Mergi la conţinut

Intrunirea Clubului Motoveteranilor 2014 Calimanesti-Caciulata 30 Mai - 1 Iunie


Dan Rosca

Recommended Posts

piscine, cârciuma mare + parcare spațioasa.

exact asta ne intereseaza!

auzi bai baiatule, mi-am motivat alegerea

nu ti se pare ca faci cam multa gargara?

:yahoo: :yahoo:

m-am uitat pe lista motoveteranilor si ori sunt orb ori cine stie ... da nu te-am vazut nici macar la simpatizanti!

deci,  IN CE CALITATE ne INFLUENTEZI INTRUNIREA MOTOVETERANILOR? INTELEGI! MOTOVETERANI, INTRUNIRE, MOTOCICLETE, chestii de genul asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand tu nici nu stiai de existenta acestui grup, eu faceam acest prim topic de aici: http://www.pro-bike.ro/forums/topic/76222-motoveterani-bine-ati-venit/

asa ca du-te si canta la alta mas

Votez pt. Calimanesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeti ca e mai relevant asa:

 

01. Dan Rosca
02. Simi Asandei
03. Catalin Bunghiuz......Cheile Gradistei
04. Adi Papacica
05. Dan Popescu
06. Stefan 45..................Calimanesti
07. Orlando.....................Calimanesti
08. Dragos 1972.............Moieciu
09. Bogdan Harea
10. Marian Popescu
11. Toni Banciog.............Calimanesti
12. Silviu ytu 60
13. Sorin Nitescu
14. Ducu Topgun
15. Doru 1900
16. Dan Anghel
17. Doru Master
18. Raul Rul
19. Ivan Pedala
20. Pui de urs
21. Zigzag........................Moieciu
22. Silvia
23. Florin
24. Sorin 56
25. Mirel_a
26. Emil Constantinescu
27. Daniel 54
28. Petrica Bacau
29. Adi Bujie
30. Nicu Craiova
31. Valeriu Alexa
32. Pedros
33. Cristian Andrei Bv.
34. Cristi Valeni
35. Luigi Luv.
36. Ioan Ghita
37. Balumotociclistu
38. Costel Vatafu 

 

Hai completati lista si asa vedem mai clar cine a votat si cine nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am sters votul.

e intrunirea voastra, voi va hotarati.

ma scuzati ca am intervenit.

 

numai bine.

 

Iata ce se intampla cand avem o simpla lista de membri, pe care unii din diferite motive au ales sa nu isi treaca numele.

Dar va puteti imagina cum ar fi daca asociatia ar avea personalitate juridica si sefi???

 

Angelo, tu nu trebuie sa te scuzi deloc, chiar nu ai de ce. Pana la urma nu conteaza daca ai numele pe o lista sau nu, ci conteaza atitudinea pe care o ai si ceea ce faci. Tu esti mult mai membru decat altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun o lista a celor care se retrag din lista de participare, sau o selectie a participantilor.

Pra multe polemici, discuții interminabile, insinuari, acuze si atacuri la persoana, a început sa mi se facă lehamite.

Ce ne dorim de fapt?? O întrunire de socializare, o întâlnire cu prietenii cu aceeași pasiune sau desfintarea acestui minunat club.

Cineva are interese ascunse?? Probabil ca da. Eu nu-mi doresc un consiliu director nici un șef care sa dea ordine si noi sa executam.

Am trecut prin astea si nu mai doresc sa se repete. Cred ca discuția se poarta pe un teren instabil si nu este bine.

S-au făcut propuneri si fiecare suntem liberi sa hotărâm după cu ne dictează sufletul sau bugetul.

Eu la Cheile Gradistei nu nu vin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoveterani, treziti-va. Spirit of Motions  ar trebui s-o lase mai moale. Noi, motoveteranii, noi hotarim unde, cind si de ce .

de acord cu toate cele 3 propozitii! stima

 

cand tu nici nu stiai de existenta acestui grup, eu faceam acest prim topic de aici: http://www.pro-bike.ro/forums/topic/76222-motoveterani-bine-ati-venit/

asa ca du-te si canta la alta masa!

stiam de existenta lui, dar nu aveam ce cauta in acest grup pana nu indeplineam conditiile de membru. dar cand imi luam permis de moto, acum 22 ani tu te dadeai cu trotineta, asa ca.... eu ma plimbam pe moto si tu pe forum.

