Mergi la conţinut

Piese Second Hand


kurti

Recommended Posts

Nu as dori sä fiu din nou inteles gresit, dar m-am gindit sä ajut pe toti motociclistii care au nevoie de piese second hand.

Avind in vedere cä stim cu totii cit de scump sunt piesele de motocicletä, acest lucru se stie si in D. Mai greu este sä le gasesti second hand pentru cä i-ti trebuie foarte mult timp cotrobäind prin internet. Un Daeler destept s-a gindit cä ar trebui sä ne asezäm la masa si sä discutäm de Intranet, lucru care l-am si fäcut si care functioneazä. Sistemul este pe cit de simplu pe atit de destept: toti care suntem membrii, ne publicäm toate piesele pe care le avem si calculatorul trimite la fiecare , care cautä o anumitä piesä , un mesaj unde se aflä piesa in ce stare este si cit costä.

Eu m-am gindit cä ,dacä cautä cineva din RO o piesä anume, sä-mi trimeatä un mail si eu o public in intranet, in momentul in care un dealer are piesa, i-mi trimite un mail cu toate detaliile si eu vä pot spune unde o gäsiti si la ce pret. Cei care doresc sä le cumpär eu piesa, trebue sä-mi scrie un mail si atunci incerc sä o cumpär si sä o trimit in RO.

In speranta cä pot sä contribui si eu cu ceva bun astept comentariile voastre.

Kurt Kraus

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...