Mergi la conţinut

Flexit


bogdan_harea

Recommended Posts

Manerele din rama parbrizului sunt doar pt urcat prin cele doua locuri. Prin exterior pe scarita si pe langa motocicleta folosind ca treapta "H-ul". Totodata de manere se ca agata acoperisul din vinilin, daca ajung la concluzia ca trebuie si nu arata exagerat de urat. In mers exista cotierele de care te poti tine, si daca nu sunt practice mai vad pe unde pun alte 2 manere pt sprijin in mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am suit pt prima data in atas. Pozitia excelenta pt o persoana cu gabaritul meu, (180 / 85). Manerele din rama parbrizului pot fi folosite si in mers. Pozitia mainilor deloc exagerata. Prea mult bagaj, in afara celui de sub scaun si din spate, nu prea mai incape in cutie, spatiul fiind destul de ocupat cu pasagerul. In cazul pasagerului canin spatiu excedentar este imens raportat la ce poate duce de regula o motocicleta solo.  Incarcarea pe fata este minima, doar cateva kg. Greul il duce spatele. Fata se incarca mai tare doar la frana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna lopata. Daca are si coada, nu mai ai nevoie decat de "pasager" :kiss2: si inca cineva sa apese pe coada :lol2::yahoo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 4 ore Enduristul a scris:

poti sa o testezi la mine in gradina prin Martie ca vreau sa mai plantez niste Tuia :tongue:

Vine si Pedros ? Unul cu cazmaua altul cu lopata, mai trebuie cineva cu grebla.:thumbup:

 

 

 

 

 

 

?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un mic pas inainte. Am intarit prinderea pe spate si totodata am fixat pompa de frana a atasului pe aceeasi pedala cu frana spate a motocicletei, lungind boltul de articulare. Practic varianta cea mai simpla de construit si care permite demontarea pompei relativ usor, aceasta ramanand prinsa de atas, iar boltul pe motocicleta.  Astept furtunul de la Doru  (MetricMotion), sa pot face proba daca montajul actual functioneaza si permite reglarea dozajului pt ambele pompe ??? In incheiere varianta americana !

Fotografie0131.jpg

Fotografie0134.jpg

IMG_0661_zpstc9tj4jo.jpg

20150604_184813-L.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 21 ore bogdan_harea a scris:

 

Far nu cred, doar semnale, pozitie, ochi de pisica. Minimul impus de lege. La  consum in cei 80-90 km facuti in toamna in oras 15 si restul afara, consumul din bord era extreme de mic ceva intre 3,9 si 4,4, dar asta si pt ca mergeam stresat si linistit, fara demaraje sau franari dure, dar cu viteza de croaziera de 80-100 cu max de 110.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago bogdan_harea a scris:

 La  consum in cei 80-90 km facuti in toamna in oras 15 si restul afara, consumul din bord era extreme de mic ceva intre 3,9 si 4,4, dar asta si pt ca mergeam stresat si linistit, fara demaraje sau franari dure, dar cu viteza de croaziera de 80-100 cu max de 110.

Deci in loc de cazma mai bine pui o canistra. Nenea ala americanu cu barba vad ca are :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...