Mergi la conţinut

Recommended Posts

Robert, eu te sfatuiesc sa mergi la HTR la sediu impreuna cu un avocat si sa porti o discutie cu ei . Oamenii trebuie sa inteleaga ca pe undeva au si ei o anumita raspundere pentru pentru problema ta si ca esti extrem de hotarat in rezolvarea problemei, eu cred ca vei gasi intelegere si oamenii vor incerca sa te ajute . Daca nu inteleg, eu te sfatuiesc sa depui o plangere si impotriva lor, direct la Politia Capitalei .


Hai sa spun si cum a fost cu topicul de pe celalalt forum. Imediat dupa inchiderea topicului, am primit un PM de la admin care imi spunea ca a inchis topicul pentru ca aparusera diverse poze pe el. Avusesem ceva discutii cu cei de la Iasi (Hachi) si sperand ca exista o urma de omenie in ei si ca vor binevoi sa imi returneze banii, am hotarat sa ramana topicul o perioada inchis. Cand am vazut ca totul e amageala, i-am scris adminului sa redeschida topicul. Adminul a facut acest lucru. Asta e .. am crezut ca poate vom rezolva omeneste pana la final.

Deci: nu a fost ascuns la cererea mea. Am fost informat ca a fost ascuns (era deja ascuns). Insa recunosc ca am fost de acord ca el sa ramana ascuns o perioada (am crezut ca e o idee buna). Cred ca a fost o idee proasta ...

 

Intrebare pentru moderatorii pro-bike : Nu credeti ca dupa citirea acestor randuri, care demonstreaza fara indoiala faptul ca Dan Popescu iarasi a improscat cu noroi total aiurea, ca a mascarit si acuzat de interese ascunse moderatorii celuilat forum, AR MERITA SA FIE BANAT pe acest forum o perioada de minim trei luni ????????????!!!!!!!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru moderatorii pro-bike : Nu credeti ca dupa citirea acestor randuri, care demonstreaza fara indoiala faptul ca Dan Popescu iarasi a improscat cu noroi total aiurea, ca a mascarit si acuzat de interese ascunse moderatorii celuilat forum, AR MERITA SA FIE BANAT pe acest forum o perioada de minim trei luni ????????????!!!!!!!!!!!!!

 

Deci: nu a fost ascuns la cererea mea. Am fost informat ca a fost ascuns (era deja ascuns). Insa recunosc ca am fost de acord ca el sa ramana ascuns o perioada (am crezut ca e o idee buna). Cred ca a fost o idee proasta ...

 

 

Topicul nu a fost ascuns la cerere, a fost ascuns din initiativa lui Dobrescu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule luca.stere, dumneavoastra ati vazut argumentele colegului l.u.v prin care a motivat inchiderea topic-ului in cauza ?!

 

Citi, judecati si trageti concluzia ! Eu as fi procedat exact la fel .


PS: Nu mai cititi printre randuri ! Moderatorul a spus foarte clar ca la cererea lui robert va redeschide topic-ul oricand .


Eu astept din partea moderatorilor sa actioneze in cauza si corect !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan Popescu nu trebuie banat. El nu a stiut de chestia asta. Greseala a fost a mea ca nu l-am instintat de chestia cu adminul. Dan Popescu in acest moment se afla in India, si in loc sa isi faca concediu in liniste, el se zbate ca sa faca ceva sa ma ajute. A dat "n" telefoane pe la Honda in Anglia, prin Romania. Si nu e ieftin un telefon India Anglia, sau India Romania. M-a ajutat cu mai multe. El incearca sa faca ceva, sa ma ajute in situatia creata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule luca.stere, dumneavoastra ati vazut argumentele colegului l.u.v prin care a motivat inchiderea topic-ului in cauza ?!

 

Citi, judecati si trageti concluzia ! Eu as fi procedat exact la fel .

PS: Nu mai cititi printre randuri ! Moderatorul a spus foarte clar ca la cererea lui robert va redeschide topic-ul oricand .

Eu astept din partea moderatorilor sa actioneze in cauza si corect !

 

Se puteau sterge pozele cu pricina iar topicul ar fi putut sa ramana in continuare. Nu trebuie sa stergi un topic pt ca contine niste poze, acele poze puteau fi usor inlaturate.

 

Nu citesc deloc printre randuri, topicul respectiv putea sa fie curatat de mizerii dar sa ramana activ. Simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 Dan Popescu in acest moment se afla in India, si in loc sa isi faca concediu in liniste, el se zbate ca sa faca ceva sa ma ajute. A dat "n" telefoane pe la Honda in Anglia, prin Romania. Si nu e ieftin un telefon India Anglia, sau India Romania. M-a ajutat cu mai multe. El incearca sa faca ceva, sa ma ajute in situatia creata.

