Mergi la conţinut
mmarex

Intrunirea Clubului Motoveteranilor 2016

Recommended Posts

Io, pentru ca se anunta vreme nasoala si pentru ca viu cu fii-mea, voi veni cu auto din dotare...

Vom pleca vineri dimineata (9 - 10)

Pe drum il culeg si pe nea' Ion de la Cobia.

Sper ca sedinta se va tine...iar cine nu vrea sa participe...e treba lui.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Pe 22.05.2016 at 8:27 nicon a scris:

Intrunirea se suprapune cu alegerile locale .

Deoarece  data intrunirii este de mai multi ani stabilita  , ar trebui ca cineva sa mearga la Biroul Electoral Central si sa solicite niste urne mobile la Complexul Cozia  . Cred ca aveti acest drept democratic .

Nu se aplica la alegerile locale.

Cat despre sedinta ,ea se tine. Toni sunt sigur ca a glumit. Cine crede ca a vorbit serios ar trebui sa se gandeasca ca nu poate sa hotarasca el singur daca se tine sau nu.Toni pe buna dreptate a vrut doar sa traga un semnal de alarma ca una vorbim la sedinta si alta facem.

Asadar sedinta se tine ,camera lui Silviu ramane ocupata iar decizia lui Doru nu are legatura cu sedinta.

Vreau doar sa va propun ca sedinta sa se tina sambata  la ora 11:00 ca sa pot sa ajung si eu. Plec din Bucuresti pe la 7 AM si sper sa ajung in jur de 10:00 apoi cu descarcatul + cazare + dus sa fiu gata la 11:00 . Si cred ca e valabil pt toti cei care ajung sambata dimineata. Chiar si cei care petrec mai mult vineri noaptea si implicit se trezesc mai tarziu.

Link la postare

Toni a zis bine ce-a zis...si mai in gluma, mai in serios, ar trebui sa ne revizuim fiecare comportamentul! Ca si mine, cred ca Toni s-a saturat de propunerile facute foarte vocal in sedinte de catre persoanele aflate la a enshpea bere si care judeca atunci doar prin prisma halbei, pentru ca ulterior sa isi revina si sa-si retraga spusele sau sa nu le recunoasca. Daca vom continua asa, se alege repede praful! Ori venim toti limpezi la etajera, ori vorbim ca sa ne aflam doar in treaba! Nu dau exemple, toti ne cunoastem deja si nu as vrea ca sedinta sa fie un factor de dezbinare a clubului...ar fi pacat! Asa ca, hai simbata la ora 11.00 sa fim prezenti toti, fara alcool in mansarda si apti pentru a ne sustine decent ideile si propunerile. In acest sens propun ca Toni (sau o alta persoana desemnata de majoritate) sa aiba drept de a elimina din sala pe cine considera ca este baut si provoaca dezordine... E doar o propunere si daca aveti altele mai bune, va rog sa vi le expuneti acum, aici...fiindca simbata vreau sa fim in set complet si fara vociferari inutile care sa lungeasca o sedinta anuala a clubului si s-o aduca la rang de congres mondial...

Link la postare

@ Enduristul si Ivan_pedala, ati inteles foarte bine mesajul meu cu exceptia faptului ca am vorbit serios si nu am glumit.

@ ytu60, nu e cazul sa te superi, eu nu am zis ca nu va fi sedinta si nici nu pot eu singur sa anulez sedinta chiar daca as vrea. Asa cum au zis si Dan si Ivan, am tras doar un semnal de alarma asupra neseriozitatii sedintelor. Cand zic "neserioziitatii sedintelor" nu ma refer la persoane, ci la hotararile luate in cadrul sedintelor, care daca nu sunt respectate, sunt neserioase. 

Dupa cum arata prognoza meteo, vom avea foarte mult timp de sedinte (si serioase si bahice). De plimbari moto nu cred ca vom avea prea mari sanse.

Link la postare
acum 2 ore ivan_pedala a scris:

[...]propunerile facute foarte vocal in sedinte de catre persoanele aflate la a enshpea bere si care judeca atunci doar prin prisma halbei, [...] Ori venim toti limpezi la etajera, [...] sa fim prezenti toti, fara alcool in mansarda [...]sa aiba drept de a elimina din sala pe cine considera ca este baut si provoaca dezordine

Cam mare supararea pe cei care au voie sa bea :yahoo::laugh:

Dar daca e sa fim corecti , intotdeauna sedintele au fost tinute dimineata si nu cred ca la ora 11;00 a fost sau o sa fie cineva beat. Eu cel putin nu am vazut pe nimeni.Am si filmari de la sedinte si tot nu am vazut ca cineva cu alcool in nas sa zica ceva.Dar poate s-a intamplat ceva anul trecut si nu am de unde sa stiu ca nu am fost.  

