Mergi la conţinut

Propunere Imbunatatire Emblema


Dan @ Popescu

Recommended Posts

@Doru 

Eu prin votul asta vroiam doar sa vad daca lumea e dispusa sa schimbe actuala sigla cu una mai buna.Si nu neaparat cu sigla propusa de mine.Pentru ca daca 20 de oameni ar spune -nu domne ,poti sa vii cu o sigla desenata de insusi Leonardo Davinci ca noi tot pe asta o vrem-atunci nu ar avea rost sa investesc niste bani pentru crearea altei sigle .

-Lumea nu apreciaza ca sunt dispus sa platesc din banii mei pentru ca sa avem o sigla creata de un profesionist.

-Lumea incearca sa imi bage pumnul in gura ca sa tac si sa nu propun asa ceva desi a propune ceva este perfect statutar iar eu nu incalc statutul propunand ceva.

-Lumea nu intelege ca daca supui ceva la vot si nu trece,atunci nu se aplica iar daca trece inseamna ca e vointa majoritatii si se aplica.

-Lumea a uitat ca de bannerul cu care se pozeaza mandrii an de an eu am fost cu ideea, eu m-am ocupat de rezolvarea ei stand pe telefoane si pe email cu graficianul pana la forma finala.

-Lumea uita ca la fiecare petrecere in loc sa beau si sa dansez stau cu camera video in mana sa nu ratez vreun moment interesant ca apoi sa petrec o saptamana la editarea filmului ,si asta ca sa vada potentialii viitori membrii ce frumos e la noi si astfel sa creasca numarul membrilor sau al simpatizantilor.

-Lumea ma tine minte ca recalcitrant uitand ca nu m-am certat cu dusmanii pentru mine ci pentru ei sau pentru Club.Acum nu mai stie nimeni de ce am fost recalcitrant si folosesc asta impotriva mea.

 

Nu stiu cu ce gresesc ca sunt un membru activ din toate punctele de vedere si nu ma multumesc doar sa fiu unul care a intrat in clubul asta doar ca sa aiba cu cine bea la diverse ocazii.

 

Mi se spune sa tac, uite ca nu o sa tac si o sa ma lupt pana in panzele albe pentru ca acest Club sa fie bine reprezentat si promovat.

 

Repet ,vreau doar sa stiu daca vreti sa schimbam sigla.Nu trebuie sa fie cea propusa de mine.Putem sa supunem la vot mai multe modele.Puteti veni fiecare cu varianta voastra ca e timp déstul pana la anul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu prin votul asta vroiam doar sa vad daca lumea e dispusa sa schimbe actuala sigla cu una mai buna.Si nu neaparat cu sigla propusa de mine.Pentru ca daca 20 de oameni ar spune -nu domne ,poti sa vii cu o sigla desenata de insusi Leonardo Davinci ca noi tot pe asta o vrem-atunci nu ar avea rost sa investesc niste bani pentru crearea altei sigle .

-Lumea nu apreciaza ca sunt dispus sa platesc din banii mei pentru ca sa avem o sigla creata de un profesionist.

-Lumea incearca sa imi bage pumnul in gura ca sa tac si sa nu propun asa ceva desi a propune ceva este perfect statutar iar eu nu incalc statutul propunand ceva.

-Lumea nu intelege ca daca supui ceva la vot si nu trece,atunci nu se aplica iar daca trece inseamna ca e vointa majoritatii si se aplica.

-Lumea a uitat ca de bannerul cu care se pozeaza mandrii an de an eu am fost cu ideea, eu m-am ocupat de rezolvarea ei stand pe telefoane si pe email cu graficianul pana la forma finala.

-Lumea uita ca la fiecare petrecere in loc sa beau si sa dansez stau cu camera video in mana sa nu ratez vreun moment interesant ca apoi sa petrec o saptamana la editarea filmului ,si asta ca sa vada potentialii viitori membrii ce frumos e la noi si astfel sa creasca numarul membrilor sau al simpatizantilor.

-Lumea ma tine minte ca recalcitrant uitand ca nu m-am certat cu dusmanii pentru mine ci pentru ei sau pentru Club.Acum nu mai stie nimeni de ce am fost recalcitrant si folosesc asta impotriva mea.

