Mergi la conţinut

Recommended Posts

Robert  a facut atatea prostii incat probabil nu-si mai revine si n-ar fi exclus ca reprezentantii Honda din Iasi sa-l fi sunat sa-l ameninte , la cat tupeu exista in tara asta nu ma mai mira nimic . A primit nenumarate PM-uri  dincolo si nu raspunde nimanui , asta dupa ce a deschis un topic  ce numara cam 30 de pagini in momentul cenzurii !

Dupa ce i-au luat 315 milioane lei cu ce naiba sa-l mai ameninte? Deja l-au terminat! Cred ca mai degraba i-au promis ca ii vor da mobra cu conditia sa isi tina gura si sa nu mai faca valva, tot el spunea ca ii roaga pe forumisti sa fie calmi...

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Tzeparii de la dealer Honda Iasi (Hachi Motors), nu sunt la prima tzeapa. Vedeti mai jos!...insa ce este de-a dreptul scarbos este ca si-au gasit niste "complici sustinatori din stafful www.motociclism.ro" care au incercat sa bage gunoiul sub pres, aratandu-si public gunoiul lor din suflet si caracter, stergand topicurile deschise pe site, in totalitate. Atat i-a dus mintea...cand ar fi existat metode mult mai inteligente sa estompeze legaturile de interese intre cele 2 parti.

Alte discutii, in afara ca exista Hachi-Tzeparii si Clientii Tzepuiti si ca terti niste javre care au ascuns publicului escrocheria, nu au nicio relevanta, adica daca tzeapa este acoperita legal, daca e sau nu factura, etc....deci vedeti mai jos:

http://7est.ro/exclusiv-7est/anchete/item/13748-exclusiv-7est-meseria-lor-este-teapa-escrocul-gradinaru-zguduie-piata-auto-din-iasi.html?fb_action_ids=10152042731504331&fb_action_types=og.likes

P.S. Am scapat la milimetru sa mai fim 2 tzepuiti de Liviu Munteanu la la Hachi Motors!

As mai vrea sa remarc ca totusi, dl.Dan Popescu (pe care nu-l cunosc de niciun fel), este singurul care a deschis acest topic si a scos murdaria de sub pres si a incercat sa-l ajute pe pagubit; noi restul, doar am comentat de pe margine si am incercat sa gasim nod in papura celui care face ceva...sa fi excrocat de 7000 euro, asa cum a facut Hachi cu Robert, nu este usor de suportat psihic si nici material...cei care nu au patit asa ceva nu vor intelege complexitatea situatiei decat dupa ce li se intampla, din pacate.

Link la postare

cert este ca nu mai zice nimic 

totusi, oricat se incearca denigrarea acestui om ...

ieri (sau vineri?) omul a zis ceva.

(ultimul termen ce i s-a promis parca era miercurea trecuta...)

cititi ce-a scris :

post-30032-0-14593400-1394994009_thumb.j

intre timp si topicul asta nou in care a scris se pare ca a fost sters sau ascuns.

In urma inchiderii absolut abuzive a topicului pe "celalalt forum" in care in coleg motociclist a fost furat de motocicleta noua HONDA TRANSALP (noua, zero km) proprietate personala de catre persoane ce se pare ca apartin retelei de distributie HONDA TRADING ROMANIA, cu sau fara ajutor si din partea altor persoane, DESCHID AICI acest subiect pentru a-l ajuta pe cel in cauza.

Va respect pentru atitudine, domnule Dan Popescu.

Nu fac parte din cei ce cred ca frecusuri curente, haituieli minore sau intepaturi mai mult sau mai putin pertinente trebuie translatate de pe un forum pe altul dar consider ca situatia aceasta este exceptionala si nu trebuie ascunsa sub pres. Al cui e presul, cine ascunde si de ce, cine e complice (si in ce fel, nu doar juridic vorbind) la aceasta uriasa magarie si mai ales cine se face vinovat sper sa se stabileasca cat de curand. Altminteri, presul suntem chiar noi, cu totii...

Dar mai ales sper ca motociclistul (nici eu nu il cunosc) vaduvit de motocicleta cumparata sa si-o recapete cat mai curand. El asta vrea. Motocicleta platita reprezentantei HONDA. Sau macar banii platiti cinstit.

Link la postare

nu multi oameni apasa link-ul. le e mai comod sa citeasca direct. asadar, iata continutul articolului :

"Hachi Motors a fugit cu banii a 20 de clienţi din Iași care voiau să-şi cumpere maşini sau motociclete Honda. Aceiaşi proprietari deţin şi reprezentanţa Mazda. Reprezentanţii firmei care deţinea operaţiunile locale ale celebrului producător auto, tocmai au fugit cu banii clienţilor. Pe uşa reprezentanţei Honda de la Valea Lupului stă un afiş ce anunţă că „Echipa Hachi Motors este plecată din localitate”. Locul pare abandonat în grabă. Unul dintre cei cei care deţin firma a mai tras celebra ţeapă cu Total Car.

