Mergi la conţinut
Autentifica-te  
TazzY

legislatie HELLLLP.....

Recommended Posts

Am un LC4 in vama shi imi trebuie un certificat care sa demonstreze k motocicleta e facuta in europa... ashtia din italia nu shtiu cum arata... shi imi trebuie un exemplar sa le arat la ashtia k model...

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Am un LC4 in vama shi imi trebuie un certificat care sa demonstreze k motocicleta e facuta in europa... ashtia din italia nu shtiu cum arata... shi imi trebuie un exemplar sa le arat la ashtia k model...

<{POST_SNAPBACK}>

nu stiu daca ti-ai rezolvat problema (sper ca da), dar in caz ca nu:

certificatul EUR1 se elibereaza de catre vama de aunde ai cumparat motocicleta (unde trebuia sa ii faci un export). trebuie sa stie firmele de comisionari de acolo cum arata si chiar sa iti intocmeasca unul (doar pt asta ii platesti) :D

Link la postare
nu stiu daca ti-ai rezolvat problema (sper ca da), dar in caz ca nu:

certificatul EUR1 se elibereaza de catre vama de aunde ai cumparat motocicleta (unde trebuia sa ii faci un export). trebuie sa stie firmele de comisionari de acolo cum arata si chiar  sa iti intocmeasca unul (doar pt asta ii platesti)  :D

<{POST_SNAPBACK}>

In italia te duci la firma reprezentanta KTM si ceri un certificat de origine. Cu asta mergi la vama interioara a zonei respective si acolo la comisionari contra unei sume de 45 euro si cu motocicleta de fata (asa cer ei desi la mine nici nu s-o uitat la ea) i-ti fac acest certificat EUR1 (pt export).

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.