Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

bikeshop

vand Vand Suzuki Hayabusa 2001

Recommended Posts

Motocicleta este model 2001,cumparata la 0 km in 2004 din Germania,la 3000km i s-a montat o evacuare full Yoshimura si un filtru aer kn.In 2005 la 9000km propietarul a cazut cu ea usor ca a blocat fata si a ciupit trecerea de pietoni.Au fost afectate urmatoarele:cap ghidon dreapta zgariat(vizibil si acum),capat crashpad Lsl zgariat,carena laterala dreapta polizata usor si refacuta(ulterior vopseaua s-a umflat un pic si a crapat acolo).Intre 2005-2007 moto a fost bibelou la Grillhouse pe Mamaia.In 2007 octombrie am achizitionat-o cu 7500€.Din 2007 am facut intre 2800-5000 km an.Am mers pe Motul si kn oil filter cu schimb intermediar(conservare)pe timp de iarna.Starea consumabilelor:in toamna schimbat ulei si filtru kn,filtru aer de serie are un an si 4000km,bujiile iridium au la fel,bateria VOlton cu gel are un an jumate,simeringuri Allballs in furca si ulei MOtul 10w de 2 ani si 9000km,lantul original,pinion original,foaie de un sezon cu +3 dinti Jt -mai merg inca,gume moi date pe circuit pe moto uzate la limita,dar zilele acestea voi monta alt set tot dat pe circuit,placute de frana Ebc Hh fata de un sezon-nu au ajuns la jumate,spate au vreo 2 sezoane Brembo sau Tokiko,antigel pus in toamna,lichide ambreiaj si frana MOtul tot in toamna cand am desfacut si verificat ambreiajul-este in cote de nou.Acum 2-3 ani mi s-a rupt un imbus in timp ce strangeam carenele si mi-a ciupit un pic carena dreapta.Discurile de frana sunt ca noi-uzura minima deoarece am folosit cativa ani alte discuri Spiegler flotante.Am montat un gear indicator de la BIketronix care este programabil si functioneaza bine.Am montat un kit complet de frana radiala marca NIssin prin bunavointa lui Mac din Tm si care mi-a salvat viata de vreo 2 ori,futune directe cu banjobolt(originalele erau cu derivatie dintr-un etrier in altul) si insertie metalica marca Hell fata si spate.Prin bunavointa lui CPt Busa de vreo 4 ani merg cu un retarder de la IVan(TRE) :consumul este decent5,7,-6,1 mixt,nu mai afuma toba.Modelul meu nu are sonda lambda,amestecul fiind facut din hartile de injectie,tobele nu aveau catalizator,pompa de benzina este in lichid(rezervor),cadrul codita spate este de otel,nu aluminu ca la predecesoarele(99 rx si 2000 ry) cu rupere din sudura cu pasager si bagaje.In urma unei deschideri a rucsacului pe a2 la 260 mi-au intrat la lant o pereche de jeansi si mi s-a rupt aparatoarea lantului.Am intentionat sa o schimb,dar am observat ca intretinerea lantului se face mai usor asa.Am montat un parbriz Puig race dark smoke,leduri in bord la Zextar in capitala si cadrane de nelimitata,xenon pe faza scurta,crashpaduri zdravene 2 seturi,semnale mici spate,protectie plasa radiator apa.Am gaurit si sigurantat axul spate pt linistea mea.Moto are 35900 km reali,vreo 1000 cred ca pe stander la spalat lantul(sunt bolnav cand e vorba de lant:spalatul dureaza cate 2-3 ore).Nu s-a intervenit la motor,nu a vazut tester vreodata,desi i-am pus gand rau la GEo Tng.Dau si tot ce am original si de rezerva:pompa frana si furtune,kit lant nou,set bujii,parbriz original,cadrane stoc si aftermarket,etc.Consumul de ulei al moto este de 2-300 ml intre schimburi,dar am mers cu Motul si se pare ca este in ulei care place la rontzait... .Am pus si Duralube adus din State vreo 2 ani on ulei si am observat ca moto se incingea mai putin...atat.Pretul meu este de 4000euro,negociabil doar la fata locului.Este scump,dar este pretul meu.Stiu ca moto are o varsta,dar are km putini si reali spre deosebire de altele similare.Stiu si ca este criza,stiu si ca s-au dat mai ieftine...fiecare e liber sa cumpere ce vrea,asa cum fiecare cere cat vrea pe motocicleta lui.Ca nu ae va vinde?No problem,am loc in garaj.Accept test.Nu sunt interesat de schimb cu masini sau moto.Detalii 0764689200.Foto o sa pun detaliate la cere ca in telefon nu prea am.

Asigurare facuta ieri pe 6luni cu bm5 120 lei,Rar valabil pana pe 12 aprilie.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.