Mergi la conţinut
green.kecske

Gala Frm 2013 – Dupa Un Sezon Plin, Campionii Au Fost Premiaţi La Timişoara

Recommended Posts

Federaţia Româna de Motociclism şi-a premiat campionii în cadrul Galei Campionilor Naţionali, organizată în sediul Consiliului Judeţean Timiş. Evenimentul a fost organizat de FRM, MC Pascota Ioan Ilie din Timişoara şi Consiliul Judeţean Timiş.

 

post-41220-0-41090300-1387105075_thumb.p

 

O să enumerăm pentru fiecare ramură primii trei clasaţi.

 

SUPERMOTO

 

Campionatul Naţional Individual al României de Supermoto 2013 Clasa Junior 65

 

1.HUNOR SZFARL -I Steaua General Turbo Bucureşti
2.ZOLTAN ORDOG – Steaua General Turbo Bucureşti
3.PASCOTA PATRICK – Pascota Ioan Ilie Timiş

 

CUPA FRM SUPERMOTO 2013 – Clasa Junior 85

 

1.ALEX CRISTIAN BACIU - Auto-Moto ISECO Târgu Mureş
2.VLAD NEAGA – C.S. Dumbrăviţa

 

Campionatul Naţional Individual al României de Supermoto 2013 Clasa SOPEN

1. SORIN TRĂISTARU – Arici Supermoto Arad
2. VLAD NEAGA – C.S. Dumbrăviţa
3. ANDRE GREGOIRE – Motobike Shop Timişioara

 

CUPA FRM SUPERMOTO 2013 – Clasa HOBBY

1. SARAFOLEAN OVIDIU – Lupo Racing Timiş
2. NAGY ISTVAN – Las Vegas Arad
3. GERGELY ATTILO – Arici Supermoto Arad

 

MOTOCROSS

 

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa 50 cc Automată

 

1.MANTA GEORGE JULIAN – Lido Câmpina
2.ORDOG ZOLTAN – Steaua General Turbo Bucureşti

3.COJANU AIDA – Vectra Zărneşti

 

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa 65 cc

 

1. POPONUȚ ANDREI-EMIL – Jitsu Zărneşti
2. STREJUȚ HORIA ANDREI – Vectra Zărneşti
3. MARINESCU CRISTIAN – Vectra Zărneşti

 

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa 85 cc

 

1. GRĂDINARU ALEXANDRU – C.S.M. Bucureşti
2. STAN IASMINA – Vectra Zărneşti
3. BLAGA BOTOND LEVENTE – Sugas Sfântul Gheorghe

 

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa MX1

 

1. STOICHESCU MIHAI – Moto Extrem Lugoj
2. MARIANOV CIPRIAN – Britmar Câmpina
3. STAICU CIPRIAN IONUT – Top Cross T.C.S. Otopeni

 

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa MX2

 

1. COJANU IONUȚ MARIUS – Vectra Zărneşti
2. FILIP ANDREI – Jitsu Zărneşti
3. CĂBĂL GEORGE – Vectra Zărneşti

 

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa MX2 Junior

 

1. MARCU VALENTIN – Vectra Zărneşti
2. SUCEA EUGEN – Jitsu Zărneşti
3. TOMPA ROBERT KRISZTIAN – Sugas Sfântul Gheorghe

 

CUPA MOTOCROS 2013 Clasa AMATORI

 

1. GIURGIUVEANU LUCIAN – Vectra Zărneşti
2. VISOIU MARCEL ROMEO – Lido Câmpina
3. TANASE LAURENTIU MIHAIL – Top Cross T.C.S. Otopeni

 

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa Veterani

 

1. PASCU MIHAI – Dementor Racing Codlea
2. ENCEANU ALEXANDRU – Smart Braşov
3. NAGY DANIEL – Steaua General Turbo Bucureşti

 

Campionatul Naţional Individual al României de Motocros 2013 Clasa Quad

 

1. IRIMESCU RAZVAN – Speed Racing Timiş
2. BODEA SEBASTIAN – Speed Racing Timiş
3. SORBAN COSMIN – Speed Racing Timiş

 

ENDURO

 

Campionatul Naţional Individual al României de Enduro 2013 Clasa AE1

 
1. STROISTEANU VARTOLOMEI – M.T.P. Racing Târgu Mureş

 

Campionatul National Individual al Romaniei de Enduro 2013 Clasa AE2

 

1. ALEXANDRU GÂRBACEA – Vectra Zărneşti
2. SZILVESZTER MARTON – Vectra Zărneşti
3. SIMPF LASZLO RUDOLF – Transbuldex Valea Lui Mihai

 

Campionatul Naţional Individual al României de Enduro 2013 Clasa AE3

 

1. GYENES EMANUEL – Vectra Zărneşti
2. NEAGA GEORGE LUCIAN -Velox Enduro Racing Piteşti
3. BĂLEANU ALEXANDRU – C.S.U. Știinţa Bucureşti

 

Campionatul Naţional Individual al României de Enduro 2013 Clasa Juniori

 

1. ROGOJAN EMANUEL – Dirt Bike Riders Baia Mare
2. VARGA ZSOLT jr. – Zen World Extreme Bucureşti
3. SZAKACS ROBERT – Zen World Extreme Bucureşti

 

Campionatul Naţional Individual al României de Enduro 2013 Clasa Veterani

 

1. GAGYI PETER – Las Vegas Arad
2. FIELTERMAISTER ZSOLT – Csiki Enduro & Mx Harghita
3. DOMOKOS CSABA – Bastya Lăzarea

 

CUPA FRM ENDURO 2013 Clasa B

 

1. PAUNAS ADRIAN – Zen World Extreme Bucureşti
2. HUBALAU SORIN – Zen World Wxtreme Bucureşti
3. IVASC FLORIN – Vectra Zărneşti

 

CUPA FRM ENDURO 2013 Clasa C

 

1. PISICA ADRIAN TEODOR – Velox Enduro Racing Piteşti
2. MALISEVSCHI OVIDIU – C.S.U. Stiinţa Bucureşti
3. BAGI LASZLO – Comexim Lupeni

 

CUPA FRM ENDURO Clasa ECHIPE A

 

1. BALEANU ALEXANDRU – C.S.U. Ştiinţa Bucureşti
SARDARESCU RADU
2. BUTUZA MARCEL – Vectra Zărneşti
GYENES EMANUEL
SZILVESZTER MARTON
3. SZAKACS ROBERT – Zen World Extreme Bucureşti
VARGA ZSOLT jr.

