Mergi la conţinut

imi plac motoarele foarte mult


Catalin_13

Recommended Posts

Salut la toata lumea.Abia mi-am facut si eu cont si vreau sa va spun despre mine.

Eu am doar 14 ani si imi plac motoarele foarte mult.Totul a inceput acum 2 ani cand unul din unchii mei m-a lasat sa merg cu scuterul lui Manet Korado.peste o luna ai mei mi-au cumparat un piaggio S.I. galben pe care il mai am si acum in garaj.M-am plimbat cu el tot timpul pana mi-au luat ai mei un Suzuki Street Magic de 49cc si care prinde 80km/h cu care m-am si ridicat si pe o roata la ce demaraj are.Este exact ca o motocicleta de curse,dar la dimensiuni mai mici.De cand mi l-a luat si pana acum ma plimb in continuu cu el :scooter: .Cea mai lunga calatorie a mea pe un motor a fost cu alt unchi al meu cu care am mers cu RS-ul lui de 125cc de la Galati pana la Brasov si inapoi.A fost o calatorie misto,tinand cont ca am si schiat :beer: .Alta data am mers de la GL pana la Constanta impreuna cu unchiul meu cel cu Manetul,iar eu cu Piaggio SI.A fost super.Am si costum de piele(pantaloni si geaca)si casca Grex.Pana acum am avut o singura cazatura cu SI-ul dar nu prea grava.(Am intrat intr-o groapa mare si m-a aruncat,am cazut tot pe sa,si am cazut de pe ea si mi-am rupt blugii.Macar S.I.-UL a spart si farul unei masini dupa ce am cazut de pe ea dar nu stie nimeni k eu am facut-o)Unchiul meu cu rs-ul a avut pana acum un picior in ghips si de doua ori ambele maini.Odata varul meu de doi ani mi-a luat cheia de la SI shi a aruncat-o la gunoi,dupa care am dus gunoiul.Am mers la gunoi unde un puradel cauta prin gunoaie.I-am zis k dak imi gaseste cheile ii dau zece mii.S-a aruncat in container si da-i si da-i vreo juma de ora pana le-a gasit.Mi le-a dat si am plecat si :fuck: tiganului.S-a ofticat si a zis k vine cu romales ai lui si ma bate si i-am dat si un sut in cur.Altadata eram cu unchimiu pe rs-ul de 125 si era iarna.Era si gheata si a pus frana pe fata si ne-a furat roata pe fata.Eu am sarit repede si am scapat da el s-a dus cu tot cu motor pe gheata.Noroc ca aveam casca ca imi spargeam capul.

Cand am fost cu ai mei in Italia,in lumea motoarelor am innebunit de cate scutere si motociclete erau.Acolo am facut prima tura cu suzuka mea dupa care mi-au luat-o ai mei si am adus-o in Romania.De-abia astept sa fac 18 ani sa dau de carnet si sa imi cumpere ai mei motocicleta.Scuze pt cei pe care i-am plictisit...Mai jos sunt motoarele mele...Asfalt uscat tuturor...

post-5996-1134517402_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"cu care am mers cu RS-ul lui de 125cc" zici ca ai 15 ani... posibil sa ai 13 :shok:

situatie de laudat... poate reusesc ai tai sa te scape din mainile politiei daca doamne fereste te vor prinde... :pokey:

"mi le-a dat si am plecat si :D tiganului" ... crezi ca te deosebesti mult fata de acel "ghet" om =)) ..... nu stiu... vad ca pomenesti si de Italia ... :yahoo:

Propun moderatorilor sa faca in asa fel incat ca atunci cand iti faci cont, sa il faci cu buletinu scanat sau macar permis de conducere categoria Tr bineinteles =)):search:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers la gunoi unde un puradel cauta prin gunoaie.I-am zis k dak imi gaseste cheile ii dau zece mii.S-a aruncat in container si da-i si da-i vreo juma de ora pana le-a gasit.Mi le-a dat si am plecat si :fuck: tiganului.

<{POST_SNAPBACK}>

ce faci domne iti maninci din cur pentru 1leu :thumbdown: ? mai si zici ca ai vreo 2-3 motoare... nu era mai bine sa nu se fi bagat tiganusul dupa chei? sa vezi cum iti promiteai singur aia 10000 de lei. vezi cum e omul?

