Mergi la conţinut

figuranti?


cbr-ica

Recommended Posts

Pe vremea cind conduceam o motocicleta comunista (mai intai minsk si dupa aia ij) nu am simtit o aversiune a posesorilor de japoneze (sau harley sau triumph sau etc...desi nu erau asa multe d-astea) fata de noi, astia saracutzi care nu ne permiteam mai mult. Dupa ce am trecut la japoneza am auzit voci care spuneau ca suntem exclusivisti si nu ii bagam in seama pe posesorii de comuniste. Ce credeti despre asta? Exista desconsideratia asta fata de comuniste? Eu unul apreciez pe cei care isi iau ij sau nipru fara comentarii. Daca nu merg cu ei la drum e din cauza ca nu ne potrivim la viteza de croaziera si etc si nu din cauza ca ii desconsider. Si eu am plecat de acolo. De curind Axa cu Scame si-a luat Moto Guzzi de teren. Super cool. El acum n-o sa mai umble cu tovarasii lui? Ce parere aveti despre conflictul asta?

R.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca figuranti sunt acei motociclisti care au mancat cacat cand ereu mici .l-a facut masa direct pe japoneza si nu pe orice ci pe dalea de 150cp.Mai sunt si ceilalti care s-au imbogatit peste noapte si vor sa fie smecheri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca figuranti sunt acei motociclisti care au mancat cacat cand ereu mici .l-a facut masa direct pe japoneza si nu pe orice ci pe dalea de 150cp.Mai sunt si ceilalti care s-au imbogatit peste noapte si vor sa fie smecheri.

subscriu...apropo,bati undeva cu anuntul asta..?..l-ai vazut pe Coxanu mai sus si.. :o:D:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba la mine s-a kemat talent treaba cu r1 ma, la nitesacu care nu stie cum e pe asa ceva s-ar numi partzuri.... ;)  :lol:

Primul vehicul motorizat pe 2 roti l-am primit la varsta de 6 ani(mini mobra).Pe atunci tu incercai sa-ti faci loc in planurile de viitor ale parintilor. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu n-am avut niciodata comunista pentru ca in '94 cind am prins gustul celor doua am considerat ca mai bine fac eforturi decit compromisuri , asa ca in '96 desi eram student am reusit sa cumpar(cu imprumuturi si tras mita de coada) un kawasaki gpz de 550 al carui proprietar umblase in carburatoare si nemaistiind sa-l regleze la vindut la vremea respectiva destul de ieftin. parerea mea e figurantii au aparut la un momet dat odata cu mediatizarea mai activa a fenomenului moto si dupa parerea mea sit o gramada . pe de alta parte nu toti cei de bani gata sint figuranti si am un exemplu in jurul meu . insa sint multi mai nou care isi iau motoare dupa look si se uita sa scie cit mai mult pe bord (daca nu e electronic)peste 300 daca e posibil .

cit depre domnul coxanelu sigur trebuie sa fie campionul mondial al motociclistilor la tastatura cum am mai spus da' tare sint curios sa-l vad pe sosea , e putin probabil si cred ca mai sint si altii de aceeasi parere sa fi putut invata cu un R1 sa se dea bine in adevaratul sens al cuvintului .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul vehicul motorizat pe 2 roti l-am primit la varsta de 6 ani(mini mobra).Pe atunci tu incercai sa-ti faci loc in planurile de viitor ale parintilor. ;)

imi cer scuze ptr ca sint mult mai tanar ca tine :D:lol: , deci de mic ai fost un rasfatat si tinut in carca.....la ce varsta ai avut voie sa mergi singur fara carut? B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul salut pe toata lumea pe strada, indiferent de ce au sub ei...scutere, comuniste, egal....pe de alta parte recunosc ca daca nu as fi avut banii ptr o motoreta buna nu imi luam una comunista  ;)

subscriu si nu e vorba de figuri e vorba de senzatie,de sentimentul acceleratiei,mersul pe o roata,echilibrur toate trick-urile care te fac sa simti ca ai tu controlu(degeaba te dai in carusel daca nu iei tu viraje si accelereaza mereu la fel)...mi-am facut o parere despre choppere dupa ce am mers cu un virago(nu e departe de comuniste,doar ca merge foarte bine :D ),...mai bine merg cu o decapotabila ca tot aia este ...daca nu am speed -_-

ULTIMATE RIDE...un jet fighter(singurul care ar putea bate motorul la senzatiile de gen)

post-29-1086426007_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mie imi plac vitezanele, dar iubesc motociclismul si cum nu-mi pot permite o vitezana ma multumesc si cu o comunista.

eu ii apreciez si ii respect pe toti cei ce au motociclismul ca pasiune, indiferent daca au sau nu motor si indiferent de ce motor au

...restul.. :angry::angry::angry::angry: fitze !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu si nu e vorba de figuri e vorba de senzatie,de sentimentul acceleratiei,mersul pe o roata,echilibrur toate trick-urile care te fac sa simti ca ai tu controlu(degeaba te dai in carusel daca nu iei tu viraje si accelereaza mereu la fel)...mi-am facut o parere despre choppere dupa ce am mers cu un virago(nu e departe de comuniste,doar ca merge foarte bine :D ),...mai bine merg cu o decapotabila ca tot aia este ...daca nu am speed  -_-

ULTIMATE RIDE...un jet fighter(singurul care ar putea bate motorul la senzatiile de gen)

ce stii tu despre toate astea?

tu sau oricare alt limbist din asta de il depaseam cu cezeul prin unirii ca deabia se tineau pe motoarele de 100+ CP?

ia sa nu mai vorbeasca despre senzatii si viraje decat aia care chiar stiu ce e aia

cati "chilometri" consecutivi ai facut tu fara sa scazi sub 100 km/h?

iar in ceea ce priveste faza japoneza-comunista ... eu am trecut prin amundoua si clar e mai misto pe japoneza dar senzatiile nu difera chiar asa de mult .. doar in acceleratie

(ma refer la motociclete echivalente nu faceti comparatie intre nipru si R1)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene te-ai maritat si te simti barbat?

TE ASTEPT SA MA FACI LIMBIST LIVE(mi-e rusine mie de rusinea ta ca poate ne-am mai vazut la arc si acum jignesti ca un birjar),vad ca pe internet...n-ai restrictii!!!

Ai mai multe impresii in cap decat aia cu 100+CP care ii faceai tu pentru ca erai si tu un mic rossi pe un cz...

Mi-am dat cu parerea acolo citeste in kakat sa te bata cu toti ochii lesinatule ca vorbesc de ce vreau io nu tre sa vii tu sa-mi dai mie lectii online daca esti atat de frustrat next time poti trimite un private message sa spui ce nu-ti convine!!!

Sa-i faci pe altii limbisti atunci cand vei fi tu in stare sa faci un powerslide pe curba la suta aia de "chilometrii" pe care o tot invoci,atat de util incat sa te scoata din cacat atunci cand trebuie... <_<<_<

Si da iau si curbe si sa ma pihs pe cz-ul tau ca mi-ai stricat seara :angry:

am respect pt orice calaret (mai putin pt. tine acum) de orice gen de motocicleta si salut si un scuter pe strada..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti spun eu de la ce vin frustraile jokerului ezrider--a avut o bomba comunista si acu si-a tras mare fitza de motoreta yama rd350 cu care a sperat ca va face senzatie, ete ca nu a fost asa si ce a zis omu?! decat sa ma fac de cacao cu vekitura asta mai bine ma dau cu fosta mea gasca poate poate ma reprimesc aia....intrebarea mea acum catre tine eXrider, de unde sti TU ceva despre asemenea senzatii??? sa nu spui ca iti da voie sefu/idolu tau de la motolife voie sa mergi cu vreo motoreta mai tare de 65cp?! :lol: , dar oricum, persevereaza in antrenamentele tale de curling si poate intr=o zi o sa ai si tu revista ta :wub::lol:

PS: de astazi ptr mine esti una dintre "tintele" forumurilor, bashina virtuala ce esti :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: acu eu nu ii bag pe toti intr-o oala dar sigur invidia aceasta fata de noi, cei alesi  :lol: , exista clar  ;)

Cam care crezi ca va mai fi invidia daca ai sa conduci la fel cum vorbesti si ai sa apari la accidente? Cei ca tine sigur nu sunt "alesi" ci doar "se cred" alesi..... faceti de ras motociclimul si tot ce inseamna el de fapt.....

Cat despre limbajul tau.........sincer........ar trebui sa ti-l masori....

Sunt tare curioasa sa vad daca si mie ai sa-mi raspunzi la fel....

Si daca tot iti place sa dai nume. si sa imparti comlimente in stanga si in dreapta....ca asa crezi tu ca arati ca esti motociclist ( ma intreb daca si tu esti vreunul din aia care se deau de 6 ori pe zi pe la Romana- Victoriei doar de parada si apoi vin sa spuna cat de mult s-au plimbat ei cu motorul....) ..... te intreb daca tu ai renunta la FITZELE de motor pe care le ai doar ca sa ii fie cat mai bine familiei si copilului tau si ti-ai lua in locul acelei motocilete pe care tu te crezi "ales" o comunista...?

Ai face asta? Asta inseamna sa fii motociclist , sa fii in stare sa mergi pe orice motocicleta si tot sa gasesti ceva care sa te bucure..... ASA ce EU iti zic ca TU nu esti si nu vei fi niciodata MOTOCICLIST....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tie iti raspund in urmatorul fel: FLIT :D

PS: cred ca poti mai mult ( ma refer la ezrider) :lol:

daca tu crezi ca eu ma cred cu adevarat vreun "ales" inseamna ca tu si pseudo-sotul tau aveti probleme si ar trebui sa va duceti la o terapie :lol:B) , cateva sedinte la MISA nu v-ar strica

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D vor bre, dar nu prea poate ei :D , ba, s-a luat de dogg care mi-a sarit si mie in aparare de cateva ori, vrei sa il las pe om la greu? :lol: oricum, la ce arsenal intelectual inmultit cu zero afiseaza "dusmanii" nostri din aceasta partida se pare ca ne adaugam inca o victorie :wub:B)
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tie iti raspund in urmatorul fel: FLIT  :D

PS: cred ca poti mai mult ( ma refer la ezrider)  :lol:

daca tu crezi ca eu ma cred cu adevarat vreun "ales" inseamna ca tu si pseudo-sotul tau aveti probleme si ar trebui sa va duceti la o terapie  :lol:  B) , cateva sedinte la MISA nu v-ar strica

FUCK YOU ...E DE AJUNS PENTRU TINE? DESTUL DE CLAR?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare sincer rau ca am deschis aceasta discutie

imi cer scuze fata de dogg daca am gresit ... desi ... @dogg te cam bagi in niste discutii in care ... any way imi cer scuze

accept consecintele decise de moderatorii forumului pt vina de a fi fost cauza acestei balacareli

cat despre coxanelu' ... te asigur ca nu prea ma intereseaza cum ai ajuns tu in posesia motoretei pe care o ai ... iar despre faptul ca as linge pe cineva in cur ... eu zic sa te mai gandesti

acolo unde lucrez am ajuns sunt pt ca merit mai mult de cat altii iar daca muncesc la acea revista nu o fac pt a ma urca pe motocicletele altora fiind multumit de motocicleta mea

o fac pentru ca pe vremea cand doar visam la o motocicleta si citeam date tehnice in reviste scrise in limbi pe care nu le intelegeam (maghiara, italiana, suedeza) as fi dat o mana si un picior pentru o revista in limba romana

de-ai sti tu cate proiecte de motociclete construibile am facut si ca mi-am pierdut niste ani in facultate doar pentru a intelege mai bine ce inseamna o motocicleta ...

iar acum lucrez cam 10 ore pe un salariu care nu imiu asigura nici macar minima existenta pentru a va oferi o revista moto pe care incerc (alaturi de o mana de oameni) sa o fac din ce in ce mai buna

iar despre starea psihica a mea si a neveste-mii ... none of your fucking bussines

in ceea ce priveste alegerea pe care am facut-o (ma refer aici la persoana de langa mine) te asigur ca ... nu ai de ce sa ma compatimesti ... oricum nu stiu daca ai putea vreodata sa apreciezi o femeie mai mult decat un paintjob la frumoasa ta motoreta

iar de vanat pe forumuri ... it's your bussines

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...