Mergi la conţinut

Intrunirea Clubului Motoveteranilor 29.05 - 01.06.2015 - Campulung Moldovenesc


Dan Rosca

Recommended Posts

Or sa fie unii care vor zice ca e prea devreme facut acest topic.
Anii anterioari au dovedit ca nu este.
La intalnirea de la Calimanesti - Caciulata , s-a hotarat ca in anul 2015 , intalnirea anuala sa se faca in zona Moldovei.
Ii rog pe colegii din Moldova, sa caute o locatie potrivita intalnirii noastre.
Haideti sa vedem ce propuneri aveti.

 

 

editare ulterioara (08.02.2015):

 

Informatii despre hotel Bradul - Durau => https://www.pro-bike.ro/forums/topic/127846-intrunirea-clubului-motoveteranilor-29-31052015-votarea-locului-intrunirii/?p=545098

Informatii despre hotel Intus - Vatra Dornei => https://www.pro-bike.ro/forums/topic/127846-intrunirea-clubului-motoveteranilor-29-31052015-votarea-locului-intrunirii/?p=545119

Informatii despre hotel Bradul - Vatra Dornei => https://www.pro-bike.ro/forums/topic/127846-intrunirea-clubului-motoveteranilor-29-31052015-votarea-locului-intrunirii/?p=545168

Informatii despre hotel Alex - Campulung Moldovenesc (vezi partea de jos) => https://www.pro-bike.ro/forums/topic/127846-intrunirea-clubului-motoveteranilor-29-31052015-votarea-locului-intrunirii/?p=545168

 

Pentru comparatii va rog sa deschideti fisierul atasat: Tabel comparativ locatii intrunire 2015.html.

In tabel gasiti link-uri catre website-ul fiecarei locatii.

 

·            km fata de diverse locatii din Moldova .

·                                                                                                       Campulung

·                                                     Durau         Vatra Dornei     Moldovenesc

·         Drobeta Turnu Severin          565               565                  606

·         Tg.Jiu                                     485               486                  527

·         Craiova                                   483              505                   546

·         Bucuresti                                 406              515                  473

·         Galati                                       305              414                  372

·         Brasov                                      230              257                  318

                     Campia Turzii                           252              209                  249
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum ii sade bine unui motociclist invatat sa se descurce in orice imprejurare, m-am gindit inca de ceva vreme in urma, inainte de deschiderea acestui topic, la citeva locuri frumoase din Moldova si Bucovina in care am putea organiza anul viitor o intrunire, cum am discutat la Calimanesti anul acesta. Si, avind citiva cunoscuti in zonele amintite, mi-am permis sa-i sun si sa-i rog sa-mi recomande citeva zone in care am putea sa ne desfasuram intrunirea de anul ce vine. Astfel am aflat ca in oricare din zonele Botosani, Suceava, Gura Humorului, Cimpulung Moldovenesc, Vatra Dornei, Rarau (zona Pietrele Doamnei) avem posibilitati multiple de cazare, locuri mirifice de vizitat si oameni de omenie. Spun asta si recomand localitatile de pe acea axa fiindca acum ceva ani in urma am organizat cu membrii Club 13 Radio 3 Romania Tineret o intrunire de care oricare dintre participanti isi aminteste cu mare placere. In zonele respective, in functie de ce se hotaraste aici, pot ruga prietenii localnici sa incerce sa ne ajute si eventual sa ne recomande locuri de campare, locuri de vizitat si atractii turistice, cit si variante de petrecerea timpului liber in caz de vreme rea, care nu ne-ar putea permite sa bintuim prin zona. Oricum, provincia nu doarme, sintem alaturi de nucleul din capitala si atit cit putem ne vom implica in aceasta actiune. :thumbup:   

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moldova e ok. dar axa Suceava , Gura humorului, este cam prea la nord. Poate gasim ceva pe langa Neamt, eventual ne-ar putea ajuta "soimii" de acolo cu ceva propuneri. Slanic Moldova este iar o alegere super, cunosc bine locurile si statiunea are de toate : hoteluri, pensiuni,camping, pastravarii, spa,etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara domnilor si doamnelor !

Revin pe forum dupa o ceva absenta !

Scuzele mele ! Jobul bat-o vina !

Eu zic sa il intrebam pe Otravel si poate se baga la a organiza ceva prin zona lui 

ca tare fain e pe acolo.

 

Numai de bine si o iarna cat mai usoara si scurta ... 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Nelu Byker si cu tizul lui din Vatra Dornei.

Au sa caute si ei o locatie cu 40-50 camere in zona , si avand in vedere durerile de oase ale unora, sa fie si piscina langa.

Hai sa stabilim mai intai perioada.

Zisesem initial sa fie in week-endul 28.05 - 30.05 , dat fiind ca luni, pe 1.06. fiind Rusaliile , era liber.

In week-endul 12.06 - 14.06 , probabil ca in fiecare an , se va face intalnirea de la Mamaia, Sea Wolfs.

Asa ca , am putea stabili intalnirea pentru week-endul urmator , 19.06 - 21.06.2015.

Si vremea este ok si pentru cort atunci, pentru doritori.

Ce ziceti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragilor, personal nu stiam ca au inceput discutiile pentru urmatoarea intalnire, dar noroc cu prietenii. Multumesc si pe aceasta cale, insa ... ca mine (neinformat) multi. Poate anul viitor punem la punct un sistem de informare (telefonic) rapid.

Revenind la oile noastre eu agreez propunerea cu weekend-ul prelungit de sarbatoarea rusaliilor. Daca tot ne vedem atat de rar macar sa dureze trei zile si trei nopti.

Si DA, este timpul sa invadam si Moldova, indiferent de locatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce nu votezi data pe care o agreezi?

29 - 31.05

Daca sunteti interesati de zona Dornelor am gasit doua pensiuni,una cu 90 locuri,preturi 80-90lei si la 100m una de patru stele cu piscine sauna LA BELL VISTA.Prima este www.pensiuneapioana.ro

LA BELLA VISTA

Cred ca adresa corecta este asta www.pensiuneapoiana.ro

dar poate fi accesata direct de aici la acest link

http://danielvasilutkbr.wix.com/pensiuneapoiana

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa votam mai intai data si dupa ce vom avea definite cateva posibile locatii, vom vota si locatia.

 

Votarea se adreseaza numai membrilor Clubului Motoveteranilor.

Persoanele din afara clubului sunt rugate sa nu voteze.

 

Membri simpatizanti ai clubului pot vota? Ca de venit, vin oricum, nu scapati de ei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Haideti fete si baieti nici o alta propunere vis a vis delocatie?

Cam lancezeste topic-ul si cam tot site-ul. Au trecut si sarbatorile pe stil vechi;

Ce-ar fi sa ne mobilizam putin?

Hai Moldova cu propuneri!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat la preturile pentru pensiuni in zona Vatra Dornei, sint nesimtit de mari, daca sinteti de acord sa vorbesc cu colegii mei din zona sa ne recomande 1-2 locatii, dar ce sa le cer sa aibe? curte, terasa, masa asigurata dimineata si seara, mai trebuie ceva?

Ar putea fi in zona Vatra Dornei, Gura Humorului sau Cimpulung Moldovenesc?

 

cazarea ar putea fi asta:

http://www.turistinfo.ro/gura_humorului/cazare-gura_humorului/hotel_aldi-c27431.html

 

iar recreerea aici:

http://www.bucovinacazare.ro/complexul-turistic-arinis-din-humor-bucovina/

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mult 200 lei camera pe zi.Trebuie sa gasim ceva in jurul la 100.

100 poate chiar 80 sau 70 ron ar fi ideal, doar e criza... Mai costa drumul si consumatia...Sa ne intalnim in Moldova, dar daca Moldova e prea scumpa in final, sa ne orientam... pentru a fi cat mai accesibil tuturor. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent ca-i criza 'au ba, indiferent de creditele unora in CHF, io unu' nu-s dispus sa platesc 200 lei cazare pe noapte chiar daca are inclus in pret maseuza thailandeza si mic dejun la pat! Oriunde in tara asta!

Asa ca hai sa mai mestecam problema, poate pina la vara se gaseste si ceva decent care sa se muleze pe gustul si buzunarul nostru!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar trebui sa refacem votul, sa votam intai zona pe care dorim sa o vizitam (Moldova, Ardealul, poate Oltenia sau Delta Dunarii) ca daca vorbim de Moldova si ne uitam la pensiunile din Ardeal zapacim poporul cu calculatorul.

Nu vad de ce ar trebui sa votam zona.

S-a stabilit la intalnirea din 2014 faptul ca intalnirea din 2015 se va tine in Moldova.

100 poate chiar 80 sau 70 ron ar fi ideal, doar e criza... Mai costa drumul si consumatia...Sa ne intalnim in Moldova, dar daca Moldova e prea scumpa in final, sa ne orientam... pentru a fi cat mai accesibil tuturor. 

Da e ideal.

Ai vreo propunere ? 

Ca si eu as vrea la hotel de 4* , dar sa stau gratis. 

Indiferent ca-i criza 'au ba, indiferent de creditele unora in CHF, io unu' nu-s dispus sa platesc 200 lei cazare pe noapte chiar daca are inclus in pret maseuza thailandeza si mic dejun la pat! Oriunde in tara asta!

Asa ca hai sa mai mestecam problema, poate pina la vara se gaseste si ceva decent care sa se muleze pe gustul si buzunarul nostru!

Nu a zis nimeni de preturile astea, nici la camera si nici la masaj.

M-am uitat la preturile pentru pensiuni in zona Vatra Dornei, sint nesimtit de mari, daca sinteti de acord sa vorbesc cu colegii mei din zona sa ne recomande 1-2 locatii, dar ce sa le cer sa aibe? curte, terasa, masa asigurata dimineata si seara, mai trebuie ceva?

Ar putea fi in zona Vatra Dornei, Gura Humorului sau Cimpulung Moldovenesc?

 

cazarea ar putea fi asta:

http://www.turistinfo.ro/gura_humorului/cazare-gura_humorului/hotel_aldi-c27431.html

 

iar recreerea aici:

http://www.bucovinacazare.ro/complexul-turistic-arinis-din-humor-bucovina/

Cred ca ar fi ok sa iei ceva relatii de la colegii din zona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, sa nu uitam care e motivul pentru care ne intalnim.

 

Intrebarea nu e: cat suntem dispusi sa dam pe cazare, mancare etc.?

 

Intrebarea corecta e: ce sacrificii suntem dispusi sa facem o data pe an pentru a participa la intrunirea anuala a C.M.?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 o suma suplimentara de cca 200-300 lei constind in cazare si bericioaice cu tarif majorat

Da, da... ce de-a mai bericioaice consumi tu... ar da faliment toate carciumile pe baza ta.

 

Eu zic ca doar cazarea ar fi problema, pentru ca bautura poate fi cumparata de la market daca cuiva i se pare prea scumpa acolo si mancarea la fel.

Deci daca o camera e 200 lei/noapte adica 100 lei/noapte/pat in loc de 50 lei/noapte/pat, atunci efortul suplimentar este de fapt doar de 100 lei/persoana/weekend

Exact, nu imi place sa fiu gugustiuc, cind preturile la cazare peste tot oscileaza intre 40 lei si 150 lei pe zi, io sa vin si sa ocup intreaga locatie, iar drept multumire pretul ramine acelasi ca pe litoral in plin sezon estival!

La asta faceam referire, nu la efortul nostru de a accepta asta pentru a ne intilni.

Exista mii de locuri in tara asta, iar in zona propusa de noi anul trecut avem de unde...de ce sa nu alegem bine?

Daca era ca la votul din noiembrie, unde n-aveam de ales, intelegeam!

Cred ca discutam absolut teoretic acum, pentru ca nu avem nici un pret concret la momentul asta.

Normal ca toata lumea isi doreste preturi cat mai mici, dar totusi hai sa nu facem prea mult rabat la calitate pentru asta.

 

Din pacate, colegii din zona respectiva vad ca nu sunt prea activi aici pe forum dar poate ii contacteaza cineva telefonic sa vedem daca se pot interesa de oferte si conditii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu zic ca doar cazarea ar fi problema, pentru ca bautura poate fi cumparata de la market daca cuiva i se pare prea scumpa acolo si mancarea la fel.

Deci daca o camera e 200 lei/noapte adica 100 lei/noapte/pat in loc de 50 lei/noapte/pat, atunci efortul suplimentar este de fapt doar de 100 lei/persoana/weekend

Da, dar cei 100 lei / weekend este posibil sa-i sperie pe cei care sunt cu banii numarati.

Eu tot sustin ca trebuie deschis un cont in care cei cu dare de mana sa contribuie pentru semenii lor mai stramtorati. Unde mai pui ca negocierile pentru cazare pot include si cateva camere cu pret preferential.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super! S-a mai inviorat topicul ! Hotel Aldi are doar 15 camere.Noua ne trebuie un hotel sau grup de pensiuni ce insumeaza cel putin 50 camere ! Aici este dificultatea. In bucovina preturile sunt f. mari peste tot, ei sunt constienti ca e o zona f. batuta turistic, inclusiv de straini. Dar Moldova poate insemna si Suceava, Iasi, etc. Tot nu inteleg de ce nu avem inca nici o propunere din zona ! Ma gandesc si la o varianta cu o unitate de cazare ( sau doua) cu 25-30 camere ca nucleu si cu alte posibilitati de cazare in imprejurimi ( cort sau alte pensiuni mai mici).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la 350 m distanta de hotel Aldi se afla hotelul Rubin.

 

http://www.hotel-rubin.ro/

 

http://www.hotelaldi.ro/

 

Din pacate ambele sunt pe un drum European si locatia lor nu pare a fi prea pitoreasca.

Puteti intra cu functia street view pe google maps si le vedeti pe amandoua.

Eu chiar le-as exclude din lista pe astea doua.

 

 

editare ulterioara 

 

Are cineva posibilitate sa ajunga sa discute aici:

 

81 lei camera dubla/noapte:

http://www.complexcristina.ro/motel-cristina/despre

(vezi Motel Cristina 2*)


Sau mai scump (180 lei/camera/noapte) dar mult mai frumos:

http://www.casaelena.ro/main_site_v2.htm ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...