Mergi la conţinut

Recommended Posts

Vad ca sunt totusi persoane interesate de useri si nu de topic...ce trist!!!

 

Din pacate pe mine nu ma intereseaza userii si nici lungi discutii aiurea cu niste necunoscuti.

 

Daca am postat am sustinut niste principii, niste idei si nu un om in particular; Robert Kiran, sau John Doe, sau Dan Popescu, sau oricare altul sunt persoane necunoscute mie si nu ma concentrez pe ele. De ce unii eludeaza subiectul principal TEAPA trasa de Hachi-dealer honda Iasi si se reped sa 'foarfece" userii care posteaza pe subiect?...nu vad decat un raspuns: de idioti, de redusi intelectual, de tzatze ce sunt....asa ca nu mai ma complic sa raspund off-topic, decat daca se depaseste evident masura cu care unii isi arata jigodismul, si asta pt. simplu fapt ca deja sunt scarbit si revoltat de clasa noastra politica, ca sa mai suport si cativa retardati de pe forumurile de posesori de permise A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce unii eludeaza subiectul principal TEAPA trasa de Hachi-dealer honda Iasi si se reped sa 'foarfece" userii care posteaza pe subiect?...nu vad decat un raspuns: de idioti, de redusi intelectual, de tzatze ce sunt....asa ca nu mai ma complic sa raspund off-topic, decat daca se depaseste evident masura cu care unii isi arata jigodismul, si asta pt. simplu fapt ca deja sunt scarbit si revoltat de clasa noastra politica, ca sa mai suport si cativa retardati de pe forumurile de posesori de permise A.

 

Vezi ca singurul care intrece masura pe acest topic esti TU prietene ... !!!

 

Din cate am citit eu, NU A VENIT NIMENI SA-I APERE PE CEI DE LA HACHI sau sa-i "faca scapati" !!!

 

In momentul in care ma faci idiot sau redus intelectual, si asta in conditiile in care ti-am adresat o intrebare in cel mai civilizat mod posibil, nu faci altceva decat sa-ti arati adevaratul caracter si sa faci dovada (nu ca ar mai fi fost nevoie ) celor spuse de l.u.v.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog nu va abateti de la subiectul initial. Dan Popescu chiar a facut ceva pentru aceasta situatie. Si face in continuare. Va rog, omul asta chiar vrea (si incearca) sa ma ajute.

Starea lucrurilor e ca la inceput ... adica nu s-a facut nimic. Voi merge pe toate caile legale sa imi recuperez banii. De cedat nu cedez pentru nimic in lume.

Am citit articolele din presa. Acolo se spune ca Mazda si Honda ar avea acelasi propietar. Nu stiu daca cele doua firme au acelasi patron (ziarele spun asta, dar nu poti fi sigur). Ce stiu sigur este ca acelasi agent de vanzari (Ciprian Enache) la care eu am platit motocicleta Honda, este si la Mazda. Omul acesta care mi-a luat banii pe o motocicleta si nu mi-a dat motocicleta, vinde in continuare si la Mazda. Ce va face sa credeti ca acolo nu va face la fel?

Iar Liviu Munteanu este omul care in decembrie a venit la mine si ma felicitat ca am cumparat Honda. Adica ma felicitat ca m-a tepuit de 31595 de lei. Asa ca, luati cu incredere Mazda de la ei! Cel care m-a tepuit cu motocicleta poate in continuare sa tepuiasca!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog nu va abateti de la subiectul initial. Dan Popescu chiar a facut ceva pentru aceasta situatie. Si face in continuare. Va rog, omul asta chiar vrea (si incearca) sa ma ajute.

Starea lucrurilor e ca la inceput ... adica nu s-a facut nimic. Voi merge pe toate caile legale sa imi recuperez banii. De cedat nu cedez pentru nimic in lume.

Am citit articolele din presa. Acolo se spune ca Mazda si Honda ar avea acelasi propietar. Nu stiu daca cele doua firme au acelasi patron (ziarele spun asta, dar nu poti fi sigur). Ce stiu sigur este ca acelasi agent de vanzari (Ciprian Enache) la care eu am platit motocicleta Honda, este si la Mazda. Omul acesta care mi-a luat banii pe o motocicleta si nu mi-a dat motocicleta, vinde in continuare si la Mazda. Ce va face sa credeti ca acolo nu va face la fel?