Link la postare
Acum Enduristul a scris:

Cam mare supararea pe cei care au voie sa bea 

Dar daca e sa fim corecti , intotdeauna sedintele au fost tinute dimineata si nu cred ca la ora 11;00 a fost sau o sa fie cineva beat. Eu cel putin nu am vazut pe nimeni.Am si filmari de la sedinte si tot nu am vazut ca cineva cu alcool in nas sa zica ceva.Dar poate s-a intamplat ceva anul trecut si nu am de unde sa stiu ca nu am fost.  

Sa stii ca am voie sa-mi torn si-n cap...numa' ca n-o fac...simt ca fac destul de urit treaz, daca mai si beau...ati dat-o dracu' cu mine!:boxing:

Si acum nu-i cazul sa disculpam pe nimeni...fiindca nu am acuzat pe nimeni...am tras doar un semnal de alarma si sper ca aceia care se simt vizati sa-si revizuiasca atitudinea.

Atita si nimic mai mult! Nu cred ca vine cineva sa asculte monologul unui om turmentat sau si mai rau, al unuia proaspat baut bine! Au fost de fiecare data cazuri, cred ca vor mai fi...chiar daca vom tine sedinta la ora 07 dimineata!:drunk:

Link la postare
acum 11 ore Toni a scris:

@ ytu60, nu e cazul sa te superi, eu nu am zis ca nu va fi sedinta si nici nu pot eu singur sa anulez sedinta chiar daca as vrea. Asa cum au zis si Dan si Ivan, am tras doar un semnal de alarma asupra neseriozitatii sedintelor. Cand zic "neserioziitatii sedintelor" nu ma refer la persoane, ci la hotararile luate in cadrul sedintelor, care.........

Nici un fel de supărare Toni si daca totuși exista ceva supărări, sunt minore si in nici un caz nu te implica pe tine. Pe prieteni nu ma pot supăra nici daca unii ..(de pe la Gorjiiii):boxing:..... își dau toată silință. 

Subscriu la tot ce ai spus tu, Dan si Ivan. Ședințele trebuie sa fie serioase iar deciziile (luate cu cap) neaparat respectate. Ordinea de zi propusă de Mirela este de cel mai bun simt si trebuie dezbătută punct cu punct.

Cat despre mine, "am băgat batul prin gard" sa vad reacția vis a vis de ședințe. Sper sa nu te fi supărat tu, nu ar fi corect.

Am mai multe probleme ce nu suporta amânare, încerc sa ajung măcar la sedinta, dar fara o promisiune ferma. Imi pare rău ca nu pot fi alături de voi in toate aceste zile.

Link la postare
Acum ytu60 a scris:

...nici daca unii ..(de pe la Gorjiiii):boxing:..... își dau toată silință...

Apai...daca tu crezi ca interesul meu este sa te supar in mod intentionat si vadit, te-nseli! Cred ca am fost si ramin in asentimentul celor care doresc din tot sufletul ca acest club sa prospere, sa nu ajunga sa fie luat in derizoriu si calitatea membrilor sa fie la nivelul asteptarilor celor tineri, pentru care imi doresc sa fim un exemplu! Nu vreau sa dau exemple negative de membri (sau fosti), care prin atitudinea si comportamentul lor pueril n-au adus decit prejudicii de imagine clubului...dar vreau sa va rog sa tratam cit mai responsabil notiunea de club si membru al acestui club. Faza cu "m-am suparat si ma retrag din joc" este doar un examen de maturitate pe care cei care l-au facut si-l fac fara un motiv bine determinat, le arata caracterul fragil si manipulabil! Sper sa nu interpretati si sa rastalmaciti spusele mele (cu scoatere din text si disecarea continutului), ci sa fie bine mestecate (spusele sau scrisele) si apoi puse in practica... Propun totodata ca sedintele clubului sa fie inregistrate video si apoi puse intr-un fisier media, iar cine doreste sa le poata accesa si revedea, pentru a ne putea revizui fiecare dintre noi comportamentul, dupa caz. Si...hai, AMR-ul este sub 24 ore, asa ca lasati orgoliile si incalziti motoarele, faceti-va bagajul si...sa ne revedem intregi si sanatosi miine!

Link la postare
acum 2 ore ivan_pedala a scris:

Si...hai, AMR-ul este sub 24 ore, asa ca lasati orgoliile si incalziti motoarele, faceti-va bagajul si...sa ne revedem intregi si sanatosi miine!

Daca ploua incalzesc motorul la masina ,pun bagajele in portbagaj,dau drumul la radio si vin relaxat pana la Calimanesti

Link la postare

Daca va ploua si cu boltari din beton, o sa vin calare pe magareata cu doua roti...ca de masina si ploi m-am saturat...asa ca trebuie sa ma satur acum musai si de doua roti!:scooter:

Link la postare
acum 3 ore ivan_pedala a scris:

Daca va ploua si cu boltari din beton, o sa vin calare pe magareata cu doua roti...ca de masina si ploi m-am saturat...asa ca trebuie sa ma satur acum musai si de doua roti!:scooter:

Mie imi e sila sa merg pe ploaie.Nu poti sa te bucuri de viraje , de peisaj, de viteza de depasiri  si mai stai si cu morcovu' in ccoor ca e cate-un prost pe strada care nu te vede. Oricum, bucuria si dorul meu de motor nu e pe strada. Mie imi e dor de forestiere,de padure, de goluri alpine.