Cel puţin 20 de ieşeni au aflat pe pielea lor că este posibil ca, în România, să doreşti să-ţi cumperi o maşină, s-o achiţi dar să nu o primeşti niciodată. Dealerul local Hachi Motors a dispărut ca măgarul în ceaţă, cu banii multor clienţi care aşteptau să primească maşini sau motociclete Honda. Deşi clienţii şi-au plătit maşinile sau motoarele, banii nu au ajuns la Honda Trading, importatorul Honda în România.

Pe uşa show-room-ului de la Valea Lupului, care pare părăsit în grabă, stă lipit un afiş care anunţă că “echipa Hachi Motors este plecată din localitate”. Cine este nemulţumit este invitat să sune la un număr de telefon. Problema este că şi reprezentanţa locală Mazda este deţinută de aceiaşi proprietari. Iar aceasta încă funcţionează. Atenţie ce bani le daţi!

1%20honda%20frontispiciu.jpg

Pe frontispiciu scrie Honda, nu „Hachi Motors, condusă de ţeparul antologic Vasile Grădinaru”, astfel că potenţialii clienţi nu sunt preveniţi

Ţeapă cu motocicletă: 31.595 de lei

Un client al Hachi Motors care a dorit să-şi cumpere o motocicletă Honda, la sfârşitul anului trecut, povesteşte, cu lux de amănunte, cum i-a fost trasă ţeapa. “În ziua de azi nu mai poţi avea încredere în nimeni. Un nume mare nu îţi poate garanta seriozitate. Cine şi-ar fi închipuit că un dealer Honda face hoţii? Pe data de 13 decembrie 2013 m-am hotărât să-mi iau motor. Este vorba despre Honda Transalp care se pare acum că nu este a mea. Mă duc la show-room, văd motorul în curte la dealer, îmi place şi vreau să-l iau. Dealerul îmi face factura proformă pe care o achit integral. Plătesc 31.595 de lei, cu ordin de plată. Dealerul se arată foarte amabil, ba îmi spune că îmi poate ţine motocicleta în magazin, cât timp vreau eu. Mi-am spus, în sinea mea: ce oameni cumsecade”, spune clientul păcălit.

Şoc: motocicleta nu era plătită

La începutul lunii februarie, clientul care îşi cumpărase motocicleta a mers la dealer să monteze câteva accesorii. “Şi atunci, ca prima dată, dealerul a fost numai lapte şi miere. M-a lăsat să montez genţile laterale. De unde să ştiu ce va urma?”, se întreabă păgubitul.

Pe 10 februarie a anunţat Hachi Motors Iaşi că vrea să ridice motocicleta. I-a rugat pe cei de la firmă să se ocupe de cartea de identitate, cum promiseseră. “După o săptămână am sunat, dar dealerul mi-a spus că nu a avut timp, dar mi-a promis că până pe 1 martie se rezolvă. L-am sunat din nou la începutul lunii martie, să văd care-i treaba. Mi-a spus că a făcut programare pentru 4 martie la RAR. Îi spun că-i bine aşa”, mai povesteşte păgubaşul.

Având nevoie de o confirmare a faptului că va primi motocicleta la timp, ca să-şi ia concediu, clientul firmei Hachi Motors a sunat din nou la Honda Iaşi, după două zile. “Câteva zile nu a răspuns nimeni acolo. Am sunat la Honda Trading şi le-am cerut să mă ajute să dau de Honda Iaşi. I-am explicat că am plătit o motocicletă pe care trebuie să o ridic. Mi-a spus că va verifica şi mă va suna. După ce am închis, m-a sunat agentul de la Hachi Motors, cel căruia îi plătisem motocicleta. Că motorul nu a fost autentificat la RAR Iaşi şi a fost dus la Bucureşti, pentru autentificare la RAR. Am început să fiu suspicios şi am sunat din nou la Honda Trading. Ce mi-au spus cei de acolo m-a făcut să cad din picioare. Motocicleta este la Bucureşti, şi nu la Iaşi, pentru că dealerul nu a plătit-o. Dealerul mi-a luat bani pe o motocicletă care nu era a lui. Simt că înebunesc. Am dat 31.595 de lei pe o motocicletă, bani care par că s-au dus pe Apa Sâmbetei. E Honda, totuşi, parcă nu pot crede că trage ţepe”, îşi încheie clientul păgubit povestirea.

Honda Trading nu a avut, până acum, ce să-i facă celui care a povestit. Păgubitul spune că va face plângere în justiţie.

1%20masini%20murdare.jpg

Showroom-ul a fost golit în viteză, iar în parcare au rămas câteva Honda Accord murdare

20 de păgubiţi

Hachi Motors aparţine unui grup de trei oameni de afaceri care au preluat, în 2011, funcţia de dealer pe Iaşi pentru Honda. În grupul de firme sunt mai multe societăţi deschise în 2011, cu sediul pe strada Stejar nr. 31. Numele celor care deţin firma sunt Vasile Grădinaru, Ionuţ Savu şi Liviu Munteanu. Firma Hachi Motors a păcălit, în ultimele luni, 20 de clienţi care au achitat maşini sau motociclete şi nu le-au primit. Printre păgubiţi se numără inclusiv proprietarul de la Gip Est, care a plătit o motocicletă pe care nu a văzut-o încă.

