Mergi la conţinut

Intrunirea Clubului Motoveteranilor 2016


mmarex

Recommended Posts

Salutare tuturor,

stiu ca mai sunt citeva luni pina atunci dar as vrea sa stabilim o data precisa  pentru a putea sa predau pina la sfirsitul acestei luni la job cererea pentru concediul 2016. 

Weekend placut

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekend-ul 03-05.06.2016 a fost stabilit la sedinta de la ultima intrunire a motoveteranilor de la Campulung. Rezumatul sedintei il gasesti aici http://www.pro-bike.ro/forums/topic/127846-intrunirea-clubului-motoveteranilor-2905-01062015-campulung-moldovenesc/?do=findComment&comment=551770, la postarea lui Toni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Extras din procesul verbal de la sedinta din 2015:

"8. Stabilirea datei si zonei de desfasurare a intrunirii 2016:

 - pe viitor, in fiecare an, prima Adunare a Membrilor C.M. va avea loc in primul weekend integral din luna iunie

 - Adunarea Membrilor Clubului Motoveteranilor 2016 va avea loc in perioada: 03 - 05.06.2016

 - zonele propuse pentru intrunirea 2016, in ordinea numarului de voturi:

       1) Sibiu

       2) Alba Iulia

       3) Cluj si Brasov la egalitate de voturi "

 

Pentru a da dovada de seriozitate si consecventa, trebuie sa respectam votul majoritatii.

La Calimanesti se poate merge oricand in alta data.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 12/29/2015 at 12:12 Toni a scris:

Extras din procesul verbal de la sedinta din 2015:

"8. Stabilirea datei si zonei de desfasurare a intrunirii 2016:

 - pe viitor, in fiecare an, prima Adunare a Membrilor C.M. va avea loc in primul weekend integral din luna iunie

 - Adunarea Membrilor Clubului Motoveteranilor 2016 va avea loc in perioada: 03 - 05.06.2016

 - zonele propuse pentru intrunirea 2016, in ordinea numarului de voturi:

       1) Sibiu

       2) Alba Iulia

       3) Cluj si Brasov la egalitate de voturi "

 

Pentru a da dovada de seriozitate si consecventa, trebuie sa respectam votul majoritatii.

La Calimanesti se poate merge oricand in alta data.

 

1.Stabilirea datei, ca fiind in primul week-end integral din iunie este foarte buna, asa lumea isi poate aranja programul din timp.

2.Parerea mea este ca nu va avea cine sa se ocupe de gasirea unei locatii si aranjarea intalnirii, nici in Sibiu , nici in Alba Iulia si nici in Cluj.

La Calimanesti-Caciulata , cunoscand deja omul si locatia, se puteau face telefonic aranjamentele.

Dar asa cum am mai spus, este doar parerea mea .

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem exemplul intalnirii din 2015 ! Nu vad cine se va inghesui sa organizeze o intalnire la Sibiu ! Ce a functionat bine , trebuie mentinut. Calimanesti este o solutie fericita. Doru are dreptate, sa ne adaptam ! Un an nou fericit tuturor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cine vrea sa se inghesuie sa organizeze intrunirea oficiala 2016 la Calimanesti, tot aceia ar trebui sa respecte votul din 2015 si sa incerce macar, sa organizeze intr-una din locatiile votate si acceptate de toata lumea prezenta la intrunirea 2015.

Daca nu respectam ce am discutat si hotarat de comun acord tot Clubul, inseamna ca nu ne respectam pe noi insine si da, asta ar fi o mare pierdere pentru Club.

Daca vrem Calimanesti, atunci se poate propune aceasta locatie pentru 2017 sau se poate merge oricand acolo dar nu in cadrul Adunarii Generale a Membrilor C.M. 2016.... sau se poate si asta dar eu unul mi-as pierde putin din respectul de sine sau poate chiar nu as participa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu ar fi rau, ca, la urmatoarele intruniri, atunci cand se propune o locatie, sa fie insotita si de nominalizarea persoanelor care ar putea sau doresc sa se implice (daca sunt din zona cu atat mai bine). Degeaba ne dorim sa mergem in zone in care nu are cine sa se ocupe de organizare! Ori, incercam sa ne organizam de la distanta, gen cautat pe site-uri turistice diverse locatii care ni s-ar potrivi , sunat si aflat tarife,conditii, etc... sau ... daca in maxim 2 luni nu avem nici o solutie pentru locatiile propuse, poate ar trebui sa mergem in alta parte, unde se poate organiza. La urma urmei, important este sa ne intalnim undeva cu totii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Timpul se scurge si aștept cu nerăbdare sa vad cine se implica in organizarea de anul acesta (indiferent de locatie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Toni pinned this topic

