Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

bikeshop

vand Kawasaki Zx10R 2009

Recommended Posts

Kawasaki ZX-10R, prima inmatriculare 2009, 12000 km, pretul 8200 EUR.

Nu are rizome, baracude sau alte bling-uri, imi pare rau.

Are insa:
- Evacuare Akrapovic de la galerii (titan) pana la finala(titan/carbon), cu tot cu sondele lambda, exup si db-killer detasabil. Nu suna sa zornaie casca in cap, poate pentru unii nu e destul de zgomotoasa, dar e listata la Kawasaki pe site ca accesoriu pentru aceasta motocicleta.
- Parbriz fumuriu (se vede prin el) double-bubble Kawasaki; de asemenea accesoriu listat pe site.
- Tank pad si knee pads originale Kawasaki, la fel ca cele de mai sus.
- Suportul de numar este facut in Ro la comanda, astfel incat sa includa lumina de numar si semnalele originale. Am si piesele pentru a reveni la creanga originala daca se doreste.
- Crash pads facute tot la comanda, fara a gauri carenele. Sunt facute de mecanicul meu, sunt destul de solide pentru a tine la o cazatura usoara.
- Filtrul de aer sport, pus odata cu evacuarea (mi s-a parut o miscare logica), nu ca ar conta prea mult.
- Instalatie Bi-Xenon fabricatie U.S. de la theretrofitsource.com, kit-ul FX-R Stage III. Pentru cei ce nu stiu, Bi-Xenon inseamna ca ambele proiectoare stau aprinse pe faza scurta, ambele comuta instantaneu pe faza lunga datorita unui obturator legat la un solenoid. Becurile sunt Osram SVS D2S 4300K, daca este cineva interesat.

Pentru preintampina eventuale intrebari:
- Eu am eliminat stickerele Ninja de pe carenele laterale, precum si cele cu ZX-10R de pe codita. Am si poze din showroom in care se vad, asta a fost ideea mea de personalizare. Se gasesc destule alte motociclete la vanzare care au si acestea. Vopseaua este originala, ba chiar intr-o stare exceptionala.
- Nu sunt disperat sa o vand, din contra. Daca pretul vi se pare mare, din nou, sunt destule alte oferte, poate mai bune decat a mea. Drept urmare va rog cat de politicos pot eu, haideti sa evitam discutiile fara legatura cu subiectul in cauza.
- Singurul schimb la care as fi poate dispus este cu Fireblade 2012+, eu punand diferenta. Dar si aici depinde de starea motocicletei, vanzator, etc. Orice altceva exclus, va rog nu insistati.
- Se poate face proba cu banul jos inainte.
- Evident ca este la zi cu toate consumabilele, lichide, anvelope, etc. Nu cred ca are rost sa intru in detalii aici, nu sunt vreun temerar sa tai costuri de rahat.
- Motocicleta sta numai in subteran, atat la munca, cat si acasa.
- Pretul se negociaza doar daca gasiti defecte sau kilometri vor varia foarte mult fata de ce am scris acum.

Acestea fiind zise, pana in toamna cel putin asta este agregatul, asta este pretul. 

Cateva poze aici, mai multe pe bikeshop, mult mai multe la cerere.

Drumuri bune!
Attached Thumbnails
  • post-62164-0-68129600-1399564881_thumb.j
  • post-62164-0-71533900-1399564919_thumb.j
  • post-62164-0-76978500-1399564945_thumb.j
  • post-62164-0-17888300-1399564962_thumb.j
  • post-62164-0-83386300-1399564992_thumb.j
  • post-62164-0-69932600-1399565017_thumb.j

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.