“Sistemul este foarte simplu. Dealerul local primeşte în custodie un număr de maşini, pentru show-room. Pe măsură ce maşinile se vând, ele trebuie achitate, mai departe, importatorului pe România al mărcii. Până când o maşină nu este plătită de către dealerul local importatorului, aceasta este în continuare proprietatea acestuia. În cazul de faţă, Honda Trading, firma care reprezintă interesele Honda în România”, ne-au spus reprezentanţii unui dealer local de autoturisme.

Ultima ţeapă: 72.000 de lei

Ultimul ieşean păcălit de Hachi Motors este o femeie care, săptămâna trecută, a dat 72.000 de lei pe o maşină. Imediat după aceea, show-room-ul de la Valea Lupului a fost închis, iar pe uşă a fost lipit un bilet că dealerii sunt plecaţi din Iaşi.

Show-room-ul pustiu pare a fi fost părăsit în grabă. Din stradă se văd birourile golite de hârtii şi un motor de viteză lângă fereastră. În curte sunt două maşini Honda. Surprinzător este faptul că Honda Trading, compania care importă Honda în România, nu are o poziţie oficială faţă de situaţia de la Iaşi, deşi este asaltată de clienţii păgubiţi aici. “Oamenii de la biroul de la PR al firmei noastre vă vor oferi toate răspunsurile”, a spus cei de la Honda Trading, întrebaţi despre situaţia de la Iaşi. Dar oamenii lor de la PR nu au oferit niciun fel de răspuns.

1%20liviu%20munteanu%20pe%20transalp.jpg

Liviu Munteanu, unul dintre patronii Hachi Motors, a dispărut în ceaţă, alături de asociaţii săi

Povestea cu Grădinaru se repetă: ţepe cu Total Car

banner%20Auris2.jpg

Incredibil este faptul că unul dintre propritarii Hachi Motors, Vasile Grădinaru, nu este la prima abatere de acest fel. Reţeta a folosit-o exact în acelaşi fel în celebra escrocherie Total Car, pusă la cale împreună cu sora sa, Florentina Grădinaru. Firma a vândut în Iaşi, în leasing, zeci de maşini, inclusiv unor oameni inflienţi, doar cu buletinul.

Ulterior, aceştia s-au trezit cu executori judecătoreşti care le ridicau maşinile. De ce? Pentru că Total Car luase, la rândul său, acele maşini în leasing şi nu achitase ratele, deşi cei care le preluaseră plăteau lunar. Practic, deşi păgubiţii plătiseră maşinile, banii nu ajungeau mai departe, la firma de leasing de la care luase Total Car maşinile. 30 de ieşeni au fost păgubiţi în acest fel, Vasile Grădinaru fiind arestat preventiv în primăvara lui 2011, dar a fost eliberat apoi.

Atenţie în ce showroom intraţi

Falimentul Hachi Motors cutremură piaţa auto ieşeană, bulversată de insolvenţe şi dispariţii subite din peisaj. La Hachi era evidentă intrarea în incapacitate de plată încă de un an, dar lipsa de informare a clienţilor şi existenţa logo-ului Honda pe frontispiciu au constituit un abuz de încredere.

Honda vindea la Iaşi prea puţine maşini pentru a putea rezista, astfel că se încasau avansuri sau chiar sumele integrale pe maşini şi se achitau în contul altor clienţi, care făcuseră anterior comenzile. Acest sistem piramidal s-a prăbuşit. “Sub 100 de maşini vândute pe an, un dealer local nu poate rezista, nu poate asigura servicii de calitate: garanţie, service profesionist, piese originale. Toţi clienţii trebuie să ştie ce se ascunde în spatele unui showroom aparent elegant. Scapi banii la un dealer care vinde 10 unităţi pe an, s-ar putea să nu-ţi mai vezi niciodată maşina mult visată”, a explicat unul dintre liderii pieţei auto din Iaşi.

Citește și Când doi se bat, al treilea pierde. RĂZBOI CRÂNCEN PE BANI EUROPENI

Ultimul client căruia i-a venit maşina: “Am tremurat până în ultima clipă”

Un alt ieşean a tremurat serios toamna trecută până şi-a văzut maşina plătită celor de la Hachi Motors. A vrut să dea totul în vileag în presă, dar i-a fost frică să nu piardă definitiv banii plătiţi, astfel că a ales discreţia. “În octombrie am plătit avansul pe o Honda Accord cu cutie automată: 35.000 de lei. În decembrie tot nu-mi venea maşina şi mi-am dat seama că e ţeapă. Agentul care mi-a făcut actele m-a rugat în genunchi să nu fac scandal public, pentru că 20 de oameni îşi vor pierde locurile de muncă, iar licenţa lui va fi suspendată nu ştiu câţi ani. A recunoscut că patronul cheltuise banii, pentru că avea datorii. Cu chiu cu vai, cu mari emoţii, în ianuarie mi-a venit maşina”, a povestit ieşeanul.

Tăcerea lui nu i-a pus însă în gardă pe următorii clienţi, adunându-se din ianuarie până în prezent peste 20 de contracte neonorate. Practic, cei ţepuiţi ulterior, i-au plătit lui maşina comandată în octombrie 2013.

