Mergi la conţinut

Probleme Cu Politia!help! :( ...


Gabi2

Recommended Posts

Salut!in urma cu o luna-2 miam cumparat un moped defect cu bani putini,fiind pasionat de motoare,am reparat mopedul si nici bine nam iesit de pe poarta ca ma si oprit politia,am fost la sectie si mi-a facut dosar penal(sau ce-o fi ala...) ,in acel moment nu purtam casca,vesta si scuterul nu era inmatriculat,am zis ca-l inmatriculez dupa cel repar.eu am iesit putin sai fac rodajul.cei de la sectie miau confiscat scuterul si au zis ca nu mil da pana nu imi incheie dosarul.stie cineva cat dureaza disarul asta?sau daca politia are dreptul sami confiste scuterul,poate asteapta mita si nu stiu eu....mai pot da de permis daca am dosar penal?am 16 ani si e prima data cand intru in sectie! si locuiesc in comuna

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, au dretul sa confiste bunurile folosite la savarsirea unei infractiuni - conducere a unui ,,vehicul" neinmatriculat pe drumurile publice...dosarul penal dureaza pana la incheierea cercetari penale, apoi daca nu iti da neinceperea urmariri penale e posibil sa ajungi la judecata... e pozibil sa iti aplice ca si pedeapsa complementara interzicerea unor drepturi pe o perioada determinata..deci sa nu mai poti face permisul o vreme....e destul de groasa, te sfatuiesc sa-ti iei un avocat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai apucat să mergi cu el pe o distanță mare.

Pentru că ești minor, fără alte probleme cu legea (presupun), vei scăpa cu cel mult o amendă penală.

Pe viitor, să știi că sunt două infracțiuni: 1 să conduci un vehicul neînmatriculat și 2 fără permis.

Dacă nu vă aveți bine (tu sau părinții tăi) cu nenea polițistul, ți-a copt-o.

Ferește-te de probleme!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...