 

Nu stiu cu ce gresesc ca sunt un membru activ din toate punctele de vedere si nu ma multumesc doar sa fiu unul care a intrat in clubul asta doar ca sa aiba cu cine bea la diverse ocazii.

 

Mi se spune sa tac, uite ca nu o sa tac si o sa ma lupt pana in panzele albe pentru ca acest Club sa fie bine reprezentat si promovat.

 

Repet ,vreau doar sa stiu daca vreti sa schimbam sigla.Nu trebuie sa fie cea propusa de mine.Putem sa supunem la vot mai multe modele.Puteti veni fiecare cu varianta voastra ca e timp déstul pana la anul.

 

Eu te inteleg pentru ca si eu sunt un entuziast. Dar sincer sa fiu, sunt putini spre deloc cei pentru care merita sa faci ceva.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 Parti din discutie apar in privat si parti in public!? Cu rabdare si tutun se pot rezolva toate cele, fara jigniri mascate, fara reprosuri...Eu cred ca lumea s-a simtit bine si cu actuala sigla pe spate. Nu e chiar urata chiar de o avea si neajunsurile ei. Nimic nu e perfect. Eu cred ca acest club ar trebui sa fie mai implicat in imbunatatirea conditiilor de trafic, sa aduca un aport la siguranta lui, in primul rand. Ar trebui sa iasa in fata prin mesaje si actiuni sa promoveze cumva motociclismul...sa se faca cunoscut. Pe aceste subiecte inteleg discutii fierbinti.

Spre asa ceva ar trebui canalizate energiile motoveteranilor. Ar trebui sa atraga motociclisti din alte tari, veterani moto, prin organizarea unei intalniri anuale. Sa oganizeze intalniri cu acei veterani. Nu va pierdeti in discutii contradictorii si inutile. Lasati orgoliile si nu raspundeti la provocari, fiti modesti. Multi va vor dezbinati! Unii pandesc orice greseala, sa va improste cu noroi. Clubul merge inainte de ani de zile, cu bune, cu rele...chiar daca nu are cine stie ce realizari decat intalnirea anuala si cateva sprituri prietenesti. S-a creat o coeziune, s-au strans ceva oameni, e timpul de a face ceva creativ nu discutii sterile. Daca am suparat pe cineva prin interventia mea, imi cer scuze, dar mi-as dori o evolutie a acestui club de care ma simt legat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane nu spune nimeni sa taci ci sa facem o treaba bine facuta si gandita! 

Au spus vreo 2-3, dar oricum vad un dezinteres mare din partea celor care scriu pe aici in privinta votarii .Din 30 de persoane cu conturi aici doar 13 au catadicsit sa voteze.Ma asteptam la asta.Interesul creste si se voteaza doar daca se propune vreo locatie anuala sau o noua carciuma.Mai ma uit pe aici o saptamana.Daca nu se voteaza (chiar si impotriva) inseamna ca nu are rost sa mai pun suflet in clubul asta pentru ca pe nimeni nu intereseaza de nimic.O sa ma rezum doar a face figuratie in Club  cum face majoritatea.Si nu o sa mai votez cand se va cere sa votam ceva.O sa particip la dicutiile care privesc doar plimbarile cu grupul din Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propunerea mea......nu sariti prea tare cu gura ca e doar prima mana....mai e destul de lucru la ea......nu va fi craniu si o figura de om, jos va fi tricolorul....etc....astept comentarii. Am incercat (sau ma rog, incerc) sa nu mai dau nici o posibilitate de discutii legate de motorul expus, este doar o casca de tip vechi cu ochelarii respectivi si pistoanele valabile la toate tipurile de motor (exceptie reactia care nu are pistoane)

 

 

 

 

ajutoooor... nu stiu sa pun ceea la ce lucrez !!!!!....Dane vreau indicatii !!!!


post-195-0-01879800-1402314541.jpg

 

 

 

sper ca poza facuta cu telefonul se vede !

Untitled-1.cdr

Untitled-1.cdr

Editat de Toni
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 Se va discuta mult pe tema siglei.

