Mergi la conţinut

Unde Ai Vrea Să Călătoreşti?


Recommended Posts

Cu toţii avem un vis ascuns, o idee despre o destinaţie pe care vrem neapărat să o vedem. Măcar o dată în viaţă. Cu orice preţ. Tu unde ai vrea să călătoreşti? Oricât de îndrăzneţ ar fi visul, nu renunţa şi încearcă să ajungi acolo. Mai jos îţi prezentăm un video motivaţional, care s-ar putea să te convingă:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Da.. :banana:  :banana:  :banana: .si asta sigur ...va fi...la anul adica 2016 in Iulie :D  prima decada vreau sa ajung la Saint Tropez...daca mai e cineva interesat vorbim...Atentie NU sunt vitezan...moto detinuta akum Kawa KLE 500 din 2006 economica nou nouta si dornica de drum ...viteza de croaziera 120 130 la depasiri...vreau sa vad si eu celebra asta Coasta de Azur a Frantei...probabil o camera la hotelul lor costa cat motocicleta mea...dar se gasesc solutii intodeauna ...vorbim...cine doreste ...pana atunci calcutam si ne interesam de preturi si alte alea alea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

biggrin.png Pai hai sa vedem...ca data respectiva... perioada ZIC si eu ar fi undeva dupa 14 MAI...atunci tipmul SPER sa fie bun ...nu este nici cald sa transpiri sub costum   nu este nici frig sa crape pietrele...undeva la 25 grade ar fi perfect...dar se poate schimba.perioada...problema cu durata ar fi cam 10/12.. zile maxim  unsure.png .......si ar fi cam asa ruta...iesire prin vama Nadlac...Szeged...Budapesta....Slovenia....aici trecem prin Maribor...Liublajana....Italia...Trieste....Udine(aici cazarea este gratis...la rudele mele)....urmeaza prin Italia traseu catre Brescia..pana la Breno(aici iar am niste prieteni).....Cremona...Genova...urmeaza Franta...Nice...Cannes...Saint Tropez... banana.gif ...Aix en Provance..Grenoble...Torino....si inapoi prin Italia...pana in Austria...Klagenfurt...Granz..Bratislava...Gyor...Budapesta si retur Romania...mai tre sa vad moteluri...campinguri...pe drum..printre ALTE MULTE PROBLEME SI LUCRURI CARE SUNT NECECESARE....un total aproximativ km 5141km cu un cost de benzina de...2350 ron...in afara de taxe autostrazi...etc.... wink.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai in vedere cam 10 euro/100km taxe de autostrada ptr italia si franta. In italia nu e diferenta de pret intre masina si moto. Auostrada de coasta te rupe. Anul trecut am facut acest drum (pana la Barcelona) si am alimentat in italia cu 1,89 euro/l de benzina. asa ca iti recomand sa iti refaci calculele. :)

Cazarile nu trebuie sa te sperie. Eu am folosit pt tranzit hotelurile Etap si mai rar, Formule 1.

Sa ai succes. Daca ai nevoie de detalii, sunt ceva baieti care au facut drumul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am planificat pentru anul acesta, dar din pacate am amanat pentru vara viitoare,o tura in Srb, Mne, Cro, Slo cu vizitarea intregii coaste dalmate si a parcurilor nationale Durmitor si Plitvice. Dar saptamana trecuta mi-a incoltit ideea sa modific un pic traseul, sa cuprind si litoralul din Albania.

Traseul fara Albania este pregatit, cu obiective, locuri, campinguri, etc. Cca 3000 km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Salutm cu respect...multumiri de sfaturi...ai dreptate cu autostrazile din Italia...sunt scumpe dar nu stiam ca moto au aceleasi preturi ca auto...calcule mai sunt de facut si multe multe lucruri necesare de pus la punct in iarna asta am de gandit...si calculat si de pus banuti deoparte...inca o data multumiri de sfaturi si sa ave/ti asfalt uscat ...numai bineee B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

biggrin.png Pai hai sa vedem...ca data respectiva... perioada ZIC si eu ar fi undeva dupa 14 MAI...atunci tipmul SPER sa fie bun ...nu este nici cald sa transpiri sub costum   nu este nici frig sa crape pietrele...undeva la 25 grade ar fi perfect...dar se poate schimba.perioada...problema cu durata ar fi cam 10/12.. zile maxim  unsure.png .......si ar fi cam asa ruta...iesire prin vama Nadlac...Szeged...Budapesta....Slovenia....aici trecem prin Maribor...Liublajana....Italia...Trieste....Udine(aici cazarea este gratis...la rudele mele)....urmeaza prin Italia traseu catre Brescia..pana la Breno(aici iar am niste prieteni).....Cremona...Genova...urmeaza Franta...Nice...Cannes...Saint Tropez... banana.gif ...Aix en Provance..Grenoble...Torino....si inapoi prin Italia...pana in Austria...Klagenfurt...Granz..Bratislava...Gyor...Budapesta si retur Romania...mai tre sa vad moteluri...campinguri...pe drum..printre ALTE MULTE PROBLEME SI LUCRURI CARE SUNT NECECESARE....un total aproximativ km 5141km cu un cost de benzina de...2350 ron...in afara de taxe autostrazi...etc.... wink.png

A sosit si suportul pt genti laterale... Topcase de 47 litri..... Urmeaza doua Anake 2...

IMG_20150924_171526.jpg

IMG_20151010_112851.jpg

IMG_20151010_112842.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain filmul, faina si tema deschisa...

Mie si sotiei ne-ar placea si planificam o calatorie in India, ne place mancarea asa de mult, ca vrem sa ne indopam doua saptamani pe acolo si apoi sa ne intoarcem. Eu as fi dispus sa fac asta si pe motor, nu pe actualul din cauza "drumurilor." Dar vom vedea noi... Trebuie sa fie visul amandoura, altfel nu mere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain filmul, faina si tema deschisa...

Mie si sotiei ne-ar placea si planificam o calatorie in India, ne place mancarea asa de mult, ca vrem sa ne indopam doua saptamani pe acolo si apoi sa ne intoarcem. Eu as fi dispus sa fac asta si pe motor, nu pe actualul din cauza "drumurilor." Dar vom vedea noi... Trebuie sa fie visul amandoura, altfel nu merem

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...