Iar Liviu Munteanu este omul care in decembrie a venit la mine si ma felicitat ca am cumparat Honda. Adica ma felicitat ca m-a tepuit de 31595 de lei. Asa ca, luati cu incredere Mazda de la ei! Cel care m-a tepuit cu motocicleta poate in continuare sa tepuiasca!

 

Robert te rog sa incerci sa ne dai mai multe detalii referitoare la situatia in care te regasesti in acest moment .Sunt destui oameni pe aici care vor sa te ajute sa rezolvi aceasta problema cat mai repede, dar ca oamenii sa te poata ajuta, trebuie sa expui lucrurile asa cum s-au intamplat .

 

Spre exemplu, eu sunt extrem de curios sa aflu de la tine pozitia celor de la HTR .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as incepe acest post cu sunt socat ar suna penibil ..dar o sa mi-l asum.

 

Faptele: 

Un motociclist este furat ca in codru de dealerul HONDA.

 

Cineva nici nu conteaza cine incearca sa-l ajute. 

 

Si unul dintre cei mai mari troli in viata LUV migrat de pe forumul celalat vine si aici in incercarea de a bloca orice demers impotriva celor de la HONDA.

 

Ce mi se pare ciudat este ca exista oameni care se uita in gura lui. Harnicia cu care scrie pe toate topicurile dedicate acestui nefericit eveniment mie imi releva ca are niste interese murdare ceea ce ma distreaza e ca nici nu prea isi da interesul sa le ascunda si de semenea imi confirma ca e tatal trolilor.

 

Cat despre reputatia unuia si a altuia as avea si eu de spus 2 vorbe:

 

 LUV are interese comerciale pe celalat forum ceea ce in capul meu ar trebui sa-l faca incompatibil cu pozitia de MODERATOR.

 Exista oameni care l-au acuzat de tzeapa pe topicurile pe care vinde diverse.

 Si-a permis din pozitia de MODERATOR troll [e un fel mai aparte de moderator asta] sa ma ameninte dupa care dandu-si seama ce a facut la bautura a "curatat" topicul [prinscreenurile nu se pun ca alea nu pot fi curatate]

 

Pe de celalata parte din experienta mea cu Dan Popescu pot spune ca este un motociclist care m-a ajutat atat pe mine cat si pe altii atunci cand am avut nevoie.

Cand eram la mii de km de casa. De asemenea din discutiile purtate cu Dan Popescu mi-am dat seama ca in ciuda mistourilor a ajuns unde se termina harta. Exista de altfel dovezi pe forumuri internationale [dar alea nu sunt interesante ca nu se sparg seminte si nici nu poti sa arunci cu noroi decat odata].

Nu pot spune ca-l cunosc pe Dan Popescu dar in relatia cu mine s-a comportat asa cum ar trebui sa se comporte orice motociclist cu un altul aflat la nevoie.

 

Pe de celalta parte LUV este la polul opus. Motociclist de tastatura, gata sa ia pe oricine la misto, prezent pe toate topicurile pe toate forumurile 24/7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LUV/Luigi este suspendat o perioada de timp pt atacuri repetate la persoana, acelasi lucru se va intampla cu oricine o ia razna si nu discuta SUBIECTUL... tot eu am ascuns comentariile unora dintre voi si ale altora le-am modificat partial, sunteti baieti mari, stiti ce-i in regula, ce flirteaza cu regulamentul si cand s-a sarit calul... 

 

Dati dovada de maturitate si nu lasati sentimentele de fecioara sa o ia razna ca strica topicul omului si face si din forum o troaca de porci... nu vrem asta ca implicit devenim si noi porci...

 

:vinsent: I have a gun and I am not afraid to use it!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru postul anterior LUV mi-a suspendat accountul pe celalat forum. 

Bineinteles exista o explicatie dar e la fel de pertinenta ca tot ceea ce ia contact cu persoana domnului moderator troll.

