Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

bikeshop

vand Vand Bmw K1200Lt, 2001, 43000 Km - 6900 Eur

Recommended Posts

La o medie de 1000 de Km pe an, in ultimii doi ani, a venit vremea sa se bucure altcineva de acest motor.

Este motocicleta mea de suflet si merita sa se plimbe, nu sa stea intr-un garaj.

Motocicleta a fost cumparata de mine direct din Germania la 5500 Km. Am toata documentatia de servisare din Germania pentru a putea verivica acuratetea kilomentrajului. Actual are 43.000 Km si nici o problema functionala. Sunt singurul proprietar in Romania, tinuta in garaj, fara nici o defectiune la activ.

Motocicleta se afla in Bucuresti, zona Grivita, vizitabila oricand cu un telefon in prealabil.

Tel 0729924898.

Revin si cu poze (mai actuale) imediat ce ajung la garaj.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152947331778424&set=a.427345643423.230561.656883423&type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=104650139652040&set=a.104650096318711.6089.100003211630251&type=3&theater

Asadar:

Marca: BMW

Model: K 1200 LT

An: 2001

Kilometraj: 43.000 Km

Stare functionare: excelenta

Stare optica: 9.8 din 10 (detalii mai jos)

Inmatriculata in Bucuresti

Dotari:

• ABS integral power assisted
  • Parbriz electric
  • Scaun pilot, pasager plus spatar pasager incalzite
  • Manere ghidon incalzite
  • Radio-casetofon + 4 difuzoare
  • Magazie cu 6 CD-uri
  • 2 X control audio atat pilot, cat si pasager (Mute, volum, schimbat posturi, schimbat CD, schimbat Trackuri)
  • 2 prize de alimentare electric (pilot si pasager)
  • Compensator de directie
  • 2 x Sidecase + Topcase (cu lampa de lumina acces bagaje)
  • Suspensie reglabila
  • Trusa de scule originala
  • Kitul de pana original
  • Inaltatorul de sa original

Exraoptiuni:

• Alarma cu GPS – transmite alarmele prin SMS cu locatia GPS, in caz se furt se poate comanda prin SMS oprirea motorului. Alarma este instalata in service autorizat.
  • Baterie suplimentara pentru sistemul de alarmare
  • Genti textil sidecase (gentile interne pentru bagaj)
  • Portbagaj topcase (ofer si geanta de porbagaj cu chingile de legare)
  • Husa moto

Alte detalii

Am cumparat kitul de mentenanta. Revizia periodica nu am facut-o pentru ca prefer sa o fac impreuna cu noul proprietar ca sa stie pe ce se bazeaza.

Ofer la pachet kitul de mentenanta plus ajutor mentenanta periodica.

Kitul contine:

• Bujii,
  • toate o-ringurile inclusiv cele de Viton pentru presetupele de la conductele de presiune pompa benzina,
  • toate garniturile de aluminiu de la busoane, inclusiv cele de cutie si grup,
  • filtru ulei,
  • filtru benzina,
  • filtru aer.

Am inlocuit preventiv presetupele de la furtunele pompei de benzina de teflon cu unele de Inox la recomandarea unui service note de la BMW SUA pentru K1200 LT.

Mentenanta periodica facuta intotdeauna inainte de termenul recomandat.

Placute frana schimbate atat fata cat si spate – ofer un set de placute spate nou (e bun sa fie J).

Ofer si cheia filtru ulei

Optic, semnalizarea dreapta si oglinda dreapta fisurate. Ori le negociem din pret ori le schimb eu. Sunt 160 EUR ambele oglinzi si 50 Eur semnalizarea.

Cauciucurile au fost inlocuite de mine respectand modelul producatorului, dar pentru siguranta necesita inlocuire prin prisma varstei (au peste 4 ani). Se negociaza din pret sau le inlocuiesc eu (250 EUR / set)

In rest, motocicleta este in stare excelenta, neaccidentata sau modificata.

O motocicleta foarte agila, extrem de confortabila atat pentru pilot cat si pentru pasager, pe care o recomad pasionatilor de drumuri lungi si foarte lungi, cu experienta de peste 35.000 km pe alte motociclete. 

P.S: Macheta din poza nu este de vanzare, ci doar motocicleta din fundal smile.png

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.