 12-12:30....si care facea stoppie cand trecea prin fata tribunelor???

2. Cine era "mutulica"...cel care a fost ultimul la mansa de profesionisti de la ora 11:30-12:00...l-am vazut dupa mansa complet deconectat si cu o bere in mana si salopeta in vine...super tare frate!!!

Cele 2 personaje au fost preferatele mele....

spre rusinea mea nu cunosc nici un participant....oricum "88" a facut o cursa tare de tot la mansa pe care am vazut-o eu..de la 11:30 la 12

Link la postare
Salut! Am vazut evenimentul partial...organizare buna, imi pare rau ca nu am stat pana la final duminica. Am doua intrebari:

1. Cine e tipu' care  a castigat mansa de amatori duminca ..mansa din perioada 12-12:30....si care facea stoppie cand trecea prin fata tribunelor???

2. Cine era "mutulica"...cel care a fost ultimul la mansa de profesionisti de la ora 11:30-12:00...l-am vazut dupa mansa complet deconectat si cu o bere in mana si salopeta in vine...super tare frate!!!

Cele 2 personaje au fost preferatele mele....

spre rusinea mea nu cunosc nici un participant....oricum "88" a facut o cursa tare de tot la mansa pe care am vazut-o eu..de la 11:30 la 12

<{POST_SNAPBACK}>

Nu cunosc nici eu numele participantilor, dar parca avea numarul 46 si era pe o Yamaha.

"88" a facut spectacol si in mansa a 2-a (cand ai plecat tu cred). A ratat startul si a plecat de pe ultimul loc, revenind pe primul loc pe parcurs, apoi cu 2 tururi inainte de finish l-a intrecut unu. Oricum le-a aratat clasa superioara.

Link la postare
Nu cunosc nici eu numele participantilor, dar parca avea numarul 46 si era pe o Yamaha.

"88" a facut spectacol si in mansa a 2-a (cand ai plecat tu cred). A ratat startul si a plecat de pe ultimul loc, revenind pe primul loc pe parcurs, apoi cu 2 tururi inainte de finish l-a intrecut unu. Oricum le-a aratat clasa superioara.

<{POST_SNAPBACK}>

Ari fi misto sa stim numele la participanti si castigatori. Poate o lista cu participantii, sa stim care sunt cei mai buni...In fond nu e o rusine ..Rossi e cunoscut peste tot, dar ai nostri, autohtonii, nu sunt cunoscuti mai de loc. De fapt e o chestie numai de publicitate, pe Titi Aur il stie toata lumea...

Link la postare
Ari fi misto sa stim numele la participanti si castigatori. Poate o lista cu participantii, sa stim care sunt cei mai buni...In fond nu e o rusine ..Rossi e cunoscut peste tot, dar ai nostri, autohtonii, nu sunt cunoscuti mai de loc. De fapt e o chestie numai de publicitate, pe Titi Aur il stie toata lumea...

<{POST_SNAPBACK}>

pe "88" chiar as vrea sa-l cunosc. In primul rand vreau sa-i dau o bere pentru performanta, iar in al doilea rand vreau sa-mi impartaseasca si mie una, alta din experienta acumulata.

noni, tu nu stii numele participantilor ? si pe unde ii(il) putem gasi ?

:beer:

Link la postare

care era nebunu de la pro cu motoru rosu si geaca albastru inchis? l-am vazut la antrenamente si mergea ca diliu. :banana:

a fost si huidu p-acolo :beach:

Link la postare
care era nebunu de la pro cu motoru rosu si geaca albastru inchis? l-am vazut la antrenamente si mergea ca diliu. :banana:   

a fost si huidu p-acolo :beach:

<{POST_SNAPBACK}>

costum albastru inchis FLM, parca ?

Raspuns: "88", nu i se stie numele pana acum :beer:

Link la postare

din cunostintele mele:

numarul 88 este Gagy, multiplu campion national la supermoto si cross

numaru 46 castigatorul de la amatori (a terminat pe 3 si la avansati in mansa a doua) este Dan Tatoiu membru al clubului Pro-Bike, gasiti mai multe detalii despre el in lista de membrii ai clubului

Link la postare
Oaspete

puteti gasi o parte din poze pe NOUL album foto la sectinea curse/Campionatul national de Supermoto:

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?ac...&module=gallery

Daca vreti sa adaugati poze de la acest eveniment, va rog accesati urmatorul link (trebuie sa fiti inregistrati pe forum):

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?ac...md=post&cat=105

Tot ce trebuie sa faceti este sa atasati imaginea si eventual sa adaugati o descriere... (ar fi foarte ca poza sa NU DEPASEASCA 300kb ca sa fie accesibila pentru toti utilizatorii)

Multumesc,

Noni

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.