 

Nu stiu sincer, daca incalc sau nu vre-o regula postand asta dar WTF eu nu-mi traiesc viata pe forumuri  :

 

 post-34047-0-52128100-1395175426_thumb.j

 

Pentru referinta asta spune dexonline : http://dexonline.ro/definitie/lobotomie

 

Apreciez totusi, ca de data asta a avut decenta [sau poate prevederea] sa nu ma mai ameninte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stima acestui site moto, stima celor care-l "ingrijesc"....chiar daca acest site este mai putin vizitat (cel putin de mine), am constatat ca este "controlat" (in scurta perioda in care am avut ceva mai multe postari fiind revoltat de situatia unui coleg inselat) de niste moderatori ceva mai cu capul pe umeri decat cei de pe forumul concurent, si care au dat dovada de un nivel intelectual mai ridicat, si au reusit sa inteleaga si sa "inteleaga" atat postarile "suparate" cat si pe cele "inveninate" si sa stabileasca un echilibru, ca sa nu existe situatii degenerate si nici sa nu incurajeze proliferarea "tzatismului" in locul unei dezbateri cat de cat de idei.

 

Un forum este un loc unde invatam unii de la altii diverse lucruri care ne faca sa devenim mai buni, mai informati, mai inteligenti, mai umani...un loc unde schimba intre noi ce avem mai bun si nu diverse "murdarii"....acestea trebuie sa mearga la vana si nu pe forum.

 

Felicitari domnilor "de pe" si "de la" Pro-bike.ro!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stima acestui site moto, stima celor care-l "ingrijesc"....

Felicitari domnilor "de pe" si "de la" Pro-bike.ro!

 

Da. Asa e si parerea mea. Noni, proprietarul forumului, este el insusi un om tare civilizat. De asemenea, in scurta mea experienta ca moderator al acestui forum (pentru cateva luni) pot spune ca si echipa de moderare este alcatuita din oameni la fel de civilizati, in covarsitoare parte. Dealtfel, si pe motociclism.ro am observat o schimbare in bine, in acest sens. In plus, am vazut ca si topicul lui Robert a revenit la locul sau... Deci, iata, se poate si civilizat. Sau, macar transparent. Cat de cat.

 

Ref la subiectul de baza al topicului:

- chiar si din opiniile in mod evident exprimate veninos, (cu scopul de a starni si a intretine scandal - spre folosul disimularii subiectului) e ceva de retinut cu privire la subiectul topicului.

- pana la urma, Honda "mama" ce opinie are despre toata tarasenia asta in care este implicata de catre dealerul sau zonal ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Şi le-ai explicat personal (nu mă interesează alte persoane)? Ai avut o discuţie face to face, la sediul din Londra?

 

NU, nu face to face, pentru ca momentan sunt intr-o tara asiatica.

Dar am avut mai multe discutii voice to voice, telefonic, cu mai multi manageri de acolo. Personal, fara interpusi, fara intermediari.

HONDA TRADING EUROPE a numit o persoana (dintre ai lor, fireste) care sa se ocupe de aceasta problema care, repet, este foarte grava pentru ei si imaginea lor.

Pentru ca atat sistemul juridic cat si cel de cercetare penala merg "ca pe toate" la noi, un mare ajutor putem sa-l dam colegului nostru Robert prin actiuni corecte, obiective de informare a tuturor celor ce pot deveni interesati de fenomenul HONDA, la noi in tara si pe plan european.

 

HONDA TRADING EUROPE nu-si permite un adevarat "pumn mediatic in plina figura", mai ales in tarile in care ei vand mult. Personal o sa incep campanii de informare a celorlalte asociatii ale motociclistilor cu care avem foarte bune relatii, astfel incat ecoul acestei fapte penale de necrezut sa se propage cat mai departe.

 

Chinurile unor "colegi", probabil motociclisti - desi ma indoiesc, de a disocia HONDA TRADING ROMANIA de faptele la care sunt partasi sunt de tot rasul. Acei agitatori (care dealtfel sunt agitatorii de serviciu in mai toate cazurile) au incercat, din fericire fara prea mare rezultat sa-l arate pe Robert ca fiind pana la urma cel vinovat, ridiculizandu-l in toate felurile, de parca ar trebui sa mergi cu pistolul la magazinul HONDA sa-ti cumperi mobreta.

 

Domnilor, bucataria interna a retelei de vanzare si service a HONDA TRADING ROMANIA nu ne intereseaza. Relatiile contractuale si comerciale intre cei implicati acolo NU SUNT TREABA NOASTRA. Felul in care se impart banii, comisioanele, piesele, bunurile, conturile reprezinta organizare interna care nu are de-a face cu nimic cu clientul.