 

CUPA FRM ENDURO Clasa ECHIPE B

 

1. HUBALAU SORIN ANDREI – Zen World Extreme Bucureşti
PAUNAS ADRIAN

 

CUPA FRM Enduro Clasa ECHIPE C
 

1. CRISTOCEA OCTAVIAN – Velox Enduro Racing Piteşti
GRIGORAS GABRIEL
PISICA ADRIAN
2. CHIRITA BOGDAN – C.S.U. Ştiinţa Bucureşti
MUNTEAN STEFAN
MALISEVSCHI OVIDIU
3. MOLDOVEANU RARES – 2 Race Cluj

 

ENDURO CROSS

 

Campionatul Naţional Individual al României de Endurocross 2013 Clasa A

1. GYENES EMANUEL – Vectra Zărneşti
2. SZILESZTER MARTON – Vectra Zărneşti
3. GÂRBACEA ALEXANDRU – Vectra Zărneşti

 

CUPA FRM Endurocross 2013 Clasa B

 

1. ROGOJAN EMANUEL – Dirt Bike Baia Mare
2. NICOLAE DANIEL – Jitsu Zărneşti
3. DASCALU VLADIMIR – Zen World Extreme Bucureşti

 

CUPA FRM Endurocross 2013 Clasa C

 

1. KISS AKOS – George Racing Ojdula
2. SLĂBESCU ȘERBAN C-TIN – M.T.P. Racing Târgu Mureş
3. BODIS BOTOND – Dirt Bike Baia Mare

 

Campionatul Naţional Individual al României de Endurocross 2013 Clasa Veterani

 

1. DOMOKOS CSABA – Bastya Lăzarea
2. GAGYI PETER – Las Vegas Arad
3. SĂCEANU MARIAN – M.T.P. Racing Târgu Mureş

 

CUPA FRM Endurocross 2013 Clasa QUAD

 

1. TUDOR ALEXANDRU – Speed Racing Team Timiş
2. BODEA SEBASTIAN – Speed Racing Team Timiş
3. JERCA ANDREI – Transcarpatic Braşov

 

CUPA FRM Endurocross 2013 Clasa ATV

 

1. MOHORA MARC MIHAI – Adventure Ride Bucureşti
2. COSTEA DANIEL FLORIN – Speed Racing Team Timiş
3. TAVREA CLAUDIU – So-Moto Bistriţa

 

HARD ENDURO

 

Campionatul Naţional Individual al României de Hardenduro 2013 Clasa A

 

1. BALEANU ALEXANDRU – C.S.U. Ştiinţa Bucureşti
2. SZAKACS ROBERT – Zen World Extreme Bucureşti
3. VARGA ZSOLT jr. – Zen World Extreme Bucureşti

 

CUPA HARDENDURO 2013 Clasa B

 

1. JOZSA NORBERT-LEVENTE – Zen World Extreme Bucureşti
2. ROGOJAN EMANUEL – Dirt Bike Riders Baia Mare
3. SARDARESCU RADU – C.S.U. Ştiinţa Bucureşti

 

CUPA HARDENDURO 2013 CLASA C

 

1. BARTALESI LUCA – Dual Racing Team Bucureşti
2. MARINESCU COSMIN – Dual Racing Team Bucureşti
3. DASCALU VLADIMIR – Zen World Extreme Bucureşti

 

RALLY RAID

 

CUPA RALLY RAID 2013: CLASA MOTO A

 

1.MITRACHE ALEXANDRU – Transcarpatic Braşov
2. BADOI ILIE CATALIN – Transcarpatic Braşov
3. DUMITRACHE RAZVAN – Gerularacing Bucureşti

 

CUPA RALLY RAID 2013: CLASA MOTO HOBBY

 

1. SOMODEAN RARES CRISTIAN – So-Moto Racing Bistriţa

 

CUPA RALLY RAID 2013: CLASA QUAD

 

1. JERCA ANDREI – Transcarpatic Braşov
2. BAN MIHAI GAVRIL – So-Moto Racing Bistriţa

 

CUPA RALLY RAID 2013: CLASA ATV

 

1. SANDOR MIHAI LUCIAN – So-Moto Racing Bistriţa

 

DIRT TRACK

 

Campionatul Naţional Individual al României de Dirt-Track 2013 Clasa Juniori

 

1. COMANESCU GABRIEL – C.S.T.A. Bucureşti
2. VALEANU IONEL – C.S.M. Brăila
3. TUDOR CRISTIAN – C.S.T.A. Bucureşti

 

Campionatul Naţional Individual al României de Dirt-Track 2013 Clasa Seniori

 

1. POPA FĂNEL – C.S.M. Brăila
2. TOMA ALEXANDRU – C.S.M. Brăila
3. GHEORGHE MARIAN – C.S.T.A. BUCUREŞTI

Distribuie această postare


Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare


  • Recent activi   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×