Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

bikeshop

vand Yamaha Virago 535

Recommended Posts

Scot la vanzare viroaga recent achizitionata (aprilie 2015). Istoricul motoretei este cam asa: a fost adusa in 2013 in  RO de Stefan de la japanmotors (am inteles ca e o treaba pozitiva, omul are reputatie buna si aduce motoare foarte ok). A fost cumparata si inmatriculata de userul rockbikecz, care prin noiembrie 2014 a scos-o la vanzare (omul a trecut la transalp). Topicul este cel de aici:

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/720002-se-vinde-yamaha-virago-xv535/?hl=virago

Mi-a placut motocicleta, faptul ca are "istoric", a fost bine intretinuta, m-am dus hotarat la Ploiesti, am vazut bijuteria, am batut palma cu omul si m-am intors cu ea acasa (ud leoarca, am prins o ploaie de zile mari, dar na, fericit de achizitie).

Pana in prezent i-am mai adaugat vreo 2000 km, am inmatriculat-o pe numele meu, fara probleme, i-am facut schimb de ulei (motor si transmisie) si i-am pus benzina smile.png

Cum probabil s-a mai spus, motocicleta este ideala pentru incepatori/persoane de sex feminin/iubitori de choppere. Trage bine, are comenzi avansate (deci merge si pentru persoane mai inalte - eu am 1.82 si ma simt ok pe ea), diverse accesorii/imbunatatiri - custom paint, porbagaj cu sissybar, distantiere pentru coburi, furtun de frana metalic, semnale led. Actele sunt in regula, pot oferi fiscal imediat.

Pentru curiosi, motivul vanzarii este ca vreau ceva mai mare (Vulcan/Dragstar/Shadow). Pretul este fix cel cu care am achizitionat-o, 1500 euro. Nu intentionez nici sa pierd nici sa castig la treaba asta, e un pret corect pentru starea tehica si estetica a motocicletei. Daca nu se da la pretul asta, nu e nicio problema, o sa ramanem impreuna pana la adanci batraneti smile.png

O sa revin cu poze actuale, desi cele din anuntul anterior sunt perfect valabile. Motoreta se poate vedea in zona Piata Sudului / Berceni.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.