 

Robert NU FI NAIV !

 

Singurul sau singura persoana care te poate ajuta in acesta problema este UN AVOCAT BUN !!! Doar el este in masura si are competenta necesara sa te sfatuiasca in mod corect . Calea legala este singura si cea mai realista sansa a ta !

 

Asta cu telefoanele pe la HONDA prin Anglia su doar frectie la picior de lemn ... in Anglia, Honda este prezenta printr-o fabrica unde se asambleaza modelul Civic 5D si o baza logistica .Cei din Anglia nu au niciun fel de competenta in cea cei priveste pe cei de la HTR . Nu-ti mai pune sperantele in cai verzi pe pereti ... !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma ajute

 

cel mai bine te ajuti singur. cu un avocat bun.

 

nu in sensul ca ajutorul d-lui Popescu trebuie nesocotit, din contra. orice mana de ajutor care ti se intinde trebuie sa o apuci strans si sa o simti ca un ajutor. toti motociclistii care te sustin dezinteresat sunt singurii tai aliati in aceasta treaba urata. doar de-aia ai si deschis topicul, nu?  de aceea, e bine sa comunici corect si clar. cu faza asta insa, legata de ascunderea topicului tau, ai lasat in offside mai multi oameni care au incercat, dezintesesat si sincer, sa te ajute. nu este ok ce ai facut.

 

Hai sa spun si cum a fost cu topicul de pe celalalt forum. Imediat dupa inchiderea topicului, am primit un PM de la admin care imi spunea ca a inchis topicul pentru ca aparusera diverse poze pe el. Avusesem ceva discutii cu cei de la Iasi (Hachi) si sperand ca exista o urma de omenie in ei si ca vor binevoi sa imi returneze banii, am hotarat sa ramana topicul o perioada inchis. Cand am vazut ca totul e amageala, i-am scris adminului sa redeschida topicul. Adminul a facut acest lucru. Asta e .. am crezut ca poate vom rezolva omeneste pana la final.

Deci: nu a fost ascuns la cererea mea. Am fost informat ca a fost ascuns (era deja ascuns). Insa recunosc ca am fost de acord ca el sa ramana ascuns o perioada (am crezut ca e o idee buna). Cred ca a fost o idee proasta ...

 

 

 

Certurile incepute pe motodobrism, sper sa ramana acolo :)

 

absolut. subiectul este incheiat pentru mine odata cu raspunsul lui robert despre suspendarea topicului sau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit o informatie care spune ca "Ali G" este aceiasi persoana cu LUV.....din pacate, chiar daca postarile ambilor ar arata o apropiere intre ei, ca si pozitie in acest scandal, asa cum am spus, pe mine nu ma intereseaza USERII (ci doar ideile lor, in masura in care au ceva valoare), asa ca acest aspect, ca cine este cutare, ma lasa rece, si il voi trece cu vederea....

 

Insa altceva as vrea sa propun:

 

Ma gandesc la o forma civilizata de protest si sensibilizare fata de Honda Trading Romania; se discuta dincolo despre proteste cu rosii si oua la SMAEB, la standul Honda; sunt impotriva acestor masuri, ( nu ca sunt scumpe ouale si rosiile, dar acolo poate fi alt dealer nevinovat si chiar de buna credinta, cum sunt cei de la Pitesti, de la care am luat eu Honda, si care sunt baieti de nota 11)....dar totusi pt. ca sa afle si HTR si alti vizitatori, as propune urmatoarea actiune:

 

-asa cum este la orice salon Moto, pe afara se mai comercializeaza, pungi cu pufuleti, biscuiti, mititei, carnati, peturi de racoritoare, etc...propun ca fiecare vizitator sa nu arunce la gunoi ambalajele ci sa le dea drumul la standul Honda, intre exponate...adica sa faca un pic de mizerie pe jos....si la o eventuala intrebare, "de ce aruncati pe jos ambalajele, tavile de carton de la mici si hartia de la saorma, sa se raspunda "pai la ce mizerie i-a facut Honda lui Robert, tzepuindu-l de 7000 euro, mai conteaza mizeria de la standul ei?".....si apoi niste poze, si un mic filmulet cu aspectul mizerabil, care sa fie trimis la PROTV, pt. o stire de cateva minute la Stirile de la ora 19....la fel de buna este si propunerea cu tricourile inscriptionate anti-Honda....