Angelo, tu nu trebuie sa te scuzi deloc, chiar nu ai de ce. Angelo, tu nu trebuie sa te scuzi deloc, chiar nu ai de ce. Pana la urma nu conteaza daca ai numele pe o lista sau nu, ci conteaza atitudinea pe care o ai si ceea ce faci. Tu esti mult mai membru decat altii.

cum nu are de ce? nu e membru nici macar simpatizant!  sau acum nu mai e valabil statutul?

propune-l membru de onoare sau membru plin cu derogare la urmatoarea sedinta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu toate cele 3 propozitii! stima

 

stiam de existenta lui, dar nu aveam ce cauta in acest grup pana nu indeplineam conditiile de membru. dar cand imi luam permis de moto, acum 22 ani tu te dadeai cu trotineta, asa ca.... eu ma plimbam pe moto si tu pe forum.

cum nu are de ce? nu e membru nici macar simpatizant!  sau acum nu mai e valabil statutul?

propune-l membru de onoare sau membru plin cu derogare la urmatoarea sedinta!

Daca ne luam dupa statut, nici tu nu esti membru.

Vezi articolul 10 referirea la comportament si la validarea in Adunarea Membrilor si de asemenea literele e), g).

 

"Art.10 Toţi membrii Clubului Motoveteranilor au drepturi egale şi nu au niciun fel de
obligaţii faţă de Club sau faţă de ceilalţi membri, altele decât cele asumate prin acceptarea
prezentului document din propria voinţă sau care ţin de un comportament civilizat, corect şi
respectuos.
Calitatea de membru al Clubului Motoveteranilor se dobândeşte prin validare în Adunarea
Membrilor atunci când persoana respectivă îndeplineşte următoarele condiţii:
a) este titularul unui permis de conducător auto categoria A de cel puţin 20 de ani;
b. deţine în posesie o motocicletă cu care se deplasează pe drumurile publice;
c) işi asumă în faţa propriei conştiinţe că a parcurs un număr de kilometri, la ghidonul
motocicletei, suficient de mare astfel încat să fi dobândit o bogată experienţă în acest domeniu,
demnă de a fi recunoscut de ceilalţi motociclişti ca un veteran al motociclismului din pasiune;
d) participă cel puţin o dată pe an la una din acţiunile organizate de Clubul Motoveteranilor ,
cu excepţia situaţiilor întemeiate şi motivate la Adunarea Membrilor;
e) are un comportament respectuos, civilizat, în spiritul legalităţii şi disponibilitate în a-i
ajuta pe toţi motocicliştii aflaţi în nevoie cât şi de a participa la acţiunile organizate în cadrul
Motoveteranilor;
f) respectă, apară şi poartă cu mândrie însemnele, simbolurile şi culorile Clubului
Motoveteranilor;
g) dovedește în timp, un înalt grad de onorabilitate;
h) acceptă să-i fie înscrise datele personale în lista membrilor Clubului Motoveteranilor,
listă care constituie anexa 1 şi face parte integrantă din prezentul document."
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angelo, tu nu trebuie sa te scuzi deloc, chiar nu ai de ce. Pana la urma nu conteaza daca ai numele pe o lista sau nu, ci conteaza atitudinea pe care o ai si ceea ce faci. Tu esti mult mai membru decat altii.

 alo, ducule, las-o-n masa de lista a motoveteranilor, nu o mai verifica atat, ca tot nu conteaza dupa spusele de mai sus. membri cu grade diferite de egalitate. fain.

si atunci ma intreb: ce mai vorbim aici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 alo, ducule, las-o-n masa de lista a motoveteranilor, nu o mai verifica atat, ca tot nu conteaza dupa spusele de mai sus. membri cu grade diferite de egalitate. fain.

si atunci ma intreb: ce mai vorbim aici?

Eu unul prefer sa ma asociez oricand  cu Angelo, dar din pacate el a refuzat sa mai fie membru tocmai din cauza unor persoane cu atitudinea ta si il inteleg.

