Mergi la conţinut
green.kecske

Motocicleta Cu Ataş Ural Ne Face Să Uităm De Iarnă

Recommended Posts

Cei de la URAL au intrat din nou pe piaţă. Inclusiv pe cea americană. Şi vând modele cu ataş, bine promovate şi cerute.

Iată şi ultimul model, care ne face să uităm de iarna grea. Dacă ai o motocicletă cu ataş, dotată cu pneuri de iarnă, te poţi plimba în voie, chiar dacă afară sunt minus câteva grade.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain, inimioara mea!

Iata inca una de iarna, dar si care zboara, inclusiv peste suprafete lichide (peste ape), numai ca e foarte scumpa (40.000 $)!

http://www.youtube.com/watch?v=Y0okX_vmL3w

Link la postare

In 2007 am rulat numai cu un Ural M67, era fara atas. Am mers cu el pana pe 14 decembrie (pe 15 a nins) si ma duceam cu el la munca pe traseul Piata Muncii - Mogosoaia, adica mergeam prin oras. Crede-ma ca nu era nici o placere sa mergi cu mobra pe frig si nu am prins ger, ci doar temperaturi apropiate de 0 grade, iar asta prin oras unde mai opresti la un semafor si mai ai ocazia sa pui mana pe cilindrii sa-ti incalzesti mainile.

Pe data de 29 decembrie am adus mobra acasa (ramasesem blocat cu ea la munca din cauza ninsorii), ningea si era gheata pe jos iar traficul era infernal. Eram asa de concentrat ca nu am mai simtit frigul, am ajuns acasa cu bine dar in mod sigur nu a fost o placere si nu sunt o persoana friguroasa. Intamplarea face ca  voi merge in aceasta iarna cu mobra mea cu atas, Ural-ul M72 pe care l-am prezentat deja pe acest forum. Trebuie sa-i fac probe, rodaj si sa ajung cu el la RAR, si desi nu sunt adeptul atasului va trebui sa o incerc si pe asta.

Voi reveni cu "impresii" dupa ce voi rula cu el pe frig, poate si pe zapada.  :smile:

Link la postare

Bravo ! sincer, ma bucur pentru tine . iubesc generatile vechi de moto . De ce ? . Calitatea si abnegatia pusa in lucrul si in acel produs . 100% ! 

Nu mai prindem noi astfel de vremuri...

Nostalgie...

post-40862-0-42051300-1387138885_thumb.j

PS: exista si variante color  :smile:

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.