Mergi la conţinut
Autentifica-te  
bikeshop

vand Vand Aprilia RST 1000 Futura, an 2002, 69 000km

Recommended Posts

Vand Aprilia RST1000 Futura, an 2002, 69 000km. Motocicleta a fost adusa din Italia in februarie 2013 de MotoFly Ploiesti, sunt primul proprietar in Romania.

Consumabile schimbate in 2014: rulmenti roata fata, kit de lant, membrana ambreiaj (membrana care asigura funcionarea PPC), simering cilindru receptor ambreiaj, baterie.

Consumabile schimbate in 2015: discuri frana fata (Brembo Serie ORO), placute frana fata si spate, lichid frane si ambreiaj, ulei + simeringuri furca, filtru aer, bujii si cauciucuri Dunlop Roadsmart II.

Accesorii/upgrade-uri:
- furtunuri frana fata si ambreiaj cu insertie metalica. Am si furtunul pentru frana spate dar nu este montat inca;
- releul de incarcare tip MOSFET + mufe releu-stator si releu-baterie anulate (fire cositorite);
- bobinele de inductie de GSXR 750;
- furtunuri vacuum siliconice;
- amortizor spate de RSV Mille 2002+arc Ohlins de 115Nm;
- oglinzi RSV1000R;
- parbriz skidmarx fumuriu;
- ungator lant homemade;
- priza 12V.

In timpul celor 3 sezone, odata cu piesele schimbate, am ramas cu urmatoarele piese in plus: oglinzi originale, amortizor spate original, releu incarcare original (functional), bobine inductie originale (functionale), parbriz original, furtunuri frana fata si ambreiaj originale.

Aditional la piesele de mai sus, mai am si RULMENTUL DE LA ROATA SPATE, nu este nou, a fost luat de pe apriliaforum.com, de pe o motocicleta care a fost dezmembrata si avea sub 16 000km rulati. Rulmentul este in stare perfecta. Fac o mentiune la acest rulment si la motivul pentru am scris mai sus cu majuscule: rulmentul spate la Futura este unul atipic (pe langa dimensiunea atipica, semnalul pentru senzorul de kilometraj este luat de la simeringul rulmentului) astfel ca pretul unuia a ajuns acum la aprox 600$.
In plus, mai am si un cablu OBD2 adaptapt pentru Futura. De pe net se poate descarca gratuit softul TuneEcu. Cu ajutorul cablului si al softului, se poate conecta ECU-ul motocicletei la calculator si se pot incarca harti de injectie (se pot descarca gratuit de pe http://www.tuneecu.com/Aprilia_Tune_list.html ) se poate face diagnoaza la motocicleta, plus multe alte reglaje.

Pentru cei care se tem de fiabilitatea motocicletelor Aprilia, pot spune doar atat: in cei aprox. 45 000km cat am mers eu cu ea, cu exceptia membranei de la ambreiaj nu am avut absolut nici o problema cu motocicleta. Bineinteles, asta se datoreaza si faptului ca am prevenit din timp problemele electrice specifice.

Pentru pret am doua variante:
1. motocicleta asa cum se vede in poze (cu tot cu cutiile laterale) + piesele ramase = 2800E
2. motocicleta asa cum se vede in poze (cu tot cu cutiile laterale) = 2500E

Tel: 0764095651 - Daniel

Attached Thumbnails

• DSCF3737.jpg
  • DSCF3746.jpg
  • DSCF3742.jpg
  • DSCF3753.jpg
  • DSCF3757.jpg
  • DSCF3776.jpg
  • DSCF3775.jpg
  • DSCF3759.jpg
  • DSCF3761.jpg
  • DSCF3789.jpg
  • DSCF3791.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.