Omul si-a sters votul si ca sa fie in regula ar trebui sa ti-l stergi si tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care au uitat sau nu stiu

am fost pe lista simpatizantilor dar m-am retras singur din anumite motive personale

cu toate astea, ii consider pe unii din motoveterani amicii mei si-mi face placere sa fim alaturi

tocmai de aceea m-am gandit sa vin si eu cu familia la intalnirea voastra

daca e vreo problema va rog sa-mi spuneti

ma retrag fara nicio problema

doar ca acest lucru as vrea sa-mi fie spus de catre unii membri mai vechi pe care ii respect, gen Ducu, Toni, Rosca, Harea, Ivan si altii carora le cer scuze ca nu i-am mai enumerat acum

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu toate cele 3 propozitii! stima

 

stiam de existenta lui, dar nu aveam ce cauta in acest grup pana nu indeplineam conditiile de membru. dar cand imi luam permis de moto, acum 22 ani tu te dadeai cu trotineta, asa ca.... eu ma plimbam pe moto si tu pe forum.

cum nu are de ce? nu e membru nici macar simpatizant!  sau acum nu mai e valabil statutul?

propune-l membru de onoare sau membru plin cu derogare la urmatoarea sedinta!

Cataline jignirile nu duc la nimic bun si nu vad nici rezolvarea problemelor iscate.

Nu uita insa ca acest club a fost crea in jurul si in cinstea decanilor de vârsta cu performante in motociclism.

Sunt printre noi motociclisti activi cu performante, vechime in categoria A si vârste la care noi nu cred ca avem speranțe;

Eu nu am decât zece ani mai mult decât tine si cred ca nici măcar cu trotineta nu știam sa merg când domniile lor erau ASI intr-ale motociclismului.

Hai sa-i respectam ca avem multe de învățat.

PS Toni are dreptate las-o mai moale ca nu face bine nimănui si nici chiar sănătății tale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care au uitat sau nu stiu

am fost pe lista simpatizantilor dar m-am retras singur din anumite motive personale

cu toate astea, ii consider pe unii din motoveterani amicii mei si-mi face placere sa fim alaturi

tocmai de aceea m-am gandit sa vin si eu cu familia la intalnirea voastra

daca e vreo problema va rog sa-mi spuneti

ma retrag fara nicio problema

doar ca acest lucru as vrea sa-mi fie spus de catre unii membri mai vechi pe care ii respect, gen Ducu, Toni, Rosca, Harea, Ivan si altii carora le cer scuze ca nu i-am mai enumerat acum

Din partea mea ai tot respectul si imi face placere sa ma intalnesc cu tine oricand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeti ca e mai relevant asa:

01. Dan Rosca

02. Simi Asandei

03. Catalin Bunghiuz......Cheile Gradistei

04. Adi Papacica

05. Dan Popescu

06. Stefan 45..................Calimanesti

07. Orlando.....................Calimanesti

08. Dragos 1972.............Moieciu

09. Bogdan Harea

10. Marian Popescu

11. Toni Banciog.............Calimanesti

12. Silviu ytu 60......unde hotărâse majoritatea EXCLUS Cheile Gradistei

13. Sorin Nitescu

14. Ducu Topgun

15. Doru 1900

16. Dan Anghel

17. Doru Master

18. Raul Rul

19. Ivan Pedala

20. Pui de urs

21. Zigzag........................Moieciu

22. Silvia

23. Florin

24. Sorin 56

25. Mirel_a

26. Emil Constantinescu

27. Daniel 54

28. Petrica Bacau

29. Adi Bujie

30. Nicu Craiova

31. Valeriu Alexa

32. Pedros

33. Cristian Andrei Bv.

34. Cristi Valeni

35. Luigi Luv.

36. Ioan Ghita

37. Balumotociclistu

38. Costel Vatafu

Nu am nimic cu Catalin dar Cheile Gradistei nu m-a "coafeaza". Daca se va tine acolo întrunirea voi venii dar fără cazare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  poate exista varianta polului in care numele celor care voteaza sa fie vizibil. 

Nu exista.

Nu stiu, dar macar e alta zona, vedem altceva si daca nu sunt locuri de vizitat, macar facem bai sau cura de ape minerale.

De la Brezoi, facem stanga spre Voineasa si ajungem pana la Obarsia Lotrului, pe Transalpina.

 

Angi, stii ca ma poti suna si te poti baza pe mine oricand.