 

Ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit o informatie care spune ca "Ali G" este aceiasi persoana cu LUV.....din pacate, chiar daca postarile ambilor ar arata o apropiere intre ei, ca si pozitie in acest scandal, asa cum am spus, pe mine nu ma intereseaza USERII (ci doar ideile lor, in masura in care au ceva valoare), asa ca acest aspect, ca cine este cutare, ma lasa rece, si il voi trece cu vederea....

 

Iti recomand cu caldura un control medical ... ! Ca sa dai dovada de caracter, ar trebui sa ne spui si "noua :friends: "  de la cine ai primit aceasta informatie . 

 

Acum vedeti voi, oamenii care "activeaza in numele celor de la HACHI" il indeamna pe Robert sa-si ia un avocat, sa depuna plangeri la toate institutiile abilitate samd. In schimb, cei care vor sa-l ajute pe Robert indeamna sa boicoteze produsele Honda, sa arunce cu shaorme si pufuleti pe jos la standul Honda de la SMAEB plus multe alte actiuni concrete si absolut "justificate" care cu siguranta vor duce la recuperarea pagubei.

 

Inca o dovada a faptului ca PROSTU este cel mai periculos om !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai ma framanta o chestiune:

 

-eu sunt curios cum ar fi evoluat situatia, daca Robert, dupa ce a platit motocicleta si i s-a dat factura si cheile, si a fost lasat sa faca o tura prin curte, atunci cand a venit sa-si monteze accesoriile, ar fi platit o duba sa-i transporte motorul pana acasa, urmand ca el sa revina dupa factura finala si alte formalitati....ce s-ar fi intamplat?...ori tzeparii ar fi fost obligati sa plateasca la HTR, ori daca nu ar fi venit HTR acasa la Robert sa-i "confiste" moto?....ma indoiesc!  In aceasta situatie cine ar fi fost proprietarul de drept? tot HTR?...eu nu cred ca ar fi reusit sa i-o ia HTR, deoarece Robert ar fi avut atat proforma cu seria cat si OP cu dovada platii, si problema ar fi ramas in suspensie intre HTR si HACHI?

Opinii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit o informatie care spune ca Sorin Ovidiu Vantu este aceiasi persoana cu Maria Vlas :sweat:


Si pe mine ma mai framanta o chestie :

 

Daca Iliescu nu l-ar fi impuscat pe Ceausescu . Traian Basescu mai era astazi presedinte :stinker: ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Intrebare pentru moderatorii pro-bike : Nu credeti ca dupa citirea acestor randuri, care demonstreaza fara indoiala faptul ca Dan Popescu iarasi a improscat cu noroi total aiurea, ca a mascarit si acuzat de interese ascunse moderatorii celuilat forum, AR MERITA SA FIE BANAT pe acest forum o perioada de minim trei luni ????????????!!!!!!!!!!!!!

 

mai precis, in afara de reteaua penala HONDA TRADING ROMANIA, pe cine am improscat cu noroi?

Pe moderatorii sau adminul de pe celalalt? Care au ascuns discutia? Pai chiar au facut asta, si cand au vazut ca au inceput sa piarda piata si a sarit lumea pe ei, l-au facut iar vizibil.

Iar te-ai facut de ras.

Si da, daca sunt vinovat cu ceva sa fiu banat. Eu am masura si responsabilitatea actiunilor mele.

Am primit o informatie care spune ca "Ali G" este aceiasi persoana cu LUV.....din pacate, chiar daca postarile ambilor ar arata o apropiere intre ei, ca si pozitie in acest scandal, asa cum am spus, pe mine nu ma intereseaza USERII (ci doar ideile lor, in masura in care au ceva valoare), asa ca acest aspect, ca cine este cutare, ma lasa rece, si il voi trece cu vederea....

 

 

 

Daca este asa, atunci este grav. Dovedeste ca omul este plecat din cap. Pur si simplu a facut o obsesie. Nu este de penal, este de Spitalul 9.

O forma de protest clar este necesara. Oamenii la HONDA trebuie sa inteleaga ca cel mai important este clientul. Aia din UK au inteles, astia din Romania inca au probleme.

 

Un coleg a pus problema foarte bine:

DACA pe data de 17 decembrie, cand si-a primit mobra, Robert o ducea pur si simplu acasa?

Era hot, din punct de vedere HONDA TRADING ROMANIA si a laudacilor ei de celallat forum? Cu acte si plata facuta?

