Mergi la conţinut

EICMA 2015 - cine vine?


robertkiran

Recommended Posts

Am fost si anul trecut Eicma. Si  a fost super. Am spus aici: http://www.pro-bike.ro/forums/topic/125111-eicma-2014-o-expozitie-moto-de-vis/

Bun, vreau sa merg si anul acesta. Deja am achizitionat un citybreak la Milano. Plecare pe 19 noiembrie, intoarcere pe 22 noiembrie.Zbor low cost, cazare la un hotel tot low cost ... in total undeva la 165 de euro. Vreau sa stiu daca mai merge cineva la aceasat expozitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca inca nu ai luat biletul de avion, iti recomand sa mergi de pe 17 (parca 17 e prima zi). Te inscrii la ei pe site in calitate de comerciant, ai nevoie doar de un CUI al unei firme pe care il trimiti scanat impreuna cu buletinul. Primele 2 zile sunt dedicate presei si comerciantilor si nu e foarte mare aglomeratie. Plus ca ai intrarea libera. Eu am mers in fiecare an incepand cu 2009, merg si anul asta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca inca nu ai luat biletul de avion, iti recomand sa mergi de pe 17 (parca 17 e prima zi). Te inscrii la ei pe site in calitate de comerciant, ai nevoie doar de un CUI al unei firme pe care il trimiti scanat impreuna cu buletinul. Primele 2 zile sunt dedicate presei si comerciantilor si nu e foarte mare aglomeratie. Plus ca ai intrarea libera. Eu am mers in fiecare an incepand cu 2009, merg si anul asta. 

Mda ... din pacate nu am stiut acest lucru. Nu se mai poate face nimic, deja am platit atat biletul de avion cat si hotelul. Plecarea e pe 19, deci nu am cum sa fiu acolo pe 17. Sper ca vineri sa nu fie mare aglomeratie, tinand cont ca e zi de lucru.

 Ramane pentru la anul chestia asta. Multumesc mult de informatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, intri pe toata perioada salonului. 

Trebuie sa ai un certificat de inmatriculare al unei firme pe care sa il atasezi cererii pe care o faci on-line, plus copie CI sau pasaport. 

Editat de Daan
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am o mica nelamurire. Am luat cazare la un hotel situat la 400 de metrii de Piazza Luigi di Savoia in Milano. Piazza Luigi di Savoia este locul unde vin autobuzele de pe aeroportul Bergamo. Problema e urmatoarea: la plecare duminica am avion la 6-15. Deci va trebui sa pleccu autobuzul de 3-10 din Milano. Asta inseamna sa plec de la hotel undeva pe la ora 2-30 2-40.

Care e dilema:  La ora aceea (2-30 dimineata) e periculos sa mergi pe strada in Milano? As vrea sa fac aceasta distanta pe jos, parca nu as mai lua un taxi pentru 400 de metrii. Iar mijloace de transport (altele in afara de taxi-uri) nu prea circula prin Milano.

Deci e destul de "safety"sa merg pe jos, singur la ora aia prin Milano? Cunoaste careva zaona din preajma hotelului Cristallo (acolo am cazare)? Cam asta ar fi traseul:

 

 

traseu.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bifat si expozitia asta. Cu ceva peripetii ... dar asta e. Salonul de anul acesta a fost peste cel de anul trecut. Din pacate internetul de la hotel e sub orice critica si ca sa atasez o poza dureaza o groaza de timp. Cum ajung inapoi in tara pun mai multe.

DSCF0197.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...