Mazda are aceiaşi proprietari

La Valea Lupului, în apropiere de Hachi Motors se găseşte o altă firmă a grupului, Omnicar - Hachi Investment Group, dealerul local Mazda. Până acum nu sunt plângeri referitoare la activitatea acestuia, dar, ţinând cont de antecedentele unuia dintre proprietarii de la dealerul Honda, este posibil ca şi cei care doresc să-şi ia Mazda să păţească la fel. “Noi nu putem face nici un comentariu despre situaţia de la Honda. Probabil că o ştiţi mult mai bine decât noi. Şi nici nu putem da detalii despre proprietarii firmei noastre. Ce putem spune este că la Honda şi la Mazda sunt proprietari diferiţi. S-au separat”, a precizat unul dintre angajaţii show-room-ului Mazda de la Valea Lupului.

1%20afisul%20din%20geam.jpg

Faliment anunţat printr-un anunţ în geam, ceva ce nu s-a mai văzut la Iaşi: ne scuzaţi, am dispărut din oraş

Telefonul pentru nemulţumiţi, închis

Numărul de telefon 0752.288.344, afişat pe uşa show-room-ului Honda de la Valea Lupului la care sunt invitaţi să sune nemulţumiţii este închis. Două zile au încercat reporterii 7EST să afle dacă va fi vreodată deschis. Zadarnic.

Ţepe cu grâu

Numele lui Vasile Grădinaru apare şi în dosarul traficanţilor cu cereale din Republica Moldova. Reţeaua, compusă din 12 persoane, au dat o lovitură bugetului de stat de 600.000 de euro. Traficanţii vindeau pe piaţa din România grâu importat din Moldova, declarat drept furajer şi nu pentru panificaţie. În plus, cantităţile declarate în acte, la Vama Sculeni, erau mai mici decât cele reale. Grâul era vândut unei firme din Călăraşi, care îl transforma, în acte, în grâu pentru panificaţie. Ca şi în cazul Total Car, în care banii ajungeau într-un off-shore, şi în cazul traficului de grâu banii au fost spălaţi prin firme din afara României."

un articol scris de dl.   iulian mofteescu  Vineri, 14 Martie 2014, in http://7est.ro/exclusiv-7est/anchete/item/13748-exclusiv-7est-meseria-lor-este-teapa-escrocul-gradinaru-zguduie-piata-auto-din-iasi.html?fb_action_ids=10152042731504331&fb_action_types=og.likes

Link la postare

Laudabila intentia, ma refer la faptul de a ajuta un confrate aflat la necaz.

Totusi...exista un totusi!

Fiindca initial (postarile respective fiind intre timp editate de catre dumnealui) s-a facut referire la forumul celalalt si la unii moderatorii care cenzureaza si au interese cu Hachi Motors, trimiterea la M.A.N Romania si la mine fiind stravezie, am niste nelamuriri:

Avind in vedere renumele Domnului Dan Popescu, renume binecunoscut printre iubitorii moto cu ceva experienta, vreau sa adresez doua intrebari:

1.Cite dintre aceste trei actiuni mult laudate si mediatizate pe ambele forumuri de catre domnia sa au fost finalizate?

Cind spun finalizate ma refer la date clare, nu la fabulatii!

- http://www.pro-bike.ro/forums/topic/103851-actiuni-in-justitie-demarate-de-amr/

- http://www.pro-bike.ro/forums/topic/99722-intalnirea-nationala-a-motociclistilor-din-romania/

- http://www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/696014-soare-mare-si-motoare/

2."Am cerut sa fiu sters din forumul motociclism.ro" scrie mare in semnatura dumnealui!

Unde anume a cerut acest lucru?

Eu unul nu am gasit nimic, niciun topic sau cerere in acest sens!!

Pentru a fi mai clar precizez ca sunt si moderator pe forumul vecin si am acces sa vad toate postarile, inclusiv cele ascunse/sterse! 

De ce intreb aceste lucruri?

Simplu!

Poate ca Robert (cel cu problema) chiar isi pune sperante in aceasta actiune, si avand in vedere ca nu este un cunoscator al fenomenului moto vreau sa ne lamurim impreuna ce credibilitate are un om cu trecutul domnului sus mentionat, avand in vedere ca acum promite marea cu sarea si implica AMR-ul cu toate fortele sale raspandite prin lume  pentru rezolvarea acestei probleme!

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Link la postare

si totusi, luv, niciun cuvant despre interesele din spatele stergerii topicului cu teapa de la honda, cel de pe motociclism.ro? 

Link la postare

Chiar asa dom'le!...Cine este acest Dan Popescu?...dupa ce ca il cheama ultrabanal "Dan", il mai cheama pe deasupra si "Popescu"....pai nu-i este rusine lui?...si cu asa nume banale, cum de isi permite el sa deschida astfel de topic?...de fapt nici nu mai conteaza subiectul topicului, care nu e deloc important, dovada ca a fost de mai multe ori ascuns, de niste indivizi lipsiti de orice caracter si pregatire cat de cat intelectuala, niste martzafoi ajunsi, de pe "celalalt site".

