Mergi la conţinut

SMECHERI ?


blondu

Recommended Posts

Totusi sa nu uitam majoritatea celor care isi iau motor o fac pt a epata si a compensa lipsa de neuroni!!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Stimate Dl. Dudu, cred ca matale nu prea intelegi sensul cuvintelor in limba romana, cum draq sa epatezi ceva ce iti lipseste, adica, lipsa de neuroni....

Sau poate nu cunoasteti sensul substantivului neuron si a verbului a epata, "care este", asa ca, pentru a scurta interventia mea, pe aceasta tema, va sfatuiesc sa va evaluati mai atent cunostintele de limba romana innainte de a jigni pe "majoritatea celor care isi iau motor".

Va doresc toate cele bune,

Sorin

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Bravo tie Blondu. Sa o stapanesti sanatos.

Despre parerile altora:

Eu sunt incepator si vreau cat de curand sa imi iau o comunista. Toata lumea cand aude de motocicleta ma intreaba " Da ce ti-a venit? Asta e de fitze nu?"

Daca cineva isi cumpara un BMV seria x ca sa faca cu el 200 Km pe an ii spun toti "Felitari, excelenta masina". Daca isi cumpara a treia masina doar pentru el si nevasta "Felitari". Astea nu sunt fitze. Daca vreau sa imi cumpar o ruseasca de 300E - astea sunt fitze.

Oricum o sa ma simt excelent sa ma plimb cu rasnita mea chiar daca altii o sa spuna ca sunt fitze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

mai blondule educativa tema ai deschis, si destul de comentata ...acum eu te-am intrebat ceva inainte sa se piarda o parte dintre posturi ....ceilalti poate nu stiu ce am intrebart dar imi raspunzi si mie ? am vazut ca nu ai mai intrat de o luna pe site ....nu ma deranjez sa iti trimit un mail dar vreau sa mai discute lumea pe aici despre cum sa ne comportam in cazuri asemanatoare cu ce ai povestit tu ....asta seara am vazut pe bulevardul drumul taberei un nene care incerca sa mearga stand pe rezervor ...a reusit ....nu era circulatie prea multa ...

si tot pe drumul taberei vad si nu ii inteleg pe cei care merg cu viteza foarte mare in dreptul parcului ziua cand e plin de copii pe trotuar...poate sunt paranoic dar nu stii cum trece strada un pustiulica neatent sau un caine care alearga dupa un bat aruncat in strada ......o colega din scoala generala a murit pe tracerea de pietoni pentru ca doi se intreceau cu masinile (perioada cand pe aici se mai intrecea lumea si dupa cativa ani de pauza se pare ca reinvie spiritul ....). Pentru pasionati am mai vazut mini intreceri intre moghioros si tricodava, dar intre masini , si am vazut o cursa intre un pegeot306 si un motor de 250 cred ....si spre uimirea mea pegeot ul a plecat initail mai repede dar la jumatate nu a mai avut nici o sansa .....va spun asta nu pentru a imi strica somnul venid aici ci pentru a fi atenti ...sunt pentru viteza, desi e ilegal, pentru ca mai trebuie ca "oameni suntem" dar cu grija mare si in asa fel incat sa nu scandalizam opinia publica ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Dl. Dudu, cred ca matale nu prea intelegi sensul cuvintelor in limba romana, cum draq sa epatezi ceva ce iti lipseste, adica, lipsa de neuroni....

Sau poate nu cunoasteti sensul substantivului neuron si a verbului a epata, "care este", asa ca, pentru a scurta interventia mea, pe aceasta tema, va sfatuiesc sa va evaluati mai atent cunostintele de limba romana innainte de a jigni pe "majoritatea celor care isi iau motor".

Va doresc toate cele bune,

Sorin

<{POST_SNAPBACK}>

"Stimate dl." popasu, cu regrete va informez ca expresia respectiva este 100% corecta din punct de vedere sintactic si gramatical.

Si acuma sincer, nene, te simtisi cu musca pe caciula de te atacasi asa?

Apropos termenul corect e inainte si nu innainte. Asta asa, ca fapt divers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...