Mergi la conţinut

Accident Otopeni


bikeshop

Recommended Posts

In aceasta seara la Otopeni, un CBR 600 RR alb-negru, cu nr. de inmatriculare B717 DMR se pare ca a lovit un pieton care traversa neregulamentar. Accidentul s-a soldat cu decesul atat al pilotului cat si al pasagerei sale. Un echipaj smurd incearca in acest moment sa stabilizeze la fata locului pietonul implicat in accident.

RIP pentru BIKER si Iubita lui.



Sursa
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP !!! Trist rau, ce se intampla fratilor ? Asta e al 4 lea accident soldat cu decese. Este luna aprilie, pana la sfarsitul sezonului la ce nr ajungem?? Condoleante familiilor.

 

 

trist... reduceti viteza fratilor!!!!  ce altceva sa faceti?  e sosea nu pista, iar soseaua e plina de radare, de soferi si pietoni indisciplinati si de multe altele

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect... dar si cretinul ala de pieton trebuia sa treaca pe la trecerea de pietoni nu pe unde i s-a sculat ... scuzati limbajul dar pur si simplu ma infurie asfel de evenimente care pot evitate prin bun simt si civilizatie... 2 chestii care  lipsesc cu desavarsire pe plaiurile mioritice in secolul 21.

Pacat ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect... dar si cretinul ala de pieton trebuia sa treaca pe la trecerea de pietoni nu pe unde i s-a sculat ... scuzati limbajul dar pur si simplu ma infurie asfel de evenimente care pot evitate prin bun simt si civilizatie... 2 chestii care  lipsesc cu desavarsire pe plaiurile mioritice in secolul 21.

Pacat ...

 

 

 din pacate si bunul simt al motociclistului i-ar fi salvat, nu cred ca daca avea 50-60 la ora nu ar fi evitat pietonul indiferent de unde a "sarit" sau cel putin s-ar fi ales cu totii doar cu niste zgarieturi si vanatai.... am mai spus-o si o mai spun: daca noi nu ne tinem de grija, altii sigur nu o sa o faca... , dar tentatia e mare, caii sunt multi, senzatia creeaza dependenta...

 

RIP celor trei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate... insa viteza motociclistului nu este principala cauza a acestui accident desi evident ca trebuia sa o adapteze portiunii de drum  pe care se deplasa ... si la fel de adevarat este ca in cazul unui accident sunt mai multi factori care duc la producerea acestuia iar in cazul de fata principalul motiv al accidentului este traversarea pietonului prin loc nepermis.

Stau si ma gandesc ce o fi asa de greu sa avem putin respect si fata de ceilalti utilizatori ai drumului, trotuarului, etc., fie ca e vorba de soferi sau pietoni ?! Poate ca accidentele ar fi mai rare ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul NU ARE NICI UN FEL DE VINA. Nu mai aberati. Ce bun simt i a lipsit motociclistului ca se afla pe o sosea unde limita de viteza este 70, nu 50-60, sosea pe care de obicei circula moto si auto si nu retarzi puturosi carora le elene sa mai mearga 50 metrii in plus. Sa mi spuna mie cineva ca merge cu 40 pe restrictie de 50 pt ca are mult bun simt.

Eu am mers cu 50 si cu bun simt si mi a iesit un bou in fata de m a umplut de bucurii.. Multumita lui acum beneficiez de 3 operatii la umar si muulttee drumuri pe la Politie si Judecatorie. Asta s a intamplat acum 2 ani si inca ma judec cu el. Adevarat ca daca aveam viteza muream sau eram mult mai rau, dar se moare si la viteze mai mici..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

70 este viteza maxima admisa, nu este viteza impusa. Legiuitorul ti-a dat voie sa mergi cu 70 acolo, insa o faci pe barba ta... In plus mai trebuie sa tii cont de faptul ca e totusi localitate, e noapte, mai ai si pe cineva in carca... 

 

Si uite ce se poate intampla daca nu mergi cu 40 pe restrictie de 50...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

70, 90, 140 km/h ... relevant este ca nu a avut abilitatea sau SANSA sa poata evita impactul cu un pieton pe un sector de drum cu 3 benzi. 

Poate ca pietonul l-a surprins prin traversare sa, poate ca s-a dezechilibrat si a patruns pe partea carosabila, iar el mergea pe prima banda ca sa intre pe prima straduta aflata la doar 20-30 m. 

Concluzia este ca la viteza aceea urmarile au fost fatale pentru toti cei implicati. Chiar daca era in limitele legale sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Pietonul era beat (a decedat și el la spital), iar motorul viteză prea mare. Păcat.. Păcat. Mare păcat. I-am cunoscut părinții (băiatului), exact în seara fatidică, cine e curios de o mică povestioară să-mi dea PM. RIP

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...