Mergi la conţinut

Centru Spa Pentru Motoveterani


Spirit of Motions

Recommended Posts

Pentru ca tot a venit timpul rece, iar cu moto e mai dificil de mers, am obtinut pt motoveterani si insotitorii acestora un tarif, cred eu, super fain pt intrarea si folosirea tuturor facilitatilor din centrul spa militari rezidence! (nu se include masajul, baia turceasca ).

piscina, sauna uscata si umeda, aparatele pt muschi :), fitness, salina etc .

 

http://www.clubspamilitari.ro/

 

tariful este:

5 lei/ ora pana in ora 15.00 

10 lei / ora dupa ora 15.00

 

deci, fara carduri de membru, abonamente sau alte prostii, se plateste direct la receptie cate ore se sta in centrul spa!

singura restrictie este ca nu se poate merge individual ci numai in grup de min 8 persoane!

 

personal consider ca sambata sau duminica dimineatza (cand nu se merge la biserica :) ) profitand si de tariful de 5 lei /ora ar fi cel mai indicat pt relaxare! sau orice alta zi ...

toate cele bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine dar fara piscina e trist.

dane nu ai inteles!

oferta obtinuta include tot pachetul (aceleeasi drepturi de acces ca si un membru cu card planium): piscina semiolimpica, jacuzzi, sauna uscat si umeda, salina, camera relaxare cu aerosoli, sala de forta, biciclete&banda etc. 

nu este inclus in oferta ceea ce tine de interactiunea cu personalul centrului spa: maseur, baia turceasca, trainneri de tot felul (spinning, zumba, taekwondo, dans etc) care daca se doresc se vor plati separat!

 

pentru a va edifica intrati pe:

 

http://www.clubspamilitari.ro/

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cătăline, este bine sa schimbi titlul topicului din "Centru SPA pentru Motoveterani" in Centru SPA pentru Motociclisti.

Negocierile pentru evenimente, intalniri, facilitati de genul SPA sau altele se fac de catre membrii plini ai clubului sau de simpatizantii activi, mandatați de majoritate.

Din cate stim cu totii tu te-ai cerut afara. Nu crezi ca trebuia sa ne intrebi daca suntem de acord sa negociezi in numele nostru??

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca s-a negociat nimic , cu atat mai mult in numele motoveteranilor ! Din exterior, eu am vazut-o doar ca o propunere pentru oricine ar fi amator de servicii spa. Craciun fericit !

Daca citesti prima postare spune ca "am obtinut...." Deci a fost o discutie/negociere ne mandatata si in numele nostru.

Daca vrea sa faca ceva in numele tuturor motociclistilor este ok. Asa ca mai bine schimba numele topicului

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca a facut un lucru bun.Nu cred ca cei de la SPA or sa ne ceara legitimatia de membru al clubului.Nici macar nu o sa ceara permisul sa vada daca suntem motociclisti.Oamenii probabil ofera reduceri pentru tot ce inseamna grup de minim 8 persoane.Asa ca urecherea lui Catalin nu e ok.

Oamenii care au initiativa trebuie incurajati ,nu haituiti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu a avut initiativa cand sa cerut afara ??? poate sa negocieze orice dar nu in numele clubului.

 

Corect. Cand l-a facut Bunu de capul lui membru de onoare pe Old Bloke de m-am oparit eu nu a zis nimeni nimic. Acum daca Catalin le-a aruncat la aia o vorba ca vin niste bosorogi la Spa trebuia sa nu foloseasca cuvantul motoveterani in propozitie ca e blasfemie. Daca obtinea reducere la bautura pentru motoveterani cred ca nu-l critica nimeni. 

Craciun Fericit tuturor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rugaminte: mergeti oricare dintre voi la receptia spa-ului, in grup de cati doriti si va rog comunicati aici ce ati aflat si cum ati intrat in spa, fara sa folositi cuvintele catalin si motoveterani! vorbim dupa aceea!

si fraza care incepe primul post cu : "AM OBTINUT..." este CORECTA! clubul spa nu ofera nicio reducere de grup!

incepeam sa ma indoiesc de hotararea mea de iesi din club dar se pare ca am fost inspirat cum am procedat!

in loc sa ne bucuram de orice oportunitate care ni se ofera, faceti praf totul!

oricum e clar ca orice propunere oricat de benefica si avantajoasa ar fi membrilor clubului, daca nu vine din parte illuminati-lor sau celor din jurul nucleului, e sortita esecului!

asta trebuie sa-mi fie invatatura de minte si sa nu mai fiu bou sa cred ca exista democratie undeva sau candva! mea culpa!

sarbatori fericite!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Cand l-a facut Bunu de capul lui membru de onoare pe Old Bloke de m-am oparit eu nu a zis nimeni nimic. Acum daca Catalin le-a aruncat la aia o vorba ca vin niste bosorogi la Spa trebuia sa nu foloseasca cuvantul motoveterani in propozitie ca e blasfemie. Daca obtinea reducere la bautura pentru motoveterani cred ca nu-l critica nimeni. 

Craciun Fericit tuturor !

Exista o diferenta.

Majora , zic eu.

Bunu era membru al Clubului , Catalin nu.

 

rugaminte: mergeti oricare dintre voi la receptia spa-ului, in grup de cati doriti si va rog comunicati aici ce ati aflat si cum ati intrat in spa, fara sa folositi cuvintele catalin si motoveterani! vorbim dupa aceea!

si fraza care incepe primul post cu : "AM OBTINUT..." este CORECTA! clubul spa nu ofera nicio reducere de grup!

incepeam sa ma indoiesc de hotararea mea de iesi din club dar se pare ca am fost inspirat cum am procedat!

in loc sa ne bucuram de orice oportunitate care ni se ofera, faceti praf totul!

oricum e clar ca orice propunere oricat de benefica si avantajoasa ar fi membrilor clubului, daca nu vine din parte illuminati-lor sau celor din jurul nucleului, e sortita esecului!

asta trebuie sa-mi fie invatatura de minte si sa nu mai fiu bou sa cred ca exista democratie undeva sau candva! mea culpa!

sarbatori fericite!

Ceea ce ai facut tu este ok, doar ca nu te-a mandatat nimeni sa vorbesti in numele Clubului , sau sa incerci sa obtii ceva pentru membrii Clubului.

Daca imi aduc bine aminte, ne-ai balacarit in fel si chip.

Asadar , nu vad de ce"in loc sa ne bucuram de orice oportunitate care ni se ofera, faceti praf totul".

Ai folosit verbul la un timp gresit, nu ni se ofera nimic.Nu suntem in aceeasi "barca".

Tu te-ai cerut debarcat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rugaminte: mergeti oricare dintre voi la receptia spa-ului, in grup de cati doriti si va rog comunicati aici ce ati aflat si cum ati intrat in spa, fara sa folositi cuvintele catalin si motoveterani! vorbim dupa aceea!

si fraza care incepe primul post cu : "AM OBTINUT..." este CORECTA! clubul spa nu ofera nicio reducere de grup!

incepeam sa ma indoiesc de hotararea mea de iesi din club dar se pare ca am fost inspirat cum am procedat!

in loc sa ne bucuram de orice oportunitate care ni se ofera, faceti praf totul!

oricum e clar ca orice propunere oricat de benefica si avantajoasa ar fi membrilor clubului, daca nu vine din parte illuminati-lor sau celor din jurul nucleului, e sortita esecului!

asta trebuie sa-mi fie invatatura de minte si sa nu mai fiu bou sa cred ca exista democratie undeva sau candva! mea culpa!

sarbatori fericite!

Atunci am avut iar dreptate in legătura cu negocierea si numele clubului. Bagă in continuare batul prin gard si probabil o sa ai mai multi susținători.

Si nu te mai îndoii....ai luat o hotarâre sau te mai gândești inca?? Iluminații sau nu, părerea si viziunea ta despre noi este mult prea in întuneric.

Suntem totuși un club cu un statut si un regulament, dar tu cred ca nu l-ai citit nici o data. Daca doreai sa faci ceva constructiv nu plecai din club si cereai si părerea membrilor înainte de a lua hotărâri de unul singur. Dar daca tot ai făcut-o si cu mare alai (din taste) rămâi acolo unde ai dorit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 sa citesc o carte cu acel subiect  nu este prioritatea mea, citesc deja prea multe carti tehnice care pentru multi sant o taina!asta e.

 dar poate cartea aia recomandata de Rosca nu ti se adresa tie,poate interesa pe altcineva( ceea ce s-a si intamplat) si nu aveai nici-o treaba sa te bagi in discutie 

si eu citesc carti despre mecanica cuantica care pentru altii sunt o taina ( pentru unii si gramatica e o taina) dar nu ma apuc sa desconsider o recomandare a unui amic pentru ca nu se ridica la nivelul meu de inteligenta . 

 

in alta ordine de idei,desi condamn modul in care a iesit Catalin din club (putea sa o faca discret) nu aceeasi parere am despre intentia lui buna de a face ceva pentru noi. Nu cred ca avea cum sa obtina ce a obtinut daca nu spunea o poveste frumoasa acolo."Mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste pomana" Daca spunea ca vrea si el o reducere pentru colegii de servici nu cred ca-l baga cineva in seama. Asa ...motociclisti ,veterani, club etc suna bine si a reusit.Scopul scuza mijloacele.

 

Daca se iveste vreodata ocazia sa facem o intalnire anuala cu cazare gratis dar pentru asta va trebui ca un om care nu e motoveteran sa vorbeasca in numele clubului cu prietenul lui patronul ....ce facem? ii dam in cap? Vine cineva sa ne zica -baieti am vorbit sa va intalniti la pensiunea X, nu va costa nimic la cazare,bautura e moca .Precis o sa-i ziceti_bai nesimtitule cum iti permiti sa vorbesti in numele nostru?Pe noi nu ne intrebi?

 

Hideti sa fim mai ingaduitori unii cu celalti macar de Craciun 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar poate cartea aia recomandata de Rosca nu ti se adresa tie,poate interesa pe altcineva( ceea ce s-a si intamplat) si nu aveai nici-o treaba sa te bagi in discutie 

si eu citesc carti despre mecanica cuantica care pentru altii sunt o taina ( pentru unii si gramatica e o taina) dar nu ma apuc sa desconsider o recomandare a unui amic pentru ca nu se ridica la nivelul meu de inteligenta . 

 

in alta ordine de idei,desi condamn modul in care a iesit Catalin din club (putea sa o faca discret) nu aceeasi parere am despre intentia lui buna de a face ceva pentru noi. Nu cred ca avea cum sa obtina ce a obtinut daca nu spunea o poveste frumoasa acolo."Mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste pomana" Daca spunea ca vrea si el o reducere pentru colegii de servici nu cred ca-l baga cineva in seama. Asa ...motociclisti ,veterani, club etc suna bine si a reusit.Scopul scuza mijloacele.

 

Daca se iveste vreodata ocazia sa facem o intalnire anuala cu cazare gratis dar pentru asta va trebui ca un om care nu e motoveteran sa vorbeasca in numele clubului cu prietenul lui patronul ....ce facem? ii dam in cap? Vine cineva sa ne zica -baieti am vorbit sa va intalniti la pensiunea X, nu va costa nimic la cazare,bautura e moca .Precis o sa-i ziceti_bai nesimtitule cum iti permiti sa vorbesti in numele nostru?Pe noi nu ne intrebi?

 

Hideti sa fim mai ingaduitori unii cu celalti macar de Craciun

Ai dreptate Dane spiritul Crăciunului nu trebuie umbrit de nimeni si cu atat mai mult de noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest topic este acum închis pentru viitoarele răspunsuri.
  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...