In afara de : -CLUBUL MOTOVETERANILOR;

                    -ROMANIA

                    -TRICOLOR, cu care suntem toti de acord, vor fi o sumedenie de idei.... si discutii.

Oare daca am incerca sa ii impacam pe toti , facand acea sigla doar cu elemente reprezentative moto , nu am ajunge mai usor la un consens ?

Fara anume tip de moto, barba, casca...etc, doar elemente de tip :pistoane, roti,ghidon, stilizate cumva.

 

scuze lui @Gabi's, nu am putut vedea ideile tale , poate ma suprapun cu ce ai incercat .

 

@endurizatu' : dezinteres...nu, doar ca nu am timp cum as' vrea !

 

Bucurestiul e un nucleu, iar discutiile voastre fata in fata, fara "taste" e mai constrictiv decat al celorlalti din tara.

Din AB m-am gasit ( de fapt m-a gasit @Ivan ) doar eu... am cativa prieteni care se incadreaza in cerintele clubului, dar nu vor nici o asociere , doar timp si benzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gabi's ti-am editat un pic imaginea postata de tine ca sa se vada mai bine si sa fie in pozitia corecta. Sper ca nu te deranjeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gabi's- bravo

@dantudor-parintii nevestei mele sunt din Alba,am prieteni acolo,cunosc si 2-3 motociclisti (nu sunt veterani) asa ca nu esti singur.Poate ne vedem cand trec prin orasul vostru.

 

Referitor la votarea noii sigle care se va intampla la intalnirea din 2015 am o propunere.Sa se procedeze ca la alegerile prezidentiale. Daca sunt 3-4 sigle in concurs si niciuna nu a obtinut jumatate plus unu dintre voturi sa se treaca in turul doi cu primele doua clasate.Astfel evitam situatia de la Moeciu in care varianta castigatoare a obtinut 13 voturi din 50 de votanti si a castigat la doar la un vot distanta desi 37 de persoane au votat altceva,deci impotriva ei.

 

 

2. vot prin ridicarea mainilor;
clasament:
- varianta 2 = 13 voturi
- varianta 7 = 12 voturi
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept in continuare comentari...mai lucrez la ea sau abandonez ?

 

Daca nu costa bani sa lucrezi eu zic sa lucrezi.Eu nu mai am Corel sa lucrez fara bani si s-ar putea sa platesc un grafician daca vad ca exista sustinere.

Ideea e ca la sedinta de la anu' putem supune la vot ce o sa muncim pana atunci.Oricum mai e timp destul, probabil pe la iarna o sa postam creatiile.Daca o sa fie mai mult de doua, a mea si a ta cu atat mai bine.Ca sa fie toata lumea multumita eu zic sa introducem pe lista de vot si emblema actuala ca sa o poata vota cei care vor sa o pastreze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre nea Costica da ce te-ai sucit bre.Pana acu ma boscorodeai ca vreau sa schimb emblema da' daca o schimba Gabi atunci nu e problema nu-i asa? Uite asa aflu si eu cu ce oameni stau de vorba pe forum.Pana la urma vad ca nu conteaza daca e o idee buna.Conteaza cine o propune. :puke:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti spun pentru ultima data ca ai inteles gresit.Nu schimbarea era o problema(desi am unele dubii ca va iesi mai bine)ci modul in care s-a facutSunt in lume firme grele care stau de sute de ani cu o emblema oarecare si totusi au evoluat.Am vazut ca m-ai perceput ca dusman dar nu este asa.Pur si simplu mi-am spus o parere dar tu cind nu ai argumente solide sa raspunzi te repezi ca ginsacul la bazon.Sint convins ca pina la urma ne vom explica pozitia si va fi ok.Continui sa cred ca si noua emblema va crea discutii si ca nu era momentul acum pentru asta.Deja in cadrul clubului s-au creat animozitati iar unii vor sa renunte(vezi Ducu)Iti reamintesc ca noi oltenii din respect nu am votat emblema lui Gabi asa ca ai mai putea adauga niste procente la rezultatul de atunci.Sa ne vedem sanatosi

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...