Mergi la conţinut

In Cautarea Primului Motor - Rs 125


Recommended Posts

 Salut.

Inca de la inceput, admit ca nu am cunostinte bogate in ceea ce priveste achizitia unui motor, asa ca am nevoie de ajutorul vostru. Le multumesc celor care imi vor oferi ajutor  :good:

 Imi plac motoarele sport si la inceput m-am oprit la doua variante : YZF R125 (pentru fiabilitatea sa) si Aprilia RS125 modelul aparut din 2006 (pentru aspectul sau sportiv). Ceea ce m-a facut sa aleg RS125 este faptul ca am doar 1.63m si RS este mai joasa decat YZF, fiind mai usor pentru mine sa o controlez.

 Am tot citit despre faptul ca RS este o motocicleta costisitoare si "pretentioasa". Posesori de RS, imi puteti impartasi impresiile voastre legate de RS125 2006+. Fiabilitatea acestui motor chiar lasa de dorit (dupa cum spun anumite persoane) ? Intretinerea unui motor in 2T este chiar atat de costisitoare?

 Un alt aspect care ma intereseaza este legat de numarul de km. Dupa parerea voastra, care ar fi pragul de km peste care nu ar trebui sa trec la achizitionarea unui motor?,  pentru a fi impacat cu ideea ca am cumparat un motor bun cu care ma pot plimba cateva sezoane bune.

 

 Numai bine! Asfalt uscat !

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...