Mergi la conţinut
cosx25

Pierdere Placerea Moto

Recommended Posts

Merg de mult timp pe 2 roti, nu am avut motocicleta mare, doar ceva slabut, dar am facut multe plimbari, imi placea sa map limb sa calatoresc, ma bucuram de peisaje de multe. Dar de la un timp din an la an nu prea ma mai pasioneaza asa ceva, nu ma mai bucur de drum, de peisaje si de altele cum faceam mai demult. Am asa o teama, ma grabesc parca vrea sa scap mai repede de drum si sa ajung la destinatie. 

Am avut si accidente cu masini mai demult, dar tot mergeam inainte, mai recent am intrat intr-un caine si de atunci am mare teama de cainii, mai ales cand latra la mine in timp ce merg, nu ii mai suport.

O fi si plictiseala, drumuri cunoscute, motoreta slaba, teama etc. Dar inainte nu aveam probleme, abia asteptam sa plec undeva 2-3 zile pe la munte. Acum nici de plimbari scurte de o zi nu imi mai plac, merg mai mult asa sa zic fortat cu motoreta, ca trebuie sa merg, fac naveta la munca zi de zi. 

Nu cred daca as avea o motoreta mare mai puternica s-a schimba ceva, e si traficul care nu il mai suport, drumurile proaste, noaptea abia pot merge, merg prea incet si de teama. 

Sa zic asa ca nici motoreta actuala nu ma prea mai ajuta, are probleme mici, vechimea...

Poate o fi si singuratatea, eu am mers de ceva ani buni singur in plimbari. 

Oare mai imi vine cheful de plimbari pe moto, sa fac o pauza mare de moto sau sa raman pieton si ma indrept spre drumetii de munte cum am in plan in viitor, bicicleta poate ? 

Nici de masina nu ma prea bucura... 

Poate e si anii care trec...

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Cand am stat toata iarna fara motoreta parca era si mai rau, nu mai aveam deloc chef sa mai calaresc. Dar serviciu ma facut sa merg iar si asta doar cand era cald afara. Inainte mergeam si pe frig, ploaie cu scuterul la servici, acum doar daca e vreme buna.

Link la postare

Lasa-te si gata... Nu esti primul ce face naveta pe biticlu sau cu masina, ori autobuzul... Vinzi catarul, iti iei o biticla mai rasarita, vezi sa nu fie furata! Si gata..

Link la postare

Eu pana la servici/oras am 20 km + de mers, pe bicicleta nu prea, si am si deal o bucata de drum. E asta e, a fost si fenomenul moto... Am atatea probleme si asta cred ca ma indepartat de moto...

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.