Mergi la conţinut
green.kecske

motociclisti Motociclete sau femei? Ce alegi?

Recommended Posts

Ştim cu toţii în ce lume nebună trăim şi mai ştim cât de greu e în zilele noastre cu relaţiile serioase. Ne-am gândit că există totuşi o alternativă. Ce crezi?

post-41220-0-22020600-1414271944.jpg.0db

Dacă motocicleta face prea mult zgomot, îi poţi cumpăra oricând un amortizor de sunet. Unei femei nu prea ai ce-i face.

Motocicletei nu-i pasă de cât de multe alte motociclete ai. Şi nici n-o deranjează că ai călărit multe altele înainte. Să te văd cum te descurci cu o femeie.

Motocicleta durează mai mult decât o relaţie la vârsta de 18 - 30 de ani.

Motocicleta nu are părinți cu care să trebuiască să te înţelegi.

Motocicleta nu se vaită, cu excepția cazului în care ceva este cu adevărat greșit. Este uman aşa.

Ai posibilitatea să împarţi motocicleta cu prietenii. O femeie nu ar accepta asta vreodată.

Motocicleta nu se supără dacă te uiţi la altele (fie ele motociclete sau femei).

Dacă motocicleta merge rău, o poți repara fără a fi nevoit să îi duci flori la miez de noapte.

Dacă te enervezi şi îi spui lucruri urâte motocicletei tale, nu va rămâne supărată şi nu va trebui să-ţi ceri scuze înainte de a putea merge din nou.

Motocicletele nu te insultă dacă eşti un "călăreț" nu prea priceput.

Motocicleta ta încă arată la fel după două beri.

Dacă alţii îi fac complimente motocicletei tale, nu te enervezi. Te bucuri chiar. De asemenea, nu te superi dacă alții doresc o plimbare cu motocicleta ta.

Atunci când cheltui bani pentru a-i îmbunătăți aspectul motocicletei, funcționează întotdeauna. Nu putem spune acelaşi lucru şi despre femei.

Motocicleta nu te uită, indiferent de dimineață. Şi nici nu se supără dacă a doua zi nu te duci să o vezi.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Eu le-as vrea pe amandoua! :)) Cred ca ar fi buna o rubrica de dating. Skinny e singur si trist(( , el cauta o rockerita motorista dar nu gaseste, in oraselul in care el traieste sunt numai fitzoase care stau cu ochii in smartphfone. Skinny nu mai are nici moto ca sa mearga la intruniri si norocul sa ii surada acolo..

Link la postare

de ce ar pune cineva motocicleta si femeia in aceeasi oala ? 

Eu nu mi-as dori o prietena motociclista. 

Din pacate banii nu ma dau afara din casa. Nu imi permit toate motoarele pe care le vreau si nici la capitolul echipament nu stau prea bine. Ma doare capul gandindu ma ca as trai cu una ca mine. 

Pai sa fim seriosi, daca cere pisi o pereche de pantofi pot sa ii zic sa isi cumpere singura, sau as putea sa ii fac un cadou. Si as scapa ieftin. O pereche de pantofi buni (respectand bunul simt) e MULT mai ieftina decat o pereche de cizme moto. 

Bun, sa zicem ca asta nu e o problema, isi cumpara singura. Si avem moto amandoi. si echipament. 

Revizii la doua mobre, intretinere la doua mobre, devine complicata treaba. Ca statistic vorbind sunt mai putine femei care repara  decat barbati. Dar sa zicem ca si asta e rezolva. 

Amandoi avem mobre, echipament si sunt servisate. Ce facem acum ? Iesim la plimbare. Impreuna. 

Esti tanar, totu e frumos , e misto sa petreci timp impreuna. Cativa ani. Dupa 10 ani iti doresti putina liniste si timp pentru tine si ceilalti golani care ies si ei fara femei. vorbsti si tu de fundu secretarei de la munca, de decolteul domnisoarei de la receptie etc ... 

Pentru mine femeile si motocicletele sunt doua entitati separate care nu trebuie sa aiba contact. 

Si nici cu pasager nu imi place sa merg (bine, maxim la o cafea). Stau mai inghesuit pe mobra, mai atent, nu poti sa faci ce iti trece prin cap ca ai mai multa responsabilitate .... 

cea mai mare bucurie e cand plecam undeva si ea se duce cu avionu si eu ajung in 2-3 zile pe mobra. sublim. 

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.