Mergi la conţinut

Incepator


Bountyss

Recommended Posts

Buna seara. Ma gandesc cum sa fiu, scurt sau detaliat. :)) . Capitolul asta, motocicletele, in special enduro, supermoto reprezinta o veche si mare pasiune..la care am renuntat acum cativa ani de cand am intrat in posesia permisului auto precum si a unei masini..ma rog asa au fost circumstantele. Ideea e ca acum cateva zile, iar mi-a intrat microbul in sange si de data asta vreau sa ajung la o finalitate cu el. In cateva zile vreau sa incep scoala, din pacate nu pot decat pentru A2,  respectiv maxim 35 de kw, cu noua legislatie, eu avand 23 de ani. Ideea e ca ma simt un pic ciudat, avand in vedere ca nu am avut ocazia sa ma urc pe un motor pana acum, in special pe un model enduro, nu stiu cum as sta pe el, nu stiu spre ce model sa "ma aplec" nu stiu multe chestii, ma simt putin ipocrit din pricina asta, adica eu vreau motor si am dorinta asta mare dar pana acum nu m am urcat niciodata pe unul. Pe bicicleta merg de ani, nu se pune problema, iar faptul ca am permis si merg cu masina de aproape 5 ani, eu cred ca ajuta cat de cat. Am pus ochii pe http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=562019&selpic=7&zoom=1#foto  . Proprietarul mi-a spus ca se poate limita astfel incat sa aiba 35 de kw respectiv 50 de cai, se poate limita chiar electronic. Banii inca nu ii am, ma gandesc sa fac un mic credit, maxim, maxim 1500 de euro in care sa intre si inscrisul si, rotile in caz ca o sa trebuiasca convertit la strada. Nu sunt tocmai slab, am 1.82 si peste 100 de kg, cred ca 110, dar sunt o fire sportiva si flexibila, nu un statornic. Nu prea mi-e frica de cazaturi pentru ca nu sunt teribilist daca nu stapanesc situatia.. Nu stiu ce sa va mai scriu..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...