Pai nu e mai bine sa lasam dracului topicul tzepuitului ala de Robertkiran, si sa ne ocupam de acest Dan Popescu?...de ce sa ne scoata el gunoiul de sub pres?...Ia sa vedem noi, nu cumva acest Dan Popescu, la varsta de 4 anisori facea cacutza in sosonii musafirilor?....nu cumva la 6 ani chinuia pisicile din bloc?....nu cumva la 8 anisori a furat penarul colegei de banca?...nu cumva in clasa VII-a a copiat la teza de chimie?....dar daca in clasa IX-a a furat o falanga de la scheletul din laboratorul de anatomie?....si daca dupa ce a terminat liceul, a vrut sa scape de armata cu un certificat fals de tuberculos?...

Dar daca a fost racolat de Securitate, sau poate chiar angajat la ei , si l-a schingiuit inainte de Revolutie pe Mircea Dinescu si alti desidenti?...daca este un criminal in serie, si cine stie cate lesuri are in pivnita?

Lasati naibii subiectul asta fara importanta, si hai sa ne ocupam la sange de postator, sa vedem noi cine este el, sa-l dam in gat, sa-i gasim ceva de reprosat, ca nici soarele nu are pete....fir-ar mama lui de Popescu (bine ca nu-l cheama Ionescu)...si il mai cheama si Dan!!!

Daca esti saracut la intelect, mai bine te asezi pe ultimul rand, stai cuminte, nu intrebi, nu ridici mana sa raspunzi si vezi ce fac ceilalti; nu iesi singur ca paduchele in frunte sa-ti expui ideile si parerile, prin care sa-ti debordeze public zoaiele jegoase din tine; mai bine taci! Cum fac cei de la Hachi Motors!

Stiu ca sunt cativa care nu inteleg...asa ca le spun ca aceasta postare s-a vrut un pamflet....cu scuzele de rigoare pt. cei care au inteles!

Link la postare

si totusi, luv, niciun cuvant despre interesele din spatele stergerii topicului cu teapa de la honda, cel de pe motociclism.ro? 

Ce te face pe tine si pe altii sa credeti ca stiu ceva ce nu stiti voi?

Link la postare

As mai avea ceva de observat:
- ca tot s-a comentat despre poze ca motiv de stergere a topicului; daca am retinut bine pozele postate de Festina Lente nu au fost furate din PC tzeparilor, ci au fost postate chiar de ei in spatiul public; ori cand ai facut asta deja te-ai expus sa fii "citat' cu poze si "la bine si la rau"....nu am vazut nimic rau in pozele respective decat niste figuri multuimite, zambarete, prospere de oamani multimiti si fericiti, mai ales financiar.....fericiti financiar pe banii lui robert Kiran si ai altor pagubiti.....sunt sigur ca daca acum postati si o poza a "tzepuitului" nu cred ca i se va vedea pe fata vreo fericire ca la pozele tzeparilor...cred ca nici macar un zambet chinuit nu va putea scoate....din pacate.

Asa ca la mine motivatia cu pozele nu tine....cate vreme pozele sunt facute public de posesor este ok!...si nu sunt folosite in scopuri publicitare sau de furt de identitate, sau alte lucruri oneroase.

Link la postare

De ce intreb aceste lucruri?

Simplu!

Poate ca Robert (cel cu problema) chiar isi pune sperante in aceasta actiune, si avand in vedere ca nu este un cunoscator al fenomenului moto vreau sa ne lamurim impreuna ce credibilitate are un om cu trecutul domnului sus mentionat, avand in vedere ca acum promite marea cu sarea si implica AMR-ul cu toate fortele sale raspandite prin lume  pentru rezolvarea acestei probleme!

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Acest Robert, coleg, sau cum vreti voi sa-l numiti, care se afla intr-o situatie mai mult decat proasta, TREBUIE SA INTELEAGA CA ACEST GEN DE PROBLEME NU SE REZOLVA PE FORUMURI !!!!

Si spun asta pentru ca din toate postarile pe diverse forumuri, nu a lasat deloc sa se inteleaga faptul ca ar fi depus veo plangere pe undeva sau ceva de genul asta ....

Omul trebuie/trebuia sa procedeze in urmatorul fel : 1. In baza actelor, trebuia sa depuna o plangere la ANPC.

2. Impreuna cu un avocat trebuia sa mearga si sa depuna o plangere la politie impotriva celor

de la HACI .

3. Tot impreuna cu un avocat trebuia sa depuna o plangere si impotriva celor de la HTR

(care nu prea au nici o vina ) .

4. In baza informatiilor detinute, trebuia sa mearga cu avocatul la sediul celor de la HTR,

impreuna cu politia si vreo doua-trei echipe de reporteri .

Si sa vedeti ce repede se rezolva problema !

Nu stiu daca asta este cazul, dar sa-ti pui sperantele in Dan Popescu si in "relatiile" pe care le are AMR-ul la nivel international ..... mi se pare cel putin penibil ..... !

Link la postare

Georgica, tu esti un tip inteligent si nu te pot banui de prostie nici macar in gluma, de aceea ma mir ca ceea ce ai scris nu poate fi bun nici macar ca pamflet!

Ce s-a intamplat este una si este foarte bine ca se fac valuri, dar pe mine ma dezgusta ipocrizia, infatuarea si faptul ca portstindardul in aceasta lupta este purtat de catre..cine?