Ganditi-va si la asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regret ca inca se mai practica teapa intr-o tara europeana. Robert, vreau sa sti ca nu esti singurul credul care a luat o teapa (stiu ca nu te ajuta cu nimic). Regret sa te anunt ca nu ai nici o sansa (sau poate doar una la un milion) sa mai vezi bani sau mobra inapoi. Nu trebuie sa ai mustrari de constiinta ca nu ai ridicat-o in ziua in care ai facut plata. Daca te simteau disperat sa o ridici gaseau o metoda sa te abureasca macar inca doua -trei saptamani. Iar scenariul era acelasi. Poti sa angajezi ce avocat vrei tu rezultatul va fi acelasi : te asezi la masa credala impreuna cu ceilalti pagubiti.

Poate singura ta sansa este sa sensibilizezi firma Honda Romania (care din punctul meu de vedere sunt si ei in culpa). sfatul meu este sa te asiguri ca cei de la Honda Romania au un stand la SMAEB (este foarte posibil ca anul asta sa ,,renunte" la participare) sa alegi TU o forma de protest la care vor adera cei care te sustin.

Personal eu te sustin indiferent de forma de protest (legala) pe care o alegi 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate singura ta sansa este sa sensibilizezi firma Honda Romania (care din punctul meu de vedere sunt si ei in culpa). sfatul meu este sa te asiguri ca cei de la Honda Romania au un stand la SMAEB (este foarte posibil ca anul asta sa ,,renunte" la participare) sa alegi TU o forma de protest la care vor adera cei care te sustin.

Personal eu te sustin indiferent de forma de protest (legala) pe care o alegi 

 

:good:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta informatie este falsa iar cine te-a informat asa este un dezinformator :)

 

posibil....de aia nici nu am considerat ca merita atentie subiectul acesta colateral; dupa cum am repetat mereu, eu urmaresc subiectul si nu postatorii.

 

Pe subiect sustin cele postate de Prafpilaf si Festina Lente. Multi zic ca Robert sa se multumeasca cu tzeapa ca nu are ce face!...nu sunt de acord, si nici nu cred ca trebuie sa-l lasam sa se lupte singur, ca daca azi a fost el tzepuit, maine pot fi eu sau tu sau oricare.  Luptam pt un principiu, sustinandu-l pe Robert; ca sa nu mai zic cat de mult conteaza pt. psihicul lui sa vada ca este sustinut de cat mai multi.

 

Nu este de neglijat si stresul, care fara sa-ti dai seama te poate duce la boli cum ar fi diabet  zaharat, hipertensiune arteriala, boli coronariene, etc...

 

Ca sa se rezolve problema, "bulgarele de zapada" trebuie sa se rostogoleasca, sa devina tot mai mare si mai vizibil, parerea mea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun sa facem o lista cu formele de protest, din care Robert sa poata alege. Poate ca ar fi interesanta o forma de protest (sau de atentionare) catre toate reprezentantele.

Posibil este ca Honda sa renunte anul asta la standul SMAEB.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca Honda Trading Romania rezolva problema pana la SMAEB, ceea ce ar fi mai mult decat normal, sentimentele de profund dispret vor fi remanente in piata mult timp de aici inainte. Ar trebui sa faca un gest cu adevarat reparator, indestulator, ca lumea sa zica: OAAAU, ce baieti de treaba, ce au sarit ei ca arcul sa rezolve, si ce frumos (chiar teatral) a iesit pana la urma.

 

Parerea mea este ca pe ciorditorii din reteaua de vanzare si service a lui HONDA TRADING ROMANIA nu-i duce capul si nu realizeaza in ce ....... urias au intrat, tarand un mare nume dupa ei. Aia de afara sunt absolut bulversati, si tainuitorul Florin o tine langa-langa ca mobra e a lui si nimeni nu are ce sa faca. Pai o sa ramana cu ea pe cap si el pe drumuri. Samuraii aia japonezi, cand o sa vada ce lovitura de imagine le-a provocat "inaltul spirit de piata si sfaturile juristilor de la particulare" o sa-si ascuta sabiile pe cartea lui de munca !

 

Si nu uitati. Numele HONDA nu este numai pe mobrete: este pe masini, pe motoare de barca, pe grupuri electrogene, pe pome de apa, pe alte sute de chestii, inclusiv pe un model de avion jet de business, ca sa nu mai vorbim de divizia de inalte tehnologii! Si toate se duc in noroi ca un papagal sustine ca nu-l intereseaza. Parerea mea este ca nici macar preaviz nu o sa primeasca. Va pleca invartindu-se ca elicea motoarelor HONDA prin apa.