Numai bine!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat sa pui incheierea:

" si pe urma m'am trezit si ma cacasem pe mine in somn dar nu-i nimic ca a venit unchiu meu cu rs ul cu senile care merge pe zapada si m-am riciit si cu cheia de la manet ce daca putea a cacat eu am folosit-o asa si nici nu mai aluneca pe gheata ca atunci cind mi-am zgiriat casca intr-un bradut noroc ca nu era impodobit mama ce globulete mari am si ia uite ce verzi si rosii se fac cind le dau bobirnace cu degetu' ala de l'am scrintit cind am fost si-am schiat cu sania pe noroi ca era august"

Tinere, daca te intereseaza pretul halatului, trebuia sa o spui direct... mai Catalin 13 de 14-15 ani

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat sa pui incheierea:

" si pe urma m'am trezit si ma cacasem pe mine in somn dar nu-i nimic ca a venit unchiu meu cu rs ul cu senile care merge pe zapada si m-am riciit si cu cheia de la manet ce daca putea a cacat eu am folosit-o asa si nici nu mai aluneca pe gheata ca atunci cind mi-am zgiriat casca intr-un bradut noroc ca nu era impodobit mama ce globulete mari am si ia uite ce verzi si rosii se fac cind le dau bobirnace cu degetu' ala de l'am scrintit cind am fost si-am schiat cu sania pe noroi ca era august"

<{POST_SNAPBACK}>

=))=))=))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce ma saraceai daca ii dadeai 10 000 lu saracutu om dupa ce a cautat 30 min prin gunoaie !!! Pana la urma asta esti si tu mai pusti gaozar : un GUNOI !!! Nu ai ce cauta aici !!! Cred ca esti singurul caruia ii doresc sa ii se fure motocicleta si sa vezi ras pe capul meu atunci !!! :fuck::fuck::fuck:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce ma saraceai daca ii dadeai 10 000 lu saracutu om dupa ce a cautat 30 min prin gunoaie !!! Pana la urma asta esti si tu mai pusti gaozar : un GUNOI !!! Nu ai ce cauta aici !!! Cred ca esti singurul caruia ii doresc sa ii se fure motocicleta si sa vezi ras pe capul meu atunci !!!  :fuck:  :fuck:  :fuck:

<{POST_SNAPBACK}>

esti varza! :thumbdown:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mie vine un roman, tigan , ce-o fi sa imi spele parbrizul si eu nu vreau, ma dau jos si il si ard (iar daca e mai mare ca mine iau lopata de zapada tinuta strategic langa scaun) si nu ii dau nici mcar 1000 lei vechi .. de ce ? mia aia e muncita de mine.

daca in schimb fac o afacere cu cel mai jegos tigan , nu imi e rusine si scarba sa dau mana cu el la sfarsit si sa imi achit datoria.. .daca i-ai zis ca ii dai 10 000 si nu i-ai dat nu esti decat un rahat imputint, fara pic de coloana vertebrala. crezi ca umilnd un tigan , un copil , ai rezolvat ceva ?

mi-ar fi rusine.. pacat ca nu am voie sa dau ban pentru asa ceva ca iti dadeam ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si care-i nenorocirea? Pentru tine, ca ai invatat la 60 de ani sa bati in butoanele tastaturii ?

Sau inca rulezi sub windows 95 ? :D

no offense, sarbatori fericite! :taunt:

<{POST_SNAPBACK}>

Nenorocirea este ca jignesti si nu cred ca asta este scopul acestui forum. Cu atitudinea asta nu cred ca ai vrea sa ma intalnesti nici la 60 de ani, oricum inchei aici pentru ca nu merita.........

Fii fericit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piticule, pleaca de aici cu povestile tale....

daca treaba cu tiganu e adevarata esti vai de capu' tau. no offence da' cand s-o face tiganul ala mare si ti-o da "un cap in gura" cum se zice, sa nu te miri. praffff! Cu teribilisti d-astia ca tine si ca inca cativa de pe forumul asta isi capata lumea motociclistilor renume rau. ca se gasesc cativa parinti ratati care nu stiu sa-si educe copilul si ii cumpara motor ca sa aiba si fii-su cu ce sa intre in copaci. E mult mai grava situatia decat credem...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...