Link la postare

Avand in vedere gravitatea situatiei si a faptelor penale ce s-au desfasurat, dar mai ales incercarile disperate HONDA de a scapa de imensa rusine in care a intrat, rog orice moderator sa curete aceasta discutie de orice postare OFF TOPIC, inclusiv aceasta, a mea.

Pacat de timpul pierdut pentru a le scrie.

Reteaua de distributie si service HONDA este raspunzatoare de calitatea serviciilor si bunurilor pe care le ofera populatiei, clientilor, la nivel mondial, oriunde in lume.

Link la postare

As mai avea ceva de observat:

- ca tot s-a comentat despre poze ca motiv de stergere a topicului; daca am retinut bine pozele postate de Festina Lente nu au fost furate din PC tzeparilor, ci au fost postate chiar de ei in spatiul public; ori cand ai facut asta deja te-ai expus sa fii "citat' cu poze si "la bine si la rau"....nu am vazut nimic rau in pozele respective decat niste figuri multuimite, zambarete, prospere de oamani multimiti si fericiti, mai ales financiar.....fericiti financiar pe banii lui robert Kiran si ai altor pagubiti.....sunt sigur ca daca acum postati si o poza a "tzepuitului" nu cred ca i se va vedea pe fata vreo fericire ca la pozele tzeparilor...cred ca nici macar un zambet chinuit nu va putea scoate....din pacate.

Asa ca la mine motivatia cu pozele nu tine....cate vreme pozele sunt facute public de posesor este ok!...si nu sunt folosite in scopuri publicitare sau de furt de identitate, sau alte lucruri oneroase.

Pe mine nu ma deranjeaza si nu ma intereseaza de unde sunt luate aceste poze, nici macar nu m-am uitat cu atentie la ele, mi-a displacut tigania si nu am urmarit topicul decit pe diagonala, dar s-a facut o greseala elementara si majora: daca am vazut bine in poze apareau copiii si membrii de familie ai celor implicati!

Problema este morala, acele chipuri nu aveau ce cauta acolo, trebuiau blurate, daca ai treaba ai cu cei implicati direct, nu amesteci si familiile lor!

Avand in vedere gravitatea situatiei si a faptelor penale ce s-au desfasurat, dar mai ales incercarile disperate HONDA de a scapa de imensa rusine in care a intrat, rog orice moderator sa curete aceasta discutie de orice postare OFF TOPIC, inclusiv aceasta, a mea.

Pacat de timpul pierdut pentru a le scrie.

Reteaua de distributie si service HONDA este raspunzatoare de calitatea serviciilor si bunurilor pe care le ofera populatiei, clientilor, la nivel mondial, oriunde in lume.

Da de ce sa fie sterse domnule? Te supara adevarul?

Pai nu tipi dumneata ca pe celalalt forum este cenzura? Acolo nu-ti convine, dar aici ceri sa se aplice cenzura? 

PS: Cum ramane cu intrebarile mele simple?

Apropos de ipocrizie, aici porti in semnatura " Am cerut sa fiu sters din forumul motociclism.ro iar pe contul tau de dincolo nu apare aceasta ruga revendicativa  :stinker:

Halal Coane Fanica, lupta care ti se potriveste este cea dusa pe dupa cires!

Link la postare

Stergerea TOTALA unei discutii de peste 30 pagini este cenzura.

Curatarea discutiei de noroi este civilizatie.

Colegul nostru trebuie ajutat, nu fortat prin toate mijloacele sa dea in lehamite.

Cer din nou curatarea tuturor postarilor aiurea, facute de dragul scandalului mizeralbil care aduce foloase hotilor de la HONDA si neajunsuri colegului nostru. 

Inclusiv aceasta postare. Multumesc.

Link la postare

Georgica, tu esti un tip inteligent si nu te pot banui de prostie nici macar in gluma, de aceea ma mir ca ceea ce ai scris nu poate fi bun nici macar ca pamflet!

Ce s-a intamplat este una si este foarte bine ca se fac valuri, dar pe mine ma dezgusta ipocrizia, infatuarea si faptul ca portstindardul in aceasta lupta este purtat de catre..cine?

Stimate domn moderator motociclism.ro,

Desi nu as fi vrut sa am vreo comunicare cu dumneata, si nici sa deschid o conversatie, o sa-ti dau raspunsul la postare, in speranta ca vei intelege cele de mai jos si nu imi mai vei scrie:

1)Mi se pare deplasat si lipsit de respect (dar este educatia dumitale si nu a mea) sa te adresezi cuiva care aproape dublul varstei tale cu diminutive, unei persoane pe care ai vazut-o de 2 ori in viata, cate 2 minute. Cel mult poti spune ca mi-ai citit postarile, daca are vreo importanta. Nu as vrea ca aceasta adresare familiala sa dea impresia de vreo apropiere intre noi, adica sa creada altii, ca ne cunoastem, sau ca avem ceva in comun. Chiar nu as vrea ca numele meu sa fie in vreun fel asociat cu persoana dumitale, datorita faptului ca avem enorm de multe lucruri care ne despart si ne diferentiaza total. Nu as vrea sa ti le spun, in mod sigur multe nu le vei intelege, iar altele nu-ti vor conveni.

