Mergi la conţinut

Inconjurul Americii de Sud, Ianuarie - Februarie 2016


Noni

Recommended Posts

Suntem 2 motociclisti, cu un KTM 990 Adventure si un BMW 1150 Adventure.

Planul, sau ideea noastra este de a colinda America de Sud in Ianuarie - Februarie 2016, ~ 6-7 saptamani. Am atasat o harta orientativa, desi sunt aproape sigur ca o sa ne mai abatem de la drum in stanga si in dreapta.

Daca aveti sugestii de trasee, locuri de vizitat sau chiar transportul motocicletelor din Romania / Europa in America de Sud, va rog scrieti-mi.

Am cautat mai multe metode de transport si niciun transportator nu ne-a putut da niste costuri transparente. 

- transport dus intors
- taxe de depozitare a cadrelor pe care vom transporta motoarele
- si orice alte taxe mai sunt legate de acest transport, vama, acte.. etc.

map.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii cunosc pe Alex si Andreea... nu am vorbit si cu ei ce e drept...

Am fost descurajati din toate directiile pana acum, pe motiv ca nu ar fi sigura Brazilia.

Transportatorii nu au putut sa ne ofere costuri transparente pentru transportul motoarelor in Rio de Janeiro.

E foarte posibil sa amanam calatoria pe vara si sa trimitem motoarele in America de Nord

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări pentru proiectul vostru. In Peru pare că aţi inclus Puerto Maldonado , Cuzco ( pt. Machu Picchu) şi Lima dar merită si Puno ( pentru lacul Titicaca). Pe traseul vostru merită oprit la insulele Balestas, pe lângă Pisco, inainte de Nazca (foci, păsări). De acolo in drumul spre Puno se poate trece prin Arequipa ( un oras deosebit) si Cabanaconde ( localitate intr-un canion in care puteti vedea condori în zbor). Regret că nu am fost pe motor dar intre Cuzco - Puno- Cabanaconde drumul e fantastic ( ajungi la 5.000m, lacuri cu flamingo). Din Puno se poate merge şi in Bolivia la Copacabana .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...