Super, ar fi o premiera sa ne intalnim la o pensiune de 5 stele ! Imi place , dar probabil ca ne vom aduna cel mult 20 de motoveterani. :search:Serios vorbind , problema in zona asta sunt preturile mari. Silviu , cred ca n-ar fi rau sa-i contactam pe cei de la Calimanesti pt. o discutie preliminara , doar de informare reciproca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 1/15/2016 at 13:21 Toni a scris:

La pensiunea Mai , acum mai sunt doar 2 camere pentru primul week-end intreg din iunie , 3 - 5 IUNIE.

Asa ca ..........nu se poate.

La Hotel Cindrel, camera de doua locuri, cu mic dejun , pentru 2 persoane, 2 nopti, este 390, adica 97,5 ron / persoana / noapte.

Indiferent unde se va organiza intalnirea , trebuie deja demarate discutiile.

Dar cum v-am mai spus, e doar parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datele din rezervari nu sunt de obicei corecte. Numeni nu se lauda cu hotelul/pensiunea goala, chiar si in iunie. Este un fel de reclama mascata in ideea ca daca este ocupat aproape complet, mereu, inseamna ca este bun, deci "vreau si eu". Sa incepem totusi studierea pietei in zona recomandata de votul din 2015 dar si discutii cu conducerea de la Calimanesti, ca o eventuala varianta de rezerva pt situatia in care nu gasim o locatie libera suficient de mare si care sa nu fie exagerat de scumpa. Banii au fost un subiect sensibil mai mereu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 16.01.2016 at 20:12 Dan Rosca a scris:

La pensiunea Mai , acum mai sunt doar 2 camere pentru primul week-end intreg din iunie , 3 - 5 IUNIE.

Asa ca ..........nu se poate.

La Hotel Cindrel, camera de doua locuri, cu mic dejun , pentru 2 persoane, 2 nopti, este 390, adica 97,5 ron / persoana / noapte.

Indiferent unde se va organiza intalnirea , trebuie deja demarate discutiile.

Dar cum v-am mai spus, e doar parerea mea.

Asta cu mai sunt doar 2 camere disponibile e vrajeala de marketing. Informatia asta e de pe Booking.com si probabil mai sunt 2 camere daca rezervi prin Booking.com dar daca iei legatura direct cu pensiunea ai sa vezi ca nu au nici o rezervare facuta pentru perioada aia.

100 lei/noapte/persoana cu mic dejun inclus, pentru conditii decente, eu zic ca ar trebui sa fie acceptabil pentru toti.

Daca te duci la o cazare de 50 lei in conditii oribile si mai pui si cheltuiala cu micul dejun, ajungi la 70 lei, adica in doua zile faci o economie de aproximativ 60 lei. E chiar asa de mare suma asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 17 minute Toni a scris:

Asta cu mai sunt doar 2 camere disponibile e vrajeala de marketing. Informatia asta e de pe Booking.com si probabil mai sunt 2 camere daca rezervi prin Booking.com dar daca iei legatura direct cu pensiunea ai sa vezi ca nu au nici o rezervare facuta pentru perioada aia.

100 lei/noapte/persoana cu mic dejun inclus, pentru conditii decente, eu zic ca ar trebui sa fie acceptabil pentru toti.

Daca te duci la o cazare de 50 lei in conditii oribile si mai pui si cheltuiala cu micul dejun, ajungi la 70 lei, adica in doua zile faci o economie de aproximativ 60 lei. E chiar asa de mare suma asta?

Ti s-a parut cumva ca am comentat ceva de pret ? Esti in eroare.

Eu sunt primul care as aprecia conditiile. 

 

Iar chestia cu marketingul....hmmm, e simplu de demonstrat, sunati la pensiune si incercati sa rezervati 50 - 60 camere pentru atunci si vedeti ce va zice.

Si vorba unui clasic in viata,.... over and out.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea anuala ar trebui sa fie in primul rand pentru toate buzunarele.Cei cu dare de mana sunt sigur ca pot sa plece de mai multe ori pe an in diverse locatii mai scumpe si mai decente.Din pacate pentru unii intalnirea anuala e si singura la care se duc din ratiuni financiare .Daca cazarea ii costa 100lei/noapte/persoana + benzina+mancare+ asigurare s-ar putea sa nu avem multi pretendenti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...