Mergi la conţinut
Autentifica-te  
bikeshop

vand Cumpar automobil

Recommended Posts

Salut! 

Caut sa-mi iau o masinuta si am zis sa intreb si printre motociclisti, poate poate.

Exclus samsari.

Cerinte:

a )

Motorizare:  mai mare de 1400 cmc si mai mic de 2.0, neaparat benzina, de preferat motor aspirat, peste 100 cp, minim euro 4, (ma sperie taxa de inmatriculare). Nu iese din calcul insa nici varianta turbo

b )

Caroserie: In primul rand ceva care sa ofere minim 4 stele siguranta la testele Euro NCAP. In ordinea preferintelor: hatchback, sedan si cel mai important, fara kilograme de chit sau rugina. Nu exclud coupe daca este ceva ce imi place.

c )

Kilometraj: mai putin relevant in ideea faptului ca motorul merge impecabil, dar cu cat mai putini (si verificabili) cu atat mai bine, de preferat istoric de service.

d ) 

Dotari: - dotarile standard pentru anul in care suntem ( airbags, ABS, ESP, aer conditionat, geamuri electrice, oglinzi incalzite, etc )

e ) 

Situatia actelor: nu vreau sa cumpar prin interpusi, masina pe numele unei rude, fiscalul pe numele altcuiva etc. Discut direct cu proprietarul, cum eu dau banii in mana, astept si toate actele in regula, sub sanctiunea nulitatii contractului VC.

f )

Bugetul alocat: intre 2000 si 3500 eur. maxim, in functie de stare, dotari etc. Stiu ca nu este un buget mare insa consider ca nu am pretentii absurde. Nu ma intereseaza Logan (am unul in familie), Sandero, Golf 4, sau motorizari mai mici decat cele mentionate mai sus.

Nu sunt chitit pe un model anume, astfel incat astept si propuneri, sugestii, sfaturi. De preferat in Bucuresti sau prin preajma Bucurestiului pentru usurinta deplasarii si verificarii la un service.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.