Sa zicem ca dumneata esti de pe Venus si eu de pa Marte, si gata! Chiar daca ma vezi pe undeva, pe la SMAEB, sau in vreun magazin,  hai sa intoarecem amandoi capul fiecare spre dreapta lui si sa ne vedem de drum linistiti.

2)Eu am niste pricipii de moda veche, si o logica tot de moda veche, de pe vremea cand scoala era scoala, exista educatie si de la profesori si de la parinti, diplomele se obtineau pe invatatelea si mi se pare scarbos ca in loc sa se dezbata idei si subiecte, este atacat ca si persoana postatorul acestora. Nu stiu daca ai nivelul intelectual sa intelegi ce vreau sa spun, ca am observat ca aceasta practica este regula pe motociclism.ro. Adica idiotii habar nu au sa faca deosebirea intre o idee si postator....mie mi se pare absurd?...tie nu?.....eu asa inteligent cum spui tu ca sunt, nu inteleg in ruptul capului de ce il ataci pe d-l Dan Popescu (pe care nu il cunosc, nu l-am vazut in viata mea, nu l-am citit, chiar daca se supara, nu stiu cine este), in loc sa-i omiti numele si sa consideri doar ce posteaza. Eu am apreciat la dansul ca in timp ce TU (marele Moderator), stergeai topic dupa topic pe motociclism.ro, despre tzeapa luata de Robert, lucru care m-a scarbit profund, el incerca sa deschida si sa ajute in felul sau. Nu stiu daca si cat poate sa-l ajute pe pagubit, dar acest domn Dan Popescu, este evident ca in comparatie cu tine care mi-ai facut impresia de om vandut si slugarnic, imi apare ca un om care vrea sincer sa ajute....macar a realizat ca a evitat "ingroparea" tzepei trasa de cei de la Hachi. As aprecia macar o urma de constiinta daca ai spune cu ceva curaj, cum a fost treaba, ma rog, daca tii mai mult la caracterul tau decat la "moderatoria' de pe  celalalt site.

Dupa cate scrii tu aici, cu dezgropari de trecut(ar ttrebui sa cred ca tatal dumitale a fost general de securitate), pe Dan Popescu, ar trebui sa-l inchidem imediat; numai ca eu sunt ceva mai batran si mai experimentat, si nu ma iau dupa ce aud la unul si la altul, mai ales daca acestia nu sunt niste valori umane, ci stau sa analizez cu propriul meu cap si apoi trag concluzii. Deocamdata acest domn mie imi apare pozitiv, iar dumneata extrem de negru si patat...dupa fapte nu dupa cine sunteti ca nu va cunosc pe niciunul.

Daca ati inteles ca nu are rost sa continuam aceasta comunicare, ca nu foloseste nimanui, este foarte bine; eu am deja o parere formata ( este adevarat, nu foarte ferma pt. ca nu va cunosc suficient de bine, dar am cunoscut destui asemanatori, deci pot face o extrapolare) si e bine sa lasam sa fie dezabatute problemele topicului, si nu persoana lui Dan Popescu sau persoana mea sau a altcuiva. Oare aceasta idee ar trebui sa o repet?..Oare s-a inteles?..o sa vedem!

Apropo, cu ceva luni in urma am vazut la Stiri,  ca un tanar a salvat de pe un lac un mosulica pescar cazut in apa care pescuia la copca si s-a rupt gheatza sub el; s-a dus la el taras, si l-a sustinut de mana pana a venit SMURD-ul........era un puscarias abia eliberat ce fusese condamnat pt. talharie; pt. cel salvat a mai contat asta?NU!!!........deci?

Link la postare

care interese sa fie? 

Sefii de la HONDA TRADING EUROPE, ce sediul in vestul Londrei s-au luat cu mainile de cap cand le-am povestit (si eu si altii, inclusiv englezi, personal, la ei la sediu) ce fac subordonatii lor de la HONDA TRADING ROMANIA. Cu acte pe masa: proforma (cu sigla HONDA in antet), scan dupa Ordinul de Plata, fotografii cu mobra cu mentiunea VANDUT pe ea, etc...

S-au zburlit la HONDA TRADING ROMANIA, cei care au trimis duba Iveco sa ridice mobrele, STIIND CA TRANSALPUL lui Robert fusese vandut si incasat.

Astia, vazand ca intra in ..... pana sub mustata, si ca sare toata lumea pe ei, au inceput sa transpire, si sa-l stoarca probabil pe Dobrescu, care detine celalalt forum si care are IMENSE interese financiare la HONDA, sa vina ca expozant la SMAEB, platitor.

Si iata cum au disparut mai multe discutii, nu numai una, despre HOTIILE si TEPELE pe care le-au dat cei din reteaua HONDA. 

In plus, se pare ca mai este un pagubit, tot la Iasi, cu o HONDA mai mare....

Intrebari, ceva?

Link la postare

Iata o intrebare mai interesanta, decat atacurile la persoana:

Cine va avea curajul sa aiba la SMAEB standul HONDA?