 

Obrazul HONDA (aia adevarati nu faptasii de aici) s-a ridicat din bombele atomice americane prin munca, sudoare, CORECTITUDINE si CINSTE fata de client. Cand toate cele de mai sus se vor duce .......  de suflet pe apa sambetei, or sa ia foc samuraii. Si atunci vom cumpara floricele si vom asista la iesiri pe media, la taieri dimprejur (de gat), la tot felul de acte culturale de profil soare rasare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 Eu am masura si responsabilitatea actiunilor mele.

 

 

De asta suntem "convinsi" toti cei care intr-un fel sau altul iti urmarim topic-urile ... !

 

Dar lasand asta la o parte, mai bine spune-ne si noua, CONCRET, care este stadiul discutiilor cu cei de la HEU Ltd. . Cu cine ai vorbit, ce masuri vor lua impotriva impricinatilor si cel mai important cand se vor concretiza !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In atentia d-lui Ciprian Enache,

 

(agentul de vanzari de la Hachi Motors care  a jucat un teatru impecabil in lunga sceneta de tzepuire a lui Robert) ..si motociclist!!!

 

 

Dl.Ciprian Enache,

 

Subiect: Cred ca trebuie sa colaborati cu anchetatorii cat mai repede.

 

Va asigur ca sunteti in extrem de mare pericol de a fi vazut la TV cu catuse la maini, si urcat in duba de mascati (poate ar fi bine sa va pregatiti din vreme un trening cu gluga, pe care sa o trageti pe fata, in caz ca nu vreti sa va recunoasca si altii, inclusiv familia, la TV). Eu asa cred!

Ca sa evitati acest lucru, ar trebui sa mergeti la procurorul de caz si sa dati o declaratie, cu toate aspectele in care ati fost implicat in "cazul tzepei administrata de Hachi lui Robert". Trebuie sa colaborati cu anchetatorii si astfel veti obtine doar o condamnare mica sau chiar cu suspendare. Dupa analizarea situatiei, mi-este f. clara implicarea dvs. in inselaciunea respectiva. (dupa cum ati citit si pe forum comentariile). Nu puteti sa va sustrageti raspunderii si nu va bazati pe promisiunile patronilor, ca veti scapa odata cu ei. In cel mai bun caz ei scapa si dvs. veti infunda puscaria. Dar dupa cum merg lucrurile in ultimii ani, se pare ca nici cei "grei" nu mai scapa, si daca va uitati la TV, vedeti tot mai multe nume sonore care merg la inchisoare. Ce va face sa credeti, ca dvs. un necunoscut, veti scapa? Credeti ca veti mai lucra mult la Mazda?...daca ramaneti in continuare "pe mana" cu patronii deja cunoscuti ca tzepari, si care sunt "in lucru" la organele abilitate, va asigur ca o sa va distrugeti viata, odata intrat in inchisoare, si e pacat ca sunteti un om tanar.

Chibzuiti adanc, si faceti ce trebuie cat inca mai este timp!

Sper sa luati decizia care trebuie!

 

Soimul

 

Rog pe cineva sa citeze acest mesaj si pe celalalt forum, (ca eu sunt "banned" de la LUV), poate ajunge la destinatar si ii foloseste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Importatorul Honda în România, anunţă oficial: nu datorăm nimic păgubiţilor"

 

Speranţele celor care încă aşteaptă maşini sau motociclete de la Hachi Motors au fost năruite de către importatorul pe România al mărcii Honda. „Confirmăm că, din punctul nostru de vedere, contractul cu Hachi Motors Iaşi a fost încheiat. Încasarea contravalorii unor vehicule s-a făcut fără ştirea noastră şi fără ca Hachi Motors să fie proprietar al acelor bunuri. De la Bucureşti nu am ştiut ce se întâmplă acolo, pentru că produsele respective nu au figurat ca fiind vândute în evidenţele noastre. Inclusiv noi am avut promisiuni de plată neonorate de către dealerul din Iaşi. Am funcţionat pe bună credinţă şi ne-am înşelat”, ne-a spus Florin Niţă, reprezentantul de PR al Honda Trading.

 

"Lovitura dată imaginii noastre este uriaşă” - Florin Niţă, şef PR la Honda Trading, importatorul Honda în România

 

Articolul intreg, aici: http://7est.ro/acasa0/item/14166-clientii-hachi-motors-raman-cu-teapa-importatorul-honda-in-romania-anunta-oficial-nu-datoram-nimic-pagubitilor.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...