Mergi la conţinut

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Am fost undela 45 km de bucuresti in sat NAIPU spre ALEXANDRIA si am reusit dupa aprox 5 ore de "jucat" pe ea sa ii dau a 5 si sa merg cu minim 100 km(nu am vitezometru si a mers papucu cu 90km si deacolo am tras concluzia)

deci, permis-NU, motor inmatriculat-NU, echipament-NU, ce altceva imi lipseste

bravo.cred ca doar putin creier iti mai lipseste.mult succes in continuare.
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Parerea me este ca daca nu ai carnet,nici acte pe motor,si nici transport atunci ar fi bine sa te muti intr-o zona de munte unde nu pre sunt curcani.Daca nu incearca sa stai mai potolit pana iti iei carnetul .Noroc

mersi dar nu cred ca o sa imi pot permite o casa undeva la munte, poate mai incolo.

asa ca pana atunci merg in papuc cu ea pana la un drum de tara.asta e viata , dar nu ma las, sunt "muscat" si nu am scapare :D .

am inceput sa imi achizitionez echipament-primul lucru mi-am luat o casca (nu de cross), dar e casca-un nitro n800-v- de la cozo, super baiat-si sper sa nu am evenimente cu ea, urmeaza peste 2 saptamani si un echipament(de la bust in sus) de cross la vre-o 100 e ma duce dar stau linistit pe motor, mai raman doar genuchere si cizme si permisu care maine ma duc la ilioara sa ma apuc pt ca e treaba aia nasoala cu primul an doar pana-n 250cc(parca).

SUCCESE NEBANUITE!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite acum fara nici un fel de rautate :

1.cred ca ar fi bine sa te apuci sa iei A`ul .

2.Echipament cel mai bine e sa il iei nou sau aproape nou adica de la altcineva dar nefolosit( aici ma gandesc la casca si manusi ) pt ca e f important sa iti fie fixe si sa aiba buretii noi iar manusile sa aiba inca protectiile ok .

3. cum trebuie inmatriculat motorul ...e un semn de intrebare si pt mine deoarece nu ma pricep .e un tip sorinco nu stiu daca e si pe forumul asta dar e bine sa il gasesti si sa il intrebi B)

4.la faza cu "am mers cu 1..km/h" asta nu are nici o relevanta si nu inseamna ca stii ceva ... fiindca sincer sa fiu ma indoiesc ca stii ceva atat timp cat nu ai carnetul de A care e banal de luat.n-am timp ,n-am chef ,n-am bani astea sunt scuze de kkt pt unu care vrea sa fie motociclist....

5.parerea mea: fa bine si ia carnetu ,ca sa nu te cautam pe la accidente sau sa nu ajungi pe la puscarie(crezi ca `i gluma dar ai sa vezi ;;) )

ENDURO NU E CE FACI TU .CE FACI TU DEOCAMDATA E SA II ALUNGI DE PRIN PADURI PE CEI CARE FAC ENDURO.EU ZIC SA TE MAI GANDESTI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi dar nu cred ca o sa imi pot permite o casa undeva la munte, poate mai incolo.

asa ca pana atunci merg in papuc cu ea pana la un drum de tara.asta e viata , dar nu ma las, sunt "muscat" si nu am scapare :D .

am inceput sa imi achizitionez echipament-primul lucru mi-am luat o casca (nu de cross), dar e casca-un nitro n800-v- de la cozo, super baiat-si sper sa nu am evenimente cu ea, urmeaza peste 2 saptamani si un echipament(de la bust in sus) de cross la vre-o 100 e ma duce dar stau linistit pe motor, mai raman doar genuchere si cizme si permisu care maine ma duc la ilioara sa ma apuc pt ca e treaba aia nasoala cu primul an doar pana-n 250cc(parca).

SUCCESE NEBANUITE!

daca vrei echipament de cross te astept la magazinul Yamaha din Bldv Ghencea 24, dupa cimitirul militar ghencea la primul bloc pe dreapta.

cip

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
uite acum fara nici un fel de rautate :

1.cred ca ar fi bine sa te apuci sa iei A`ul .

domnule INGER ALBASTRU- m-am apucat de scoala la TOMINA- instructor "PICIU"

e super ok mai ales ca am alergat un pic cu instructoru care are un ktm, prin poligonu ilioara si mi-a promis ca o sa ma cheme cu ei cand se duc prin apropriere cu motoarele.

succese nebanuite!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei echipament de cross te astept la magazinul Yamaha din Bldv Ghencea 24, dupa cimitirul militar ghencea la primul bloc pe dreapta.

cip

sal.

sper sa ajung pe la tine, dar este un pic departe de mine,zi-mi si mie niste preturi

la echipament de la gat in jos. pt ca totul se rezuma la bani care sunt greu de castigat fi-rar-mama lor.... sa fie, dar trebuie.

succese nebanuite!.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
QUOTE 

uite acum fara nici un fel de rautate :

1.cred ca ar fi bine sa te apuci sa iei A`ul .

domnule INGER ALBASTRU- m-am apucat de scoala la TOMINA- instructor "PICIU"

e super ok mai ales ca am alergat un pic cu instructoru care are un ktm, prin poligonu ilioara si mi-a promis ca o sa ma cheme cu ei cand se duc prin apropriere cu motoarele.

succese nebanuite!

SALUT MR.BLUE ANGEL!

AM TERMINAT SCOALA, AM LUAT A-ul-SI ACUM N-AM PE CE SA MERG!!!!

ORICUM ITI MULTUMESC F.F.F.F.F.F. MULT DE SFATURI-SI ASA E, MAI AM MULTE DE INVATAT, CHIAR FOARTE MULTE.

CRED CA TREC LA CATEGORIA SUPERMOTO CAT DE CURAND-IMI PLACE COMBINATIA DE ENDR&VITZ-CRED CA MI S-AR POTRIVI............CRED.

ASA CA DACA AI CEVA DE OBIECTAT-TE ASCULT CU MARE PLACERE.

SUCCESE NEBANUITE SI SA NE AUZIM SANATOSI!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...