Mergi la conţinut

Cine Este Bikerita ?!?


Blach h3art

Recommended Posts

intrebare nu este cine este, intrebare este daca are carnet. 

poate sa aiba si A1 ca nu m ar interesa atat daca e in regula cu actele cat varsta 

 

daca are carnet, intrebare nu este cine este, intrebare este ce numar de telefon si adresa are. 

 

si nu in ultimul rand, din experienta mea de lopatar dezaxat ( ca sa citez un alt post) , daca exista o parte masculina atasata duduii in cauza , cat de fioros e? nu de alta dar in caz ca tre dansata o fecioreasca cu dansu inainte de un tango cu dansa, sa stii ca te tii pe picioare dupa.

 

dar , ca sa nu fim dezaxati si lopatari, sunt sigur ca scopul topicului este mult diferit de ceea ce gandesc eu cand vad pozele. 

e clar ca omu vrea sa gaseasca niste tovarasi de plimbare ( de preferat fara barba) cu care sa impartasasca pasiune comuna pentru motociclete, eventual discutii conexe despre arta contemporana si despre sentimentul traitii mortii in opera lui Gabriel Garcia Marquez. 


ps : ca sa citez un dom doctor/asistent universitar (uitandu se la studente pe holu facultatii unde dadea cursuri) : alu cine esti tu pasariche ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Eu o stiu pe fata, o am pe Facebook si ne-am si intalnit o data, intr-un grup cu mai multe motocicliste. Da, are carnet si conduce, am vazut-o personal. Da, are si prieten (din ce stiu). Numarul ei nu ti-l dau.

 

Alte nelamuriri?

 

PS: Vorbesc cat se poate de serios. Singura varianta ar fi s-o confund

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o stiu pe fata, o am pe Facebook si ne-am si intalnit o data, intr-un grup cu mai multe motocicliste. Da, are carnet si conduce, am vazut-o personal. Da, are si prieten (din ce stiu). Numarul ei nu ti-l dau.

 

Alte nelamuriri?

 

PS: Vorbesc cat se poate de serios. Singura varianta ar fi s-o confund

as avea si alte nelamuriri, de exemplu 

de ce Boolean.ToString() da, in c#, True sau False, si nu true sau false. 

si metoda 

internal static string ToXmlString(this bool b)

{

return b.ToString().ToLower();

}

desi adauga o metoda stackului, ma scapa de ToLower cand vreau sa scriu xmluri si vreau sa utilizez pentru atribute typul boolean din xml. 

 

totusi, ar fi mai performant un apel de genul 

 

return b ? "true" : "false"

 

as mai vreai sa stiu cum vin pe lume copii 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cunostintele mele de programare da, ar fi mai buna varianta a doua de cod. E pe un singur rand, deci va rula mai repede. Legat de prima intrebare, ii pot trimite mail unei profe din facultate.

 

Legat de "cum vin copiii pe lume": plangand de fericire :P

 

(m-am prins ca ai intrebat la misto)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...