 

01. Dan Rosca..............Calimanesti - Caciulata

02. Simi Asandei

03. Catalin Bunghiuz......Cheile Gradistei

04. Adi Papacica

05. Dan Popescu

06. Stefan 45..................Calimanesti

07. Orlando.....................Calimanesti

08. Dragos 1972.............Moieciu

09. Bogdan Harea

10. Marian Popescu

11. Toni Banciog.............Calimanesti

12. Silviu ytu 60......unde hotărâse majoritatea EXCLUS Cheile Gradistei

13. Sorin Nitescu

14. Ducu Topgun

15. Doru 1900

16. Dan Anghel

17. Doru Master

18. Raul Rul

19. Ivan Pedala

20. Pui de urs

21. Zigzag........................Moieciu

22. Silvia

23. Florin

24. Sorin 56

25. Mirel_a

26. Emil Constantinescu

27. Daniel 54

28. Petrica Bacau

29. Adi Bujie

30. Nicu Craiova

31. Valeriu Alexa

32. Pedros....................Calimanesti

33. Cristian Andrei Bv.

34. Cristi Valeni

35. Luigi Luv.

36. Ioan Ghita

37. Balumotociclistu

38. Costel Vatafu 

 

Vad in poll ca sunt 22 de voturi, totusi doar 9 si-au exprimat alegerea pe lista.

Haideti sa completam optiunile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idee de cazare:

 

http://www.caciulata-cazare.ro/cazare-hoteluri/ro/Hotel-Cozia

 

Hotel Cozia***….. ….Caciulata

01.04.2014 - 31.05.2014 ...dubla + demipensiune....176 lei/zi

HOTEL COZIA - conditii de cazare:
- categoria 3 stele
- 196 camere duble

- 6 apartamente dotate cu telefon, TV, si frigider 
- camere duble: baie cu dus, telefon international, minibar, tv cablu
- apartamente: baie cu dus, telefon international, minibar, tv cablu, living si dormitor
- seif
- spalatorie, curatatorie
- ascensor
- parcare

HOTEL COZIA - conditii de masa:
- restaurant
- meniuri dietetice (5 diete)

- meniuri traditionale
- terasa cu gratare (Hotel Oltul - 50m)
- bar de zi

HOTEL COZIA - conditii de tratament:
- baza de tratament
- piscina acoperita

- piscina în aer liber
- sala agrement (fitness)
- teren de fotbal
- teren de tennis
- tenis de masa
- serviciu masaj
- cabinete medicale
- biliard

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu am dreptul sa votez locatia intalnirii, dar as vrea sa fac o precizare: oricare ar fi destinatia aleasa, chiar si ... groapa de gunoi a Bucurestiului, eu tot voi veni!(daca ma mai primiti).

Si asta pentru ca vreau sa va cunosc pe voi, Motoveteranii, sa "fur ceva secrete de-ale motociclismului" de la voi si sa merg cu motocicleta ceva mai mult decat am mers pana acum. 

 

PS. Iar "discutiile aprinse" de pe forum ma fac sa cred ca voi chiar puneti suflet in ceea ce faceti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiam de existenta lui, dar nu aveam ce cauta in acest grup pana nu indeplineam conditiile de membru. dar cand imi luam permis de moto, acum 22 ani tu te dadeai cu trotineta, asa ca.... eu ma plimbam pe moto si tu pe forum.

 

Inainte de a citi ce e mai jos vreau sa atrag atentia ca tonul meu e unul calm si nu agresiv:

 

Cataline ,oricat incerc sa ma abtin sa nu devin ipocrit ,cand vad ce aberatii scoti pe gura imi vine sa  :ranting:

Afla ca Angi e mult mai prieten cu multi dintre noi decat esti si vei fi tu vreodata.Si asta pentru ca e un om de caracter caruia nu avem ce sa-i reprosam.Tie avem multe sa iti reprosam asa ca cearta ta cu el nu face deca sa creasca antipatia unora (multora) fata de tine.Asa ca las-o mai moale.

In privinta celor 22 de ani ai tai de carnet mai bine shhhh....taci ca te aude lumea. Nu ai cum sa te compari cu Angi la pilotajul motocicletei.Nu poti sa faci ce face el.Nu cred ca ai mai multi Km ca el.Asa ca nu mai face valuri. Ia fa o analiza a postarilor tale din ultimul timp.Esti singurul care tulburi apele.

 

P.S.- eu am optat pt. Moeciu pt ca e mai ieftin,ai mai multe locuri de plimbare,deja s-a muncit la organizare si e mai rustic peisajul

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...