Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

bikeshop

vand Vand Kymco Quannon 125

Recommended Posts

Pe scurt: Vand motor Kymco Quannon, 125 cmc, 4 timpi, model 2007, pret 850 euro negociabil, consum in jur de 3-4%, baterie recent schimbata, 8757 km, prezinta defecte optice, al doilea proprietar.

Pe lung: Vand motocicleta Kymco Quannon (Kymco este o marca taiwaneza ce a produs motociclete sub licenta Honda, se deosebeste total calitativ de marcile chinezesti), capacitate cilindrica 125 cmc (se poate conduce cu A1), putere 9.6 Kw, viteza maxima aprox 130 km/h.

Motocicleta a fost cumparata de noua de fosta proprietara ce a mers cu ea pana anul trecut (aprox pana la 6700 de km). La cumparare (aprilie 2013) prezenta o parte din defectele optice din prezent (suferise cazaturi pe ambele parti ce au dus la zgarierea carenelor si inlocuirea semnalizarilor in principal).

Pentru mine a fost prima motocicleta si, ca la inceput, am reusit sa o culc si eu de doua ori cu urmari optice minime (zgariat carene, crapat oglinda dreapta, crapat parbriz, urme de la capatul de ghidon pe rezervor).

Uleiul si filtrul de aer au fost schimbate la timp si lantul intretinut. Cum a doua cazatura am luat-o exact inainte de incheierea sezonului, motocicleta a fost dusa la garaj in luna octombrie. Cu aceasta ocazie, am lipit carenele pe interior cu plasa si rasina (in locurile unde erau crapate), am corectat zgarieturile de pe vopsea cu touch up paint, am lipit si foliat parbrizul, iar scaritele sunt in curs de schimbare (cu unele originale). Rezervorul a fost golit si curatat, carburatorul curatat si el si compresia refacuta.

Motocicleta are cauciucurile originale (dovada ca nu a suferit vreun accident grav) si alarma cu pager (eu am dezactivat-o pentru ca imi consuma multa baterie, acesta fiind si motivul inlocuirii acesteia cu una noua in august 2013).

Vanzatorul va primi manualul, cartea service, precum si facturile de la piesele ce au fost cumparate de mine. Poze recente nu am pentru ca este la garaj in cadrul unui service din Bucuresti intre alte motoare (fiind si destul de dificil de pozat). Cei interesati pot merge alaturi de mine sa o vada, eventual sa o testeze acolo.

Nu are rost sa mai specific ca este ideala pentru incepatorii cu cap ce nu se viseaza direct pe motoare de 1000.

Pentru orice detalii nu ezitati sa ma contactati: 0762 521 355 Bogdan

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.