Apropo, dl.Popescu, ati ales pt. topic un titlu, fara "vizibilitate"....chiar nu spune nimic!...nu era mai bine "Tzeparii de la Hachi Motors-dealer HONDA Iasi"?

Poate rugati un moderator sa modifice; in felul acesta, vor afla mai multi doritori auto-moto ca trebuie sa fie f. atenti si sa se feresca de posibile pagube.

Link la postare

Iata o intrebare mai interesanta, decat atacurile la persoana:

Cine va avea curajul sa aiba la SMAEB standul HONDA?

Apropo, dl.Popescu, ati ales pt. topic un titlu, fara "vizibilitate"....chiar nu spune nimic!...nu era mai bine "Tzeparii de la Hachi Motors-dealer HONDA Iasi"?

Poate rugati un moderator sa modifice; in felul acesta, vor afla mai multi doritori auto-moto ca trebuie sa fie f. atenti si sa se feresca de posibile pagube.

am postat dincolo, asteptand sa-mi fie sters contul

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/709358-cutia-pandorei/page-8

Intrucat faptele penale s-au infaptuit in interiorul retelei construite si coordonate si autorizate de catre Honda Trading Romania, avand in vedere si dispretul aratat atat clientului pagubit cat si noua, tuturor, propun:

1) un embargou asupra produselor si serviciilor oferite de catre reteaua HONDA TRADING ROMANIA;

2) distribuirea informatiilor printre cunoscuti si necunoscuti despre atitudinea lor indreptata asupra colegului nostru;

pana la remedierea situatiei, respectiv inapoierea motocicletei furate sau justa lui despagubire.

va multumesc

Link la postare

Rog colegi care stapanesc bine limba engleza sa posteze scurt si la obiect pe urmatoarele forumuri din UK, sa vada toata lumea ce retea are HONDA TRADING EUROPE. Postari obiective, de informare.

http://www.honda-forums.com/

http://www.bikechatforums.com/

http://www.hsocuk.com/forum/

http://www.ukbikeforum.com/forum/

si asa mai departe. Apoi dati linkurile aici, sa postam si noi in sprijin.

Link la postare

Exact, e a 3-a oara cand o spun, in loc sa "atacam" folositor problematica topicului, ideile acestuia, atacam OAMENII care posteaza....vad clar ca nu intelegi de loc care este diferenta dintre SUBIECT SI POSTATOR....chiar asa de greu sa fie?....sa inteleg ca nici BAC-ul nu l-ai luat?

In loc sa scuipi pe unul si altul, nu era mai cinstit sa te mentii on-topic si sa spui aici cum ai ascuns de 3 ori topicul pe motociclism.ro si apoi l-ai mai mutat de vreo 2-3 ori? Faptele tale cui le lasi?...zici ca ii doresti succes lui Robert, cu atata fatarnicie, dar de fapt ai incercat cu murdaria si jegosenia ta caracteristica, sa-l INGROPI.....ca un lingau ce esti, de frica sa nu-ti pierzi calitatea de moderator....la care ca sa fiu sincer nu ai nicio "chemare" in afara doar de executant umil; sunt destui moderatori acolo pe care i-am cunoscut si sunt jos palaria comparativ cu tine.....nu pot  sa le pomenesc numele aici, ca s-ar simti jigniti prin alaturarea de numele tau.

Link la postare

care interese sa fie? 

Sefii de la HONDA TRADING EUROPE, ce sediul in vestul Londrei s-au luat cu mainile de cap cand le-am povestit (si eu si altii, inclusiv englezi, personal, la ei la sediu) ce fac subordonatii lor de la HONDA TRADING ROMANIA. Cu acte pe masa: proforma (cu sigla HONDA in antet), scan dupa Ordinul de Plata, fotografii cu mobra cu mentiunea VANDUT pe ea, etc...

Tu le-ai explicat personal celor de la Honda Trading Europe?

Exact, e a 3-a oara cand o spun, in loc sa "atacam" folositor problematica topicului, ideile acestuia, atacam OAMENII care posteaza....vad clar ca nu intelegi de loc care este diferenta dintre SUBIECT SI POSTATOR....chiar asa de greu sa fie?....sa inteleg ca nici BAC-ul nu l-ai luat?

In loc sa scuipi pe unul si altul, nu era mai cinstit sa te mentii on-topic si sa spui aici cum ai ascuns de 3 ori topicul pe motociclism.ro si apoi l-ai mai mutat de vreo 2-3 ori? Faptele tale cui le lasi?...zici ca ii doresti succes lui Robert, cu atata fatarnicie, dar de fapt ai incercat cu murdaria si jegosenia ta caracteristica, sa-l INGROPI.....ca un lingau ce esti, de frica sa nu-ti pierzi calitatea de moderator....la care ca sa fiu sincer nu ai nicio "chemare" in afara doar de executant umil; sunt destui moderatori acolo pe care i-am cunoscut si sunt jos palaria comparativ cu tine.....nu pot  sa le pomenesc numele aici, ca s-ar simti jigniti prin alaturarea de numele tau.

La ce atitudine ai, nu e de mirare că ai tot fost banat pe diferite forumuri. Să nu zicem că degeaba ai o vârstă, dacă neuronul nu face faţă.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.