Link la postare

Din Galati, vom pleca 4 motoare (sper) la ora 10.00 de la benzinaria BKO (iesirea spre Braila). De plouat, e evident ca nu vom scapa neplouati asa ca nu mai facem calcule cum sa fentam ploaia ca mai rau facem. ETA Calimanesti = 17:00 -17:30    ( ETA = Estimated Time of Arrival).

Din pacate colegul Claudiu Marina nu mai poate sa vina si nici prietenul lui. In consecinta va fi o camera in plus si il rog pe Dan Rosca sau cine se ocupa de relatia cu hotelul, daca exista posibilitatea de a recupera cumva avansul platit de prietenul nostru, pentru a i-l inapoia. Multumesc.

Link la postare

Singurii amenintati de ploaie sunt moldovenii. Pt restul tarii, inclusiv Calimanesti nu sunt nori de ploaie, cel putin pana la pranz. Pozitia norilor de ploaie in timp real pe "INMH radar". Pt asta cu telefoane destepte.:D Drum uscat tuturor participantilor si sa ne vedem cu bine.

Link la postare

Am ajuns inca de la ora 12.00 acasa, udati din belsug de ploaie, dar intregi! Va salutam si voi reveni dupa rezolvarea unor probleme personale pentru care am si plecat inca de la orele diminetii! :thumbup1:

Link la postare

Si eu cu Vali Alexa,Adi Papacica, Marian Popescu și Virgil Plesa am ajuns cu bine acasă și uscati.Si ceva mai bronzați după încă o zi la piscina.Multumim prietenilor din Senior 55 și Oltenia Bykers care ne-au vizitat.

Link la postare

Sambata pe la zece dimineata  am sosit si eu la Calimanesti cu prietenul si colegul meu senior Tudor . Din pacate nu am ajuns din timp ca sa ma intalnesc si cu ceilalti doi ,Emil si Niel care plecaseră  cu cateva minute mai devreme . 

Am simtit o stare ciudata de crispare a celor din Clubul Motoveteranilor , Tudor olandezul a ramas total surprins . Ne-au  intampinat Dan Rosca ( bun la toate ) cu Toni (caruia parca ii era si  teama sa ma salute asa cum il stiam ) si apoi a venit  Bogdan Harea . Ceilalti au ramas la intrarea hotelului si se uitau de acolo la noi  ( mi-am dat seama vizionand cele cateva poze  ). Ei au intrat la sedinta , iar eu la baie cu nepoțeii . 

La bazin m-am intalnit cu doctorul de la Brasov cu care am stat mai mult de vorba . Eu il stiam membru al clubului dar se pare ca nu era  asa .

Dupa  sedinta a inceput lumea sa vina la scaldat si erau cu totul altfel , degajati , dezinvolti si sociabili   . Marian Popescu , Ivan , Gabi , Sorin , Ion , Fane .  La celalalt bazin Adi , Pedros , Bogdan , Vali , Rosca  si inca multi altii pe care nu-i cunosc . 

Am simtit lipsa lui Sorin SXN , Ducu , Doru 1900, Silviu ... prieteni care aduceau  o alta stare de voie buna (si nu numai atat ) . 

Longevivul Constantin a insistat  la ceva de care eu nu am inteles nici acum ce se doreste :    Delegam pe Nicon sa reprezinte Seniorii si Longevivii Moto la intalnirea organizata de colegii  de la Clubul Motoveteranilor, cu mandatul: UNIFICAREA PREOCUPARILOR MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA care nu mai sunt la prima tinerete.  

Cred ca acesta a fost si motivul pentru care a s-a simtit acea usoara ostilitate pana in sedinta .  Cine ma cunoaste mai bine stie foarte bine ca nu sunt persoana care doreste sa se inregimenteze in nici-o activitate extraprofesionala fiind dintotdeauna un nonconformist , cu atat mai mult nu ma intereseaza o fortare a starii de lucruri  .

Nu am timp si nici rabdare sa va spun mai multe legate de unele aspecte pe care le-am observat in organizatia  voastra , lucruri care incep sa se simta .

Consider ca Intrunirea Anuala a Clubului Motoveteranilor a fost un succes si un inceput bun pe mai departe in sensul ca ati reusit sa stabiliti doua lucruri importante  

• Data intrunirii care iese din zona  preturilor de vara 
  • Locul - Calimanesti Valcea .

... restul , ca la sedinte .

Orice ati gandi despre mine , va asigur ca voi fi întotdeauna alaturi de voi ca prieten si ca observator nepartinic 

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.