Mergi la conţinut

Accident Pe Bulevardul Magheru


Vlad-Dumitrescu

Recommended Posts

Salutare. 

Marti noapte a avut loc un accident pe bulevardul Magheru, intre intersectile  bulevardului cu Galeriile Orizont si Maria Rosetti.

Circulam cu motocicleta pe mijlocul  benzii  I, avand o viteza modica ( aproximativ 60-70 km/h ), cand la un moment dat ochisorul meu stang  a observat pe banda II o masina  de culoare aramie ( posibil marca BMW ) ce mergea in paralel cu mine. In apropierea intersectiei cu Galeriile Orizont, tot cu ochisorul meu stang am vazut cum acesta trage usor de volan spre partea din stanga a benzii pe care mergea, apoi imediat dupa ce am trecut de semafor ( 3-4 metri ) a tras brusc dreapta de volan ( desigur fara semnal ) si a intrat fix in mine! ( aceasta conducere agresiva poate fi urmare a filmului Fast and Furious 7 ) De asemenea, si eu am acrosat pamantul cu capatana in prima faza apoi cu toata motocicleta pe partea stanga, roata din spate a atins bordura obligandu-ma sa fac o rotire de 360 de grade si un salt peste motocicleta dupa ce am reusit sa-mi scot piciorul de dedesubt. ( In termeni avansati, am executat un facial la asfalt, un soc bordurial in zona dorsala, o priveliste 360 asupra soselei urmata de o Tsukahara finalizata perfect )

M-am ridicat foarte repede de jos dupa cativa zeci de metri de alunecare, deoarece am avut impresica ca masina ce era in spatele meu nu franeaza si vine peste mine. 

Idiotul care m-a lovit nu a avut bunul simt de a opri, fapt pentru care, la urmatoarea intersectie ( semaforul rosu ) a facut dreapta pe Maria Rosetti si dus a fost. 

 

Acum, intrebare de o bere : Stie cineva daca exista camere sau webcam-uri instalate in acea zona si care ar fi putut surprins accidentul ?  ( Sa facem exceptie de cele instalate deasupra semafoarelor la care au acces numai organele ) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De marţi până acum probabil s-au şters deja înregistrările, văd că nu preţuieşti prea mult viaţa şi încurajezi tentativele de omor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai departe ce ai făcut ?

mai departe am iesit din spital, sambata ( maine ) trebuie sa ma duc impreuna cu martorii sa dam declaratii iar apoi sa incerc sa fac rost de o filmare sa ma pot folosi de ea.

De marţi până acum probabil s-au şters deja înregistrările, văd că nu preţuieşti prea mult viaţa şi încurajezi tentativele de omor.

 

Din ceea ce am spus eu mai sus de unde reiese ca nu pretuiesc eu viata si de unde si pana unde incurajez tentativele de omor ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ceea ce am spus eu mai sus de unde reiese ca nu pretuiesc eu viata si de unde si pana unde incurajez tentativele de omor ? 

Păi nu spui că ai chemat poliţia, am tras concluzia că ai plecat liniştit acasă.  Ai văzut ce ieftine sunt acum camerele?

Nu-ţi doreşti să fi avut una?  Camerele instalate la diverse firme din zonă au o capacitate de stocare limitată, cele ale primăriei suprascriu deci şterg de regulă la 48 de ore.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi nu spui că ai chemat poliţia, am tras concluzia că ai plecat liniştit acasă.  Ai văzut ce ieftine sunt acum camerele?

Nu-ţi doreşti să fi avut una?  Camerele instalate la diverse firme din zonă au o capacitate de stocare limitată, cele ale primăriei suprascriu deci şterg de regulă la 48 de ore.

A venit si politia si SMURD-ul. 

Iar vis a vis de camere, firmele sunt oblicate sa le pastreze 30 de zile iar statul pastreaza inregistrarile 10 zile !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politie, reclamatie, semnalmentele masinii atatea cate sunt, ora exacta la secunda a desfasurarii evenimentului, traseul masinii implicate inainte si dupa, iar politia poate verifica camerele din zona. Pe persoana fizica cam greu de ajuns la inregistrari daca exista si exista sigur. Masina poate fi identificata si din alte camera de dinaintea sau dupa locul accidentului. Bafta si fereste-te de prosti in bmw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Iar vis a vis de camere, firmele sunt oblicate sa le pastreze 30 de zile iar statul pastreaza inregistrarile 10 zile !

Mai bine decât pe vremuri, înseamnă că sunt şanse.

Baftă să-i găsească şi nu ierta nimic, gândeşte-te că se putea termina mai grav.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politie, reclamatie, semnalmentele masinii atatea cate sunt, ora exacta la secunda a desfasurarii evenimentului, traseul masinii implicate inainte si dupa, iar politia poate verifica camerele din zona. Pe persoana fizica cam greu de ajuns la inregistrari daca exista si exista sigur. Masina poate fi identificata si din alte camera de dinaintea sau dupa locul accidentului. Bafta si fereste-te de prosti in bmw.

 

bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paremi-se ca exista o procedura pentru cand doresti sa instalezi camere pe proprietatea ta, camere ce bat pe domeniul public...Din ce am inteles si nu stiu daca e adevarat, trebuie o aprobare si de la politie. Asta are o logica prin faptul ca ei te inregistreaza si stiu unde sunt camere in zona, chiar si la proprietarii din acel perimetru, inainte sau mai sus pe bulevard. Il vor gasi cu siguranta, doar sa nu fie vreun coi al cuiva si sa vrea sa-l ascunda ! Dar sa nu aruncam piatra...sa presupunem ca Organele lucreaza in favoarea nostra, a cetatenilor si a lor ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...