Mergi la conţinut
Autentifica-te  
bikeshop

vand Vand Shoei XR1100

Recommended Posts

Salutare,

Vand un Shoei XR1100. De casca asta ma bucur de vreo 3 sau 4 sezoane. Estimez ca am facut  cam 12-14.000 km cu ea. Nu am avut probleme cu ea si din fericire pentru ea dar mai ales pentru mine nu i-am facut vreodata cunostinta cu planeta. Sper sa ma tina obiceiul.

Este in stare foarte buna. Port mereu cagula pentru ca asa m-am obisnuit iar fara cagula am impresia ca nu ma simt bine (pentru mine e aceeasi senzatie neplacuta ca si cand as incerca sa port pantofi fara ciorapi). Drept urmare am curatat manual cred ca de doua sau trei ori interiorul (e detasabil) fiindca s-a pastrat curat.

Mecanismul de culisare a vizierei inchide perfect si nu am avut nevoie niciodata de reglaje. Nu suiera si etanseizeaza perfect. Viziera e cea originala si are pinlock. Are bineinteles urme de folosire dar nu e nevoie de schimbarea ei.

Toate cele 6+1 aerisiri au clapetele originale, culiseaza bine si isi indeplinesc rolul perfect.

Am pretentia de la mine ca am avut grija de casca cat de bine a fost posibil. In general sunt atent la lucrurile mele.

Accesorii : chin-guard (are cateva urme de scamosare pentru ca port barba), nose-guard, pinlock si saculet pentru depozitare si transport. Sistemul Bluetooth nu este inclus in pret.

Marime: M

Pentru usurinta in identificare adaug linkul producatorului: http://www.shoei-europe.com/uk/products/XR-1100/ . 

Cred ca 950 de lei e un pret cu care pot fi multumit dar ma pot lasa convins si de alte valori. As prefera ca cumparatorul sa o poata lua din Bucuresti pentru a o putea proba si vedea inainte.

Motivul vanzarii: Neotec.

IMAG1766.jpg

IMAG1771.jpg

IMAG1774.jpg

IMAG1775.jpg

IMAG1776.jpg

IMAG1784.jpg

IMAG1786.jpg

IMAG1789.jpg

IMAG1798.jpg

IMAG1801.jpg

Toate cele bune.

Sorin

0721240806

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.