Mergi la conţinut

Intrunirea Clubului Motoveteranilor 29.05 - 01.06.2015 - Campulung Moldovenesc


Dan Rosca

Recommended Posts

Sanatate multa Fane!Putem sa te vizitam miercuri sau joi?

Astept sa ma suni joi seara sa stabilim o locatie si ora de intalnire.Traseul nu poate fi decat Galati -Tecuci -Tisita-Marasesti-Adjud-Bacau.

Te sun cu o conditie: trimite-mi pe PM numarul de telefon! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Poiana Teiului pana la Chiril drumul este rau,din Chiril si pana la Pojorata este facut anul trecut si e foarte frumos. Din Rarau cobori an Pojorata,spre Manastire e stricat numai cu endure poti merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta este lista actualizata cu rezervarile pe care o veti gasi la receptia hotelului Alex din Campulung Moldovenesc:

 

 

   Rezervari cu avans platit                                                                                       nr. camera

  1  camera Vali Alexa..............................3 nopti...........avans 200 ron...............................106 (matrimoniala)

  1  camera Bogdan Harea.......................3 nopti..........avans  200 ron...............................108 (matrimoniala)

  1  camera Virgil + Pedros.......................3 nopti..........avans 100 + 50 ron........................114 (doua paturi)

  1  camera Marian Popescu....................3 nopti..........avans 200 ron................................102 (doua paturi)

  1  camera Kosmo....................................2 nopti..........avans 100 ron...............................209 (matrimoniala)

  1  camera Orlando..................................3 nopti..........avans 100 ron...............................117 (matrimoniala)

  1  camera Marian Mijaica........................2 nopti.........avans 100 ron................................110 (matrimoniala)

  1  camera Maestri Piero..........................3 nopti..........avans 100 ron...............................103 (doua paturi)

  1  camera Dragos Iliescu.........................3 nopti..........avans 200 ron...............................211 (matrimoniala)

  1cam N Abagiu+M Crisan+G Lasculescu.2/3 nopti......avans 50 + 50 + 50 ron..................301 (trei paturi)

  1  camera Adi Papacica ( VFR )...............3 nopti..........avans 100 ron...............................201 (matrimoniala)

  1  camera Siviu Dumitrescu (Ytu60).........3 nopti..........avans 100 ron..............................112 (matrimoniala) 

  1  camera Sorin Gruesc............................3 nopti..........avans 100 ron..............................109 (doua paturi)

  1  camera Toni + Mihai Spanu + Vali C.....2 nopti..........avans 50 ron + 50 + 50................214 (trei paturi)

  1  camera Ivan Pedala + Costi + Costin....2 nopti..........avans 50 + 50 + 50.......................213 (trei paturi)

  1  camera Constantin(57) Zavu................2 nopti..........avans 200.....................................107 (doua paturi)

  1  camera Mirela C+Carmen L................. 2 nopti..........avans 50 ron.................................212 (doua paturi)

  1 camera Marian Ciudin (Men)..................2 nopti..........avans 50 ron................................205 (doua paturi)

  1 camera Gherghel D-tru (tatal lui Raul)...3 nopti...........avans 100 ron..............................104 (doua paturi)

  2 camere Ciornei C-tin (Otravel)...............2 nopti...........avans 320 ron .............................208 (matr.) + 202(doua paturi) 

  1  camera Daniel Donighievici+Sulu G......2 nopti............avans 50+50 ron......................... 101 (doua paturi)

  1 camera Danut Iacob...............................2 nopti............avans 50 ron...............................113 (doua paturi)

  1 camera Chivulescu Toma si Alex............3 nopti............avans 150 ron.............................105 (doua paturi)

  1 camera Vatafu Costel.............................2 nopti............avans 50 ron................................204 (matrimoniala)

-----------------------------------------------------------------------------------

 25 camere (din care 3 camere de 3 locuri)                  Total 3170  ron

 53 locuri ce vor fi platite

 

Rezervari fara avans platit:
  1 camera prieteni Orlando........................3 nopti............                     ................................203 (doua paturi)

  1 camera Petrica Botezatu........................2 nopti.....                                  ..........................210 (doua paturi)

  1 camera Grab S+Flutar S+Popescu D.....1 noapte......                              ..........................302(trei paturi)  

  1 camera Adrian Haidautu..........................1 noapte........                        .............................206 (doua paturi)

  1 camera Mihai Denis + Predeanu Adrian...1 noapte........                          ...........................207 (doua paturi)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5 camere 

11 locuri ce vor fi platite

 

TOTAL = 30 camere (din care  4 de 3 locuri)

                64 locuri ce vor fi platite 

 

Cei care au rezervat o camera dar vor sta singuri, vor plati camera integral (80 lei/noapte)

 

Din acest moment cei care doresc sa se cazeze la Hotel Alex pe perioada intrunirii trebuie sa se adreseze receptiei hotelului. Avand in verere faptul ca nu am ocupat locatia la capacitatea maxima, conducerea hotelului mi-a solicitat lista definitiva a inscrierilor, pentru a putea rezerva restul camerelor ramase neocupate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Poiana Teiului pana la Chiril drumul este rau,din Chiril si pana la Pojorata este facut anul trecut si e foarte frumos. Din Rarau cobori an Pojorata,spre Manastire e stricat numai cu endure poti merge.

Cred ca schimb traseul. As fi mers si eu pe acest traseu, dar 55 km de drum rau nu suna bine cat de frumos o fi....Poate fac a doua zi Pojorata pana in Chiril daca tot e misto si asfalt bun.

Stie cineva cum se prezinta sectiunea TG.Secuiesc --- Onesti --- Bacau ? Este drum bun ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa Fane!Putem sa te vizitam miercuri sau joi?

Astept sa ma suni joi seara sa stabilim o locatie si ora de intalnire.Traseul nu poate fi decat Galati -Tecuci -Tisita-Marasesti-Adjud-Bacau.

Traseul mai poate fi Galați - Hanu Conachi - Nanesti - Focsani - Tisita etc.

E mai bun traseul asta pentru ca eviti satele alea lipite unul de altul Liesti Ivesti etc prin care se circula mai greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca schimb traseul. As fi mers si eu pe acest traseu, dar 55 km de drum rau nu suna bine cat de frumos o fi....Poate fac a doua zi Pojorata pana in Chiril daca tot e misto si asfalt bun.

Stie cineva cum se prezinta sectiunea TG.Secuiesc --- Onesti --- Bacau ? Este drum bun ?

Tg.Secuiesc- Onesti-Bacau, este ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi motoveterani,

am decolat din germania simbata dupa prinz pe traseul nurenberg,praga,budapesta si am ajuns in bucuresti duminica seara.

Va dorim drum bun , asfalt uscat si sa ne vedem cu bine la cimpulung moldovenesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca merge cineva de vineri pe traseul  dragasani - valcea - sibiu - medias - tarnaveni - targul mures - reghin - vatra dornei - campulung

poate ne intersectam

Citiva gorjeni venim, cu plecare la 07.00, pe acelasi traseu...daca vrei, asteapta-ne la iesirea din Vilcea (statia peco la iesire din oras pe dreapta) dupa ora 08.30...sper sa n-o lungim mai mult pe traseul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine plecam din Oradea la ora 10.00 (Gelu Lasculescu si Kosmo)

Daca mai sunt pe traseu (Oradea-Cluj-Dej-Bistrita-Vatra Dornei-Campulung Moldovenesc) ne putem intersecta pe drum ...

 

Daca nu sa ne vedem cu bine la C.L. .... 

 

AMR 12 ore !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce mufa are statia ...

Dar din laptop am doar iesire pe Jack 3,5 mm sau HDMI

 

Deci care poate sa ia la el ceva cabluri jack - mufa RCA (rosie , alba , galbena)

sau jack  - jack

 

sau alte combinatii de mufa 3,5 mm cu mufa rotunda ...etc

Eu aduc laptop si ceva muzica ...

Sper sa fie buna conexiunea la net si luam de pe net direct

Oricum cine mai are ceva muzici pe usb stick sau card SD sau HDD sa o aduca

Facem noi de un chef !

 

pe maine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun tuturor si sa beți si pentru mine un pahar, Ivan are voie doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asfalt uscat fratilor, sa aveti grija de voi si ochii cat cepele.Hai ca sunt vesti bune de vreme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred sa am sanse de plecare mai devreme de ora 14.00. Daca mai e cineva "intarziat" poate sa dea un semn.

:sweat: 

EU PLEC IN JURUL OREI 16.00.....SI MAI INTARZIAT. Doar ca voi face pauza in Reghin, Voi ajunge doar maine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tarziu, dar in sfârșit vesti bune si poze cu pritenii.

Credeam ca ați găsit hotelul închis sau barul gol

si după atâta drum si seceta.....

Distracție buna si timp frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...