Mergi la conţinut

Recommended Posts

am gandit`o shi eu cand am vrut sa`mi iau motoru`....intre acest el250 de la bistritza shi o viraga din sibiu....shi am ales viraga dintr`un motiv foarte simplu (cel putzin pentru mine) : diferentza de km

el250 bistritza - 37000 km shi an de fabricatzie 1996

xv250 virago sibiu - 13000 km shi an de fabricatzie 1992

Asta daca ai incredere in kilometraj. Eu nu cred defel ca o motocicleta de 14 ani poate avea doar 13000km. Si a mea avea 30000, din 1993, dar nici p-asta n-o cred.

Da' daca merge bine si n-ai probleme, asta conteaza, nu kilometrii.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Mi-am cumparat si eu un EL250B din '94 acum 2 luni. Dupa criteriile mele de incepator merge destul de bine.. :unsure:

Consumul mi se pare cam mare: in oras 5.5 - 6 la 100km. Voi ce service-uri stiti in Bucuresti, sau la ce mecanici ma sfatuiti sa merg? Ma intereseaza si un magazin de piese, am o oglinda lipita cu poxipol... :D

Bafta!

Link la postare

fratilor mi-am luat un EL250 si nu are roata de pe fata o are dar i in bucati si am nevoie de o roata de EL sau daca stiti o alta alternativa care mar utea ajuta , am nevoie mare sau daca stiti de udne pot sa imi cumpar sau daca aveti voi am envoie mare ...

Link la postare

Sal!

Am si eu o Kawa el 250 din 89 arata f bine nu e inca inmatriculata . Am ceva probleme l;a carb curge benzina la unul din ele pe jos pe un orificiu. Cineva zice ca este de la plutitor, ca nu inchide bine. Ar merge bine motorul daca nu s-ar supratura si apoi s-ar ineca) Cine imi spune si mie ce sa fac?

O am undeva la tara si mi-e greu sa o duc la Craiova la un meserias pana o inmatriculez. Am curaj sa dau singur jos carb si sa verific? Este complicat? la Dacie ma pricepeam.........

Merci, ast rasp!

Link la postare

E complicat cu carburatoarele la motoare, nu e ca la Dacie. In primul trand ca sunt 2 si trebuie sa lucreze sincronizat, iar asta se regleaza numai cu unelte potrivite. Oricum e greu de ajuns la carburatoare, ca la Kawasaki toate motoarele sunt ingramadite, impachetate bine.

Link la postare

Sal again! Am mai postat pe ac forum . Am o problema: nu gasesc kit de reparatie carburator ( garnituri si cui pontou) pt Kawa el 250 din '89. O am cumparata din vara dar nu am mers deloc cu ea. Deja devin frustrat. Poate ma ajuta cineva cu o adresa de internet sau cu cineva din tara care aduce sau are astfel de seturi. Merci!

Link la postare

urgent Cumpar capac chiuloasa ori toata chiuloasa KAWA EL 250

!!!! poate ma puteti ajuta mersi fain

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.