 

Clientul, colegul nostru a platit o proforma pe care scria mare HONDA  si avea sigla cu aripi . Nu voi publica proforma pentru ca nu am acceptul niciuneia dintre cele doua parti, dar va rog sa ma credeti pentru ca am vazut-o. !!! Pai in acest caz, HONDA este cel putin moralmente raspunzatoare cu ce intampla cub numele tau.

 

O situatie de ostilitate, cel putin de imagine, trebuie sa afisam fiecare fata de acesti hoti, cel putin pana situatia va fi rezolvata. Fiecare poate sa-si modifice semnatura pe forumurile moto astfel incat mesajul sa poata fi usor remarcat.

 

De exemplu eu o sa modific semnatura in urmatoarele minute. Va invit pe toti sa faceti la fel, in spirit de solidaritate cu colegul nostru. Utilizati si culoarea rosie, atatde draga firmei HONDA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert te rog sa incerci sa ne dai mai multe detalii referitoare la situatia in care te regasesti in acest moment .Sunt destui oameni pe aici care vor sa te ajute sa rezolvi aceasta problema cat mai repede, dar ca oamenii sa te poata ajuta, trebuie sa expui lucrurile asa cum s-au intamplat .

 

Spre exemplu, eu sunt extrem de curios sa aflu de la tine pozitia celor de la HTR .

Pozitia celor de la HTR e urmatoarea: ei sustin sus si tare ca motocicleta aia e a lor, deoarece dealerul nu le-a platit-o. Florin Nitu de la HTR mi-a spus ca imi arata toate actele care dovedesc ca motocicleta e a lor. Au spus ca fac presiuni asupra dealerului sa le dea banii. Asta e pozitia lor pe care refuz sa o comentez.

Desi pe factura mea proforma platita de mine e o serie de motor. Iar motorul cu aceea serie (care logic este al meu) se afla la ei in curte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozitia celor de la HTR e urmatoarea: ei sustin sus si tare ca motocicleta aia e a lor, deoarece dealerul nu le-a platit-o. Florin Nitu de la HTR mi-a spus ca imi arata toate actele care dovedesc ca motocicleta e a lor. Au spus ca fac presiuni asupra dealerului sa le dea banii. Asta e pozitia lor pe care refuz sa o comentez.

Desi pe factura mea proforma platita de mine e o serie de motor. Iar motorul cu aceea serie (care logic este al meu) se afla la ei in curte.

 

Salut Robert,

 

in primul rand as vrea sa-ti spun ca nu am nici cea mai mica legatura cu cei de la HTR sau orice alt dealer Honda din Romania, si in acelasi timp, daca-mi permiti as vrea sa-ti explic putin situatia pentru ca pe undeva am impresia ca nici tu nu prea o cunosti exact .

 

Ideea este in felul umrmator, HTR ( Honda Trading Romania ) este o entitate comerciala parte integrata a HONDA Ltd., adica mai pe romaneste este o filiala a companiei mama Honda. Aceasta HTR , acorda licente de vanzare (dealer) sau service si ofera in custodie masin, motorete sau alte produse Honda dealer-ilor. ATENTIE !!! Ofera in CUSTODIE, absolut toate masinile/ motoretele sau orice alt produs Honda din reprezentante sunt proprietatea exclusiva a Honda Trading Romania, asta pana cand cineva plateste produsul respectiv si HTR incaseaza banii pe el.

 

HACHI Mototors Iasi, este o entitate comerciala total diferita de HTR care doar a obtinut o licenta de la ei pentru a vinde autoturisme sau motorete Honda . Care de altfel , din cate am inteles eu erau cam de mult timp cunoscuti ca iind cam TEPARI....

 

Din punct de vedere legal, proprietarul de drept al motocicletei pe care TU AI PLATIT-O este HTR .... si ei pot dovedi destul de usor acest lucru.... Din punctul meu de vedere cei de la HTR ar cam trebui sa fie GARANTUL MORAL si FINANCIAR al acestor dealeri, dar daca acest lucru nu este scris negru pe alb...

HTR se poate spala foarte usor pe maini, si o poate face legal .... aruncand toata vina asupra celor de la HACHI (si cam pe buna dreptate).  

 

Mie imi pare foarte rau pentru cele intamplate, mai ales ca stiu cum este sa strangi ban pe ban pentru ati cumpara motocicleta dorita ... !

 

Oricum, sunt destul de mici sansele sa ramai si fara bani si fara motoreta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert, eu am o intrebare tehnica:

 

Te rog, este adevarat ceea ce admin-ul motociclism.ro a scris ? Cum comentezi?

 

"Posted Yesterday, 09:24 AM

EXPLICATII: Topicul a fost inchis/ascuns in data de 8 martie iar Robert a fost informat imediat, avand posibilitatea sa ceara redeschiderea oricand. In data de 9 martie a solicitat ca topicul sa ramana inchis pana la data de 10 martie, urmand a ne informa prin PM asupra deciziei lui. In data de 15 martie Robert a fost din nou contactat, sa ia o decizie cu privire la topic. A solicitat ca topicul sa ramana inchis pana in data de 18 martie. Azi, 18 martie, Robert a luat decizia de redeschidere a topicului"

 

#678 icon_share.png ADMIN

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut dragi colegi.

Daca poate face cineva un rezumat, la zi, a situatiei colegului motociclist in problema pe care o are, i-as fi recunoscator sa scrie un post.

 

In rest, sper ca discutia sa ramana civilizata.

 

P.S.

Certurile incepute pe motodobrism, sper sa ramana acolo :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una-alta  va recomand sa transmiteti starile dumneavoastra de bine sau de mai putin bine, precum si urari sincere de feircire pe facebook, direct la HONDA TRADING ROMANIA, la urmatoarea adresa:

https://www.facebook.com/#!/pages/Honda-Romania/453808445424

 

despre rezumat, sa-l lasam pe pagubit sa-l faca singur.

 

Intre timp sa vedem ce putem face noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laudabila intentia, ma refer la faptul de a ajuta un confrate aflat la necaz.

 

 

Trebuia sa te opresti aici, ce ai scris mai departe este aratura pe campii care nu are nici o legatura cu problema expusa pe topic. Nu am apucat sa citesc topicul de pe motociclism.ro dar stergerea lui este in mod clar o chestie urata avand in vedere ca este vorba de o suma mare de bani. Pana la urma brandul Honda nu avea nimic de suferit, toata lumea a inteles ca era vorba de Hachi Motors, adica un SRL.

Va rog nu va abateti de la subiectul initial. Dan Popescu chiar a facut ceva pentru aceasta situatie. Si face in continuare. Va rog, omul asta chiar vrea (si incearca) sa ma ajute.

Starea lucrurilor e ca la inceput ... adica nu s-a facut nimic. Voi merge pe toate caile legale sa imi recuperez banii. De cedat nu cedez pentru nimic in lume.

 

 

Nu te baza prea mult pe bugetari ca sa-ti recuperezi paguba, e bine ca ai facut plangere (ai facut?) dar probabil ca ar trebui sa incerci si alte metode de recuperare a banilor. Din ce am citit treaba e cam complicata, nu e furt, e cel mult inselaciune dar si aici e cu dus si intors. Teparii se vor folosi de orice tertipuri avocatesti care de regula merg mana in mana cu coruptia autoritatilor pentru a te impiedica sa-ti recuperezi banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am apucat sa citesc topicul de pe motociclism.ro dar stergerea lui este in mod clar o chestie urata avand in vedere ca este vorba de o suma mare de bani

 

pai mai bine citeai si aflai ca a fost ascuns la cererea pagubitului.

acum e din nou vizibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezumatul este simplu:

În cursul anului 2013 am avut mai multe discuţii cu unul din reprezentanţii firmei S.C. HACHI MOTORS S.R.L., respectiv cu  Enache Ciprian, în vederea achiziţionării unei motociclete marca Honda Transalp, model XL700VA, serie şasiu ZDCRD15B0BF013947, pe care această firmă o avea expusă în show-rom-ul său.

Am hotărât să achiziţionez această motocicletă iar în acest sens, firma menţionată mi-a trimis prin email o factură proformă întocmită la data de 13.12.2013, prin care mi se aducea la cunoştinţă valoarea vehicolului, respectiv 6990 euro la cursul de schimb de vânzare al băncii Raiffeisen Bank.

La data de 13.12.2013 am achitat cu ordin de plata în contul firmei S.C. HACHI MOTORS S.R.L. suma de 31595 lei, reprezentând contravaloarea în lei a motocicletei, la cursul menţionat mai sus.

Pe data de 17.12.2013 am fost la sediu S.C. HACHI MOTORS S.R.L., prilej cu care am văzut din nou motocicleta, am pornit-o şi am mers câţiva metrii cu ea în curtea firmei.

Pe data de 07.02.2014 am fost din nou la sediul S.C. HACHI MOTORS S.R.L., pentru a monta pe motocicletă câteva accesorii.

Pe data de 10.02.2014, am sunat pe Enache Ciprian spunându-i că doresc să vin la sediul firmei pentru a ridica motocicleta, rugându-l în acest sens să perfecteze actele necesare înmatriculării, respectiv R.A.R.

În zilele următoare au avut loc mai multe discuţii telefonice cu acesta, prin care mi-a spus că nu a avut timp pentru a face demersurile necesare dar că până la data de 01.03.2014 va reuşi acest lucru. Din data de 27 februarie până în data de 3 martie, am apelat pe numărul de telefon al respectivei persoane de mai multe ori, dar nu am reuşit să comunic cu acesta.

Fiind îngrijorat de situaţie, pe data de 3.03.2014 am vorbit cu personalul reprezntanţei HONDA din România, respectiv HONDA TRADING ROMÂNIA din Bucureşti (domnul Mihai Sandu) explicându-i situaţia. Acesta, dupa ce a făcut verificări la dealerul lor local din Municipiul Iasi, respectiv firma S.C. HACHI MOTORS S.R.L., mi-a comunicat telefonic faptul că motocicleta respectivă nu a fost propietatea dealerului, ci doar era expusă in show-rom. Deoarece S.C. HACHI MOTORS S.R.L. nu a virat suma plătită de mine în contul reprezentanţei HONDA din România, respectiv HONDA TRADING ROMÂNIA, aceştia la rândul lor au retras motocicleta respectivă, aducând-o la Bucureşti. Ciprian Enache nu mi-a comunicat până în data de 3.03.2014, (dupa confirmarea celor de la Bucureşti) acest lucru, cum că motocicleta nu ar fi a lor.

În data de 7.03.2014 m-am deplasat la sediul firmei S.C. HACHI MOTORS S.R.L. pentru a încerca sa rezolv amiabil situaţia cu Ionuţ Saviuc, director si actionar la S.C. HACHI MOTORS S.R.L. I-am solicitat acestuia un contract de vanzare cumparare şi o factură fiscală pentru motocicleta cumpărata de mine, lucru pe care acesta nu la făcut. L-am rugat să îmi comunice o data fixă când îmi va putea livra motocicleta. Ionuţ Saviuc nu a putut sa imi comunice o data fixa. Mi-a comunicat ca îmi va trimite un email, luni 10.03.2014, în care îmi va comunica această dată, lucru care nu s-a întâmplat. Tot în data de 07.03.2014 mi-am recuperat accesoriile montate de mine pe motocicletă (acestea fuseseră demontate înainte ca motocicleta să fie ridicata de Honda Trading).

 

Cam asta s-a intamplat. Intre timp am demarat actiunile legale pentru recuperarea banilor sau a motocicletei.

 

Hai sa spun si cum a fost cu topicul de pe celalalt forum. Imediat dupa inchiderea topicului, am primit un PM de la admin care imi spunea ca a inchis topicul pentru ca aparusera diverse poze pe el. Avusesem ceva discutii cu cei de la Iasi (Hachi) si sperand ca exista o urma de omenie in ei si ca vor binevoi sa imi returneze banii, am hotarat sa ramana topicul o perioada inchis. Cand am vazut ca totul e amageala, i-am scris adminului sa redeschida topicul. Adminul a facut acest lucru. Asta e .. am crezut ca poate vom rezolva omeneste pana la final.

Deci: nu a fost ascuns la cererea mea. Am fost informat ca a fost ascuns (era deja ascuns). Insa recunosc ca am fost de acord ca el sa ramana ascuns o perioada (am crezut ca e o idee buna). Cred ca a fost o idee proasta ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din rezumat rezulta doar ca produsul (adica mobra) nu a fost livrata. Daca teparii declara ca au avut niste probleme financiare/logistice bla bla bla si ca nu au avut nici o clipa intentia sa va insele nu rezulta nici o fapta penala. Nu puteti decat sa-i actionati in judecata in speranta ca veti recupera banii si eventual niste daune morale. Putin probabil sa recuperezi toata suma deodata.

 

Ai facut vreo reclamatie? Ai primit un raspuns in acest sens de la autoritati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...