Mergi la conţinut

Dnepr comunist,customizat,lucrat manual.


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Salutare Alex! :jump:

Salutare forumisti!

Super-fain motoru' tau..si clar ca e unic! Multi incearca sa-si mai modifice una alta da' putini reusesc sa scoata ceva original..trebuie talent enorm, munca multa, rabdare..si mai mult decat orice: pasiune! :throb:

Ce n-as da sa am talentul tau..da'n-am ce face si ma multumesc ca-s pe aproape..si data te bat mult la cap si am noroc, poate pana in primavara ma "costumizezi" si pe mine.. :yahoo:

Si cum tocmai iti incepi business-ul te recomand cu toata increderea celor care vor sa-si faca motoare sau masini dupa sufletu' lor! :thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Salut...marfa mobra...am intrat pe site-ul tau dar acolo sunt poze numai cu partea artistica

N-ai poze si din faza de constructie,atunci cand i-ai adus modificarile mecanice?

De ex. am vazut ca ai schimbat pozitia cardanului,l-ai pus mai in exterior

Banuiesc ca ai facut asta cu ajutorul a 2 pinioane si un lant

Daca asa e,lumineaza-ne si pe noi bre cum se face manevra asta

Cum se fixeaza pinioanele(mai ales ala din exterior) cati dinti au?

Daca ai timp si chef pune si tu ceva poze sau macar eSplicatii la niste oameni necajiti de p-acilea!!

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 8 months later...
Salut...marfa mobra...am intrat pe site-ul tau dar acolo sunt poze numai cu partea artistica

N-ai poze si din faza de constructie,atunci cand i-ai adus modificarile mecanice?

De ex. am vazut ca ai schimbat pozitia cardanului,l-ai pus mai in exterior

Banuiesc ca ai facut asta cu ajutorul a 2 pinioane si un lant

Daca asa e,lumineaza-ne si pe noi bre cum se face manevra asta

Cum se fixeaza pinioanele(mai ales ala din exterior) cati dinti au?

Daca ai timp si chef pune si tu ceva poze sau macar eSplicatii la niste oameni necajiti de p-acilea!!

Merci

raportul de transmisie este (presupun ca omul nu a vrut sa faca demultiplicare sau multiplicare) 1:1 . deci pot sa aiba oricati dinti dar mai multi de 13 sau 14 (asta e minimul de dinti pentru o roata dintata cu un randament bun). eu as folosi 2 pinioane de atac, sau de la un lant de distributie, oricum ceva cat mai mic.

se face o talpa pe care sunt prinse doua lacasuri o "intrare" este iesirea din cutia de viteze care angreneaza un pinion, iesirea este cardanul prins pe celalat pinion.

sper ca nu imi amintesc gresit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...