Mergi la conţinut

Intrunirea Clubului Motoveteranilor 29.05 - 01.06.2015 - Campulung Moldovenesc


Dan Rosca

Recommended Posts

Multumim Toni

Cred ca ar trebui facuta lista cu cei care au devenit inactivi ca urmare a neparticiparii la doua intruniri consecutive.

 

Inteleg ca la imaginea clubului si vizibilitate stam bine daca nu s-au purtat discutii (pct.3)

Poate puneti pe privat discutiile de la pct. 10 daca aici nu se poate.

 

Listele vor fi actualizate saptamana viitoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste neparticiparea la intruniri s-a gandit (cel ce asugerat intocmirea de lista) ca unii s-ar putea sa nu poata veni din motive financiare si nu din rea vointa???

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste neparticiparea la intruniri s-a gandit (cel ce asugerat intocmirea de lista) ca unii s-ar putea sa nu poata veni din motive financiare si nu din rea vointa???

 

Nu e nimeni care sa nu vina din rea vointa.Cine a avut rea vointa s-a cerut singur afara. Dar la sedinta de anul trecut s-a stabilit ca cei care nu vin la actiunile Clubului un an sa fie declarati inactivi si sa fie suspendati iar la cel putin doi ani de neparticipare  sa fie exclusi. Si atunci va intreb cu respect dl. Stoica, are rost ca o persoana care nu va mai putea sa participe vreodata la actiuni sa fie pe o lista? Ce rost ar avea? Cu ce va ajuta pe dvs. ca sunteti scris pe o lista?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste neparticiparea la intruniri s-a gandit (cel ce asugerat intocmirea de lista) ca unii s-ar putea sa nu poata veni din motive financiare si nu din rea vointa???

Art.10 alin.4 din Codul C.M.:

"Membrii cu o vechime mai mare de cinci ani în Clubul Motoveteranilor, care din motive de

sănătate sau lipsa condiției fizice necesare mersului pe motocicletă, nu mai pot face acest lucru, dar
vor rămâne cu inima și sufletul alături de Clubul Motoveteranilor, vor avea de drept calitatea de
Membru Onorific. Membrii aflați în aceiași situație dar cu o vechime mai mică de cinci ani, vor
avea de drept calitatea de Membru Simpatizant. Votul Membrilor Onorifici are caracter consultativ
și nu va fi numărat în cadrul votărilor decizionale."
 
Am putea introduce aici si membrii care nu mai pot veni din motive financiare. Asta poate fi o propunere de imbunatatire a Codului C.M.

 

editare ulterioara

 

Vedeti in fisierul atasat lista membrilor dupa Campulung Moldovenesc 2015.

Va rog sa imi semnalati orice eventuala neconformitate pentru a o remedia. 

Lista membrilor dupa Campulung 2015.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre cei ce pot (si trebuie) sa fie motivați sunt: @Stefan45 internat in spital si @Kosmo care ar fi fost

culmea el sa vina la întrunire si Nea Gelu @ SpeedRacer sa rămână internat in spital la Oradea.

Despre noi ceilalti "galbeni".......mai discutam, dar nu cred ca a fost rea voința si multi chiar dintre cei "roșii"

nu se înscriu la aceasta categorie.

Poate pe la "albi" cred ca trebuia discutat si facut ceva curățenie, pe unii nu i-am văzut de la Sacelu ( prima mea

participare alături de voi)

Stima si respect vouă la toti

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functiune 60 la suta, revin cu vorba populara care spune ca fiecare sofer are pomul lui si motociclistul soferul lui. Eu am avut parte de doi. Sant ranit serios la genunchi si unul din cei doi refuza sa coopereze dar regretul meu este mare prin faptul ca nu am reusit sa ajung la intalnire a  pentru care m-am pregatit toata primavara. Imi propusesem sa vin cu Cosmin, prin Oradea- Cluj -Campulung Moldovenesc, sa cobor  la Bacau  - Bucuresti, (vizita la Stefan), apoi Alexandria - Craiova - acasa. Turul s-a incheiat la 12 km de Oradea .  Poate data viitoare va fi mai bine. Sa ne vedem sanatosi.     

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta a cam durut! 

De rea vointa nu cred ca este vorba.... dar fiecare cu parerile lui.

 

Nu am facut nominalizari si chiar nu m-am gandit la tine dar daca te-ai simtit inseamna ca e ceva adevar la mijloc (intr-o proportie mai mica sau mai mare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functiune 60 la suta, revin cu vorba populara care spune ca fiecare sofer are pomul lui si motociclistul soferul lui. Eu am avut parte de doi. Sant ranit serios la genunchi si unul din cei doi refuza sa coopereze dar regretul meu este mare prin faptul ca nu am reusit sa ajung la intalnire a  pentru care m-am pregatit toata primavara. Imi propusesem sa vin cu Cosmin, prin Oradea- Cluj -Campulung Moldovenesc, sa cobor  la Bacau  - Bucuresti, (vizita la Stefan), apoi Alexandria - Craiova - acasa. Turul s-a incheiat la 12 km de Oradea .  Poate data viitoare va fi mai bine. Sa ne vedem sanatosi.     

Neplacuta situatie...Cu totii ne-am pregatit si am trait sentimentul de nerabdare si noaptea  de dinainte... cand nu mai ai somn sau te trezesti inaintea ceasului desteptator...cu gand de plecare. Ne pare rau ca nu ati putut veni, dar ne pare bine ca sunteti in stare buna totusi...Ne vedem cu alte ocazii... sanatate sa fie si bani ...pana atunci savurati pozele si povestile noastre...sa va fie alinare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre cei ce pot (si trebuie) sa fie motivați sunt: @Stefan45 internat in spital si @Kosmo care ar fi fost

culmea el sa vina la întrunire si Nea Gelu @ SpeedRacer sa rămână internat in spital la Oradea.

Despre noi ceilalti "galbeni".......mai discutam, dar nu cred ca a fost rea voința si multi chiar dintre cei "roșii"

nu se înscriu la aceasta categorie.

Poate pe la "albi" cred ca trebuia discutat si facut ceva curățenie, pe unii nu i-am văzut de la Sacelu ( prima mea

participare alături de voi)

Stima si respect vouă la toti

 

 

toni poate schimbi si la mine acolo si sa treci motivat. daca e nevoie va scanez si iesirea dn spital.

 

Am modificat si va rog sa verificati daca mai sunt si alte neconformitati in documentul atasat mai jos.

 

Cat despre motivele personale ale celor ce nu au venit, nu spune nimeni ca a fost rea vointa. Oricui i se poate intampla ca intr-un an sau chiar doi consecutivi sa nu poata veni si nici macar nu trebuie sa isi justifice absenta, insa in al treilea an consecutiv e vorba deja despre lipsa de interes, ignoranta, nepasare etc. si atunci e normal sa fie exclus, avand totusi posibilitatea ca sa revina oricand si sa isi manifeste din nou dorinta de a reintra in randurile membrilor activi.

Lista membrilor dupa Campulung 2015.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am modificat si va rog sa verificati daca mai sunt si alte neconformitati in documentul atasat mai jos.

 

Mi-a sarit in ochi pt ca cunosc persoana

72 Doru Lefterache nu a fost anul trecut si cred ca ar trebui trecut cu rosu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a sarit in ochi pt ca cunosc persoana

72 Doru Lefterache nu a fost anul trecut si cred ca ar trebui trecut cu rosu.

 

Eu am preluat lista de anul trecut si am actualizat-o cu realitatea de la Campulung.

In lista de anul trecut, Doru apare la membri activi. In consecinta, asta ar fi primul an de inactivitate.

Poate lipsa lui de anul trecut a fost motivata sau poate o fi participat la alte actiuni ale Clubului din cursul anului trecut.

Eu nu am nicio problema sa il trec cu rosu dar conform listelor de anul trecut, el a fost activ si atunci nu am avut deocamdata motive sa il inrosesc.

Daca stie altcineva daca chiar a fost activ anul trecut sau daca a fost doar o greseala de editare a listei, sa zica si eu modific daca e cazul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMI CER SCUZE, Toni trebuia sa-ti fi spus cand am dat stickere lui Harea din partea lui Buzila Ovidiu (Adri Popa) ca acesta nu a venit deoarece a avut  un alt necaz in familie. Cred ca este un absent motivat si imi cer scuze si fata de el. Iti multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ivane hai la mamaia iti fac cinste pt ochelari

maine unde ne intalnim pt Seawolves mamaia ?

Imi pare rau ca nu te pot incurca sa-ti vizitam mamaia, fiindca trebuie sa fac act de prezenta la o nunta (datorii milenare!), asa ca ma cam sare intrunirea aceasta! Ai timp insa sa mai uzi ochelarii in luna iulie, fiindca avem in Resita si Lugoj doua intruniri, apoi in august la Gurasada...si lista poate continua, bani si timp liber sa fie!

Distractie maxima sa aveti, vreme frumoasa si bere ieftina! :drunk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Enduristul. Scuzele si explicațiile pentru lipsa de la întrunirea anuală sunt de prisos.

Dpmdv, scuzabilii sunt doar cei cu probleme medicale, necazuri familiale,

cei venituri mici ( știe toate lumea cat de "mari" sunt pensiile decanilor

noștri de varsta , după ani si ani de munca) si nu in ultimul rând probleme

legate de locul de munca, rate bancare etc.

Refuz sa cred ca a existat "rea voința" din partea vreunui membru al clubului, pot fi alte motive

personale pe care nu vreau sa la comentez, nu sunt eu in măsura sa fac acest lucru, fiecare

hotărăște cum dorește si cum crede de cuviință, ne leagă prietenia/pasiunea/microbul comun.

Sa speram anul viitor va fi mai bine, Speranța moare ultima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMI CER SCUZE, Toni trebuia sa-ti fi spus cand am dat stickere lui Harea din partea lui Buzila Ovidiu (Adri Popa) ca acesta nu a venit deoarece a avut  un alt necaz in familie. Cred ca este un absent motivat si imi cer scuze si fata de el. Iti multumesc mult.

 

Am modificat.

Am actualizat si Codul cu lista membrilor 2015.

Lista membrilor dupa Campulung 2015.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...