Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

bikeshop

vand Honda Cbr 1000 F/ Variante Honda Varadero-Pan European

Recommended Posts

Salut, vand una bucata Honda CBR 1000 F in urmatoarea stare si urmatoarele conditii:

- Motocicleta a fost cumparata in vara si inmatriculata pe numele mamei mele, deci nu sunt probleme in privinta certificatului fiscal.

-An fab: 1996, 135cp, itp 2015.

-In momentul achizitiei motocicleta se afla in tara de 6 ani, 5 dintre care a fost in posesia unui singur om. A fost servisata imediat dupa achizitie si au fost schimbate toate cele necesare, nu s-a facut rabat. Pe scurt, s-au bagat un pic peste 300 euro in : 

-Schimb de lichide

-Placute fata-spate noi (sistem de franare CBS )

-Furca fata servisata (ulei si simeringuri)

-Carburatoare demontate,curatate,reglate.

-Conducta benzina noua.

-Motocicleta avea deja kit lant nou(actual inca in stare f buna), cauciucuri Pilot Road 2Ct aproape noi (actual inca  aprox 70% profil), baterie noua,etc.

D.p.d.v estetic arata bine, nu spun f bine deoarece tobele sunt usor zgariate, vopsea sarita, pe carenele laterale are 2 zgarieturi iar saua e crapata in 2 locuri. Ah, sa nu uit, am pierdut undeva in frumoasa cehie un cap de ghidon.

Motocicleta a fost achizitionata la 33500 km iar in momentul actual are putin peste 42000 km. A vazut o parte a europei "civilizate", consuma la drum lung in jurul a 5l/100 km iar in oras, in functie de trafic intre 7 si 9l. Oras nu prea a vazut, majoritatea celor 9000 km de cand se afla in posesia mea i-a facut la drum lung. Consumabilele se afla in continuare intr-o stare f buna.

Momentan se afla cu mine in Germania dar va fi adusa de un prieten in cateva saptamani acasa. Cel putin asta e planul. smile.png

Pretul e cel din titlu, 1550 euro usor negociabil. In momentul de fata, are nevoie de un schimb de ulei si cam atat.

In functie de dorintele posibilului cumparator, mai am un manual de service complet si un set de 3 genti textile moto-detail.

PS: Se accepta viariante cu Honda Silver wing si/sau  Suzuki Burgman(400 dupa 2006 sau 650 executive), evident cu diferenta de riguare din partea mea ,dupa caz.

Attached Thumbnails
  • post-11570-0-81524600-1386532033_thumb.j
  • post-11570-0-47159800-1386532152_thumb.j
  • post-11570-0-62947100-1386532172_thumb.j
  • post-11570-0-98013400-1386532209_thumb.j

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.