Mergi la conţinut

Intrunirea Clubului Motoveteranilor 2014 Calimanesti-Caciulata 30 Mai - 1 Iunie


Dan Rosca

Recommended Posts

Va fi o betie urmata de un concurs de sutiene ude (purtate de barbati) apoi un concurs de rezolvat probleme la urs.La final mai tragem cate ceva pe nas (de obicei masline) apoi mergem la culcare,fiecare cu ce gaseste.Cine nu gaseste apeleaza iar la urs dar de data asta doar la piciorul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concert nema ? intreceri motociclistice ?

Concertul il da sorin56ro2001 dar nu e pentru toata lumea,el e un tip mai exclusivist,da concerte doar pentru cei care au onoarea sa stea cu el in camera.

Intrecerea consta in cine se imbata ultimul.Avem un concurent campion,Popescu il cheama.Ne baga pe toti sub masa de trei ori pana se imbata el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste doua saptamani mergem la Calimanesti pt plata avansului si discutiile finale cu patronii, inclusive alegerea hotelului functie de gradul de ocupare in perioada evenimentului. Vom insista ca sala de sedinte s-o folosim o singura data pt 2 ore in speranta ca pretul pt acest serviciu va fi diminuat fata de oferta transmisa. Eu sunt dispus sa merg si in cursul saptamanii sau in weekend, functie de preferintele celorlalti participant. Ideea este sa ne cuplam mai multi dornici de plimbare intr-o masina pt a imparti costurile. Dpmdv max pot asigura trensportul a 7 personae cu Iveco, sau 5 pers cu Peugeot-ul. Cu Iveco vit este 100, ca max este 120..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Închiriem de la CATALIN un bus si împărțim costurile la 8 daca vreți sa mergem mai multi

Putem merge cu Peugeotul lui Bogdan sau cu Fordul meu dar maxim 4 si la el si la mine

5 suntem prea înghesuiți.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Închiriem de la CATALIN un bus si împărțim costurile la 8 daca vreți sa mergem mai multi

 

nu va pot inchiria nimik. pun la bataie moca o masina 7-9 locuri cu conditia sa fie vreuna libera cand va hotarati sa plecati. iar asta ar trebui sa stiu din timp, ca sa pot vbi cu agentiile turistice la care sunt inchiriate ca sa "shutesc" una pt o "revizie".

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit la Calimanesti cu omul de contact si am transmis ca vom merge in perioada

24-28 feb pentru o discutie finala si eventual avans, rezervarehotel Caciulata. Cu sala

de conferinte cred ca se rezolva pentru 3 ore, mesele sunt al la carte fara probleme la

fel si ora de inchidere a carciumii, produsele de bucatarie sunt pe specific romanesc si

pot face si preparate vegetariene, despre bar cred ca preturile comunicate anterior sunt OK.

Tarifele de cazare insa, omul sustine ca ar fi fost facute "asa de bune" cu mic dejun inclus

dar ramane sa mai vorbim cand mergem acolo. Persoana de contact este de la o agentia

de turism care pastoreste mai multe locatii din zona si directorul unitatii discuta prin

intermediul aceasteia. Am intrebat si despre posibilitatea de cazare la hotel Oltul

(ce face parte din acelasi grup de 3 hoteluri cu acces la piscinele termale) 

si este mai retras si cu camare mai putine. Tarifele sunt la fel si va fi deschis in acea

perioada, nu stiu cum arata la interior daca este renovat sau nu. Ramane sa vedem peste

doua saptamani pentru care dintre ele optam. In acest moment voi da necesarul de cazare pentru

numarul de camere la care s-a platit avansul conform listei de la pagina 1 facuta de Bogdan:

25 matrimoniale

13 duble

cine nu se vede pe lista inseamna ca nu a platit inca avansul

cred ca este si o greseala in lista :     -Nelu Pui de Urs doresti o dubla sau numai 1/2 ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am modificat pt Pui de Urs. Daca mai observa cineva inadvertente rog sa semnalati.

Bogdane cum adun si cum tot socotesc mie tot așa îmi da 24M si 12,5 D

Cred ca la RAUL sunt 2M iar la Dumitru Gherghel doar 1M. Așa este sau grecesc eu?

Mai este Costel Vătafu cu 1/2 D si Balumotociclistul cu 1M sau cu 1D (vrea sa stea singur) dar nu au plătit avansul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am vazut dicutitia de pe acest forum. Eu sunt din Calimanesti si as putea sa va pun la dispozitie unul dintre terenurile pe care le detin unde sa faceti un gratar sau sa puneti cateva corturi, fara nicio obligatie financiara din partea voastra. 

Cele doua terenuri sunt imprejmuite cu gard dar nu au acces la apa sau curent electric. Unul dintre ele este situat la aprox. 300 m de soseaua principala si se poate ajunge destul de usor cu orice tip de vehicul iar celalalt la aprox. 1.5 km de soseaua principala si se poate ajunge la el cu motociclete mai inalte tip enduro-turing sau cu masina mai inaltata gen Logan. Cel de-al doilea are o priveliste mai buna, se poate vedea o parte din Calimanesti si Oltul inspre Valcea, fiind intr-o zona mai inalta si oarecum izolata, langa o padure.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Lucheze

multumim de oferta si poate o vom lua in consideratie in functie de decizia celorlalti colegi.

Vad ca esti din Bucuresti si pentru mai multe detalii daca nu-ti este prea greu ne poti intalni 

in fiecare joi incepand cu ora 18.00 la Casa Nasului  

 http://www.restaurantcasanasului.ro/

sau pe

 http://www.pro-bike.ro/forums/topic/76230-intalnirea-saptamanala-a-motoveteranilor/page-122#entry521452

Cu scuzele de rigoare eu nu voi fi prezent asta seara

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut d-nu Lucheze, propunerea d-stra vine in ajutorul meu. Ca pensionar voi apela cu placere, cortul este singura optiune. Voi putea sa sforai fara sa mi se reproseze